Dzień Rodzinny S2017


Dzień Rodziny

Dzień Rodziny to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci. To chwilewspólnej zabawy, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień.

Największe obawy sprawiała pogoda - ale okazało się, że nasi milusińscy zawsze potrafią "załatwić" słoneczko. Tak  więc 19 czerwca  2017 roku w piękny, słoneczny dzień dzieci  z punktu i oddziału przedszkolnego oraz szkoły podstawowej uczestniczyły w festynie rodzinnym. Na święto rodziny zostali zaproszeni niezawodni rodzice, którzy oczywiście dla swoich pociech przygotowali słodki poczęstunek ciasta, faworki, gofry, babeczki, soki dla spragnionych i owoce. Rada Rodziców zaprosiła na tę uroczystość znaną już nam grupę Mat-Art. Animatorzy z zespołu dwoiły się i troiły aby rozbawić i wprawić w dobry nastrój nie tylko dzieci, ale także rodziców. Pokaz tęczowych, mydlanych baniek ogromnych rozmiarów i  fruwających po całym ogrodzie był niezwykle atrakcyjny dla wszystkich. Zabawy taneczne, ruchowe oraz zręcznościowe połączyły we wspólnej zabawie dzieci i dorosłych. Atrakcji było sporo – dzieciaki musiały wykazać się szybkością i zwinnością przerzucając kolorowe piłeczki przez otwory w „ścianie”. Nie zabrakło wspaniały zabaw z chustą animacyjną  oraz dłuuugiego tunelu - tylko najodważniejsi do niego wchodzili JW ramach odpoczynku dzieci mogły się wykazać wiedzą o naszym kraju i ułożyć puzzle w kształcie Polski – to było trudne zadanie ale świetnie sobie z nim poradzili. Był także konkurs dla grona pedagogicznegoi rodziców, którzy również– dali  radę !!Mimo wspaniałej zabawy przy wesołej i  skocznej muzyce i tak największym powodzeniem cieszył się dmuchany zamek. Kolejka do niego nie miała końca,    a niestrudzone dzieci dzielnie pilnowały swojego miejsca. Nawet gość specjalny czerwony duży Angry Birds nie zdołał odciągnąć wszystkich od „dmuchańca”. Na zakończenie zabawy były zawody w przeciąganiu liny, każdy mógł się wykazać zaangażowaniem i siłą. Szanse były wyrównane, ale i tak wygrały dzieci !!!! Nauczyciele i rodzice nie mieli szans. W przemiłej atmosferze minął dzień, a spotkanie to było doskonałą okazją dla rodziców by mogli bliżej się poznać i zintegrować.

Serdecznie dziękujemy grupie Mat-Art za wspaniałą zabawę
a  także Rodzicom za pomoc i wsparcie w organizacji imprezy.

rodz1

la Cuccina Italiana


Uczniowie klasy drugiej świętowali koniec roku…

 

   W środę, tuż przed zakończeniem roku szkolnego 2016/2017 drugoklasiści wspólnie z wychowawcą świętowali w restauracji La Cuccina Italiana. W bieżącym roku uczniowie klasy drugiej prowadzili Klasową Kasę Oszczędnościową -  do skarbonki wrzucali co jakiś czas drobne kwoty pieniędzy, po to, aby na zakończenie nauki trochę poświętować. Dzięki gromadzonym przez cały rok funduszom staliśmy się gośćmi restauracji, w której czekała na nas pyszna pizza, soki i pucharek smakowitych lodów z bitą śmietaną i owocami. Po smakowitym jedzonku uczniowie spędzali miło i aktywnie czas na placu zabaw, co niosło wielką radość i ekscytację.

rest1rest2


rest3rest4

 

   W czasie naszego pobytu w restauracji spotkaliśmy gościa – pana Bronisława Opałko, popularną ,,Genowefę Pigwa’’, który przyjechał tu na małe co nieco. Pan Bronisław chętnie zrobił sobie z nami zdjęcie i rozdał pamiątkowe wizytówki z autografem.

rest5

 

 Nasz pobyt w restauracji na pewno zostanie wychowankom na długo w pamięci i zmobilizuje do oszczędzania na kolejne takie ,, imprezy’’

   Pani Barbarze Chrobot serdecznie dziękujemy za miłe i profesjonalne przyjęcie.

   Było suuuuper!!!!

Zaczarowany bajek świat


,, Zaczarowany Świat Bajek "

bajka1

 

   29 maja uczniowie klas O – III wybrali się do Wojewódzkiego Domu Kultury na spektakl teatralny w wykonaniu Kieleckiego Teatru Lektur pt.  ,, Zaczarowany Świat Bajek’’.

bajka3

 

   Kim jest „Samochwała”? Dlaczego Paweł nie może dogadać się z Gawłem, a Grześ okłamał ciocię?  I wreszcie kto miał trąbę związaną w supeł? Spektakl „Zaczarowany Świat Bajek” pokazuje zupełnie nowe oblicze najbardziej znanych dziecięcych wierszy J. Tuwima, J. Brzechwy, A. Fredry. ”Cuda i dziwy”, „Ptasie Radio”, „Lokomotywa”,
„O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”, „Chrząszcz”, „Słoń Trąbalski”, „Leń”, „Zosia Samosia”, „Paweł i Gaweł” to wiersze, które można w spektaklu usłyszeć w barwnej inscenizacji.

   W trakcie spektaklu czarodziej Dyzio – będąc jednocześnie konferansjerem – zabawia dzieci, powtarza morał każdej bajki i płynnie wprowadza w kolejną część programu. Pełen humoru, prosty, a jednocześnie szlachetny język Brzechwy, Tuwima i Fredry doskonale sprawdza się jako materiał na bajkę i jej sceniczną interpretację. Spektakl wprowadza w kolorowy i baśniowy świat. Jest niezapomnianą podróżą w głąb literatury polskiej w towarzystwie zabawy i ruchu.

bajka2

 

Teatr Tak


 

tak1

30 maja na zaproszenie MGBP w Daleszycach, odwiedził naszą szkołę  oraz przedszkole  Teatr „Tak”  ze spektaklem interaktywnym z elementami języka angielskiego „ Nadchodzi Pipi”.

Scenariusz spektaklu inspirowany jest tekstem Astrid Lindgren „Pippi wchodzi na pokład”. Bohaterką jest Pipilotta Wiktualia Firanella Złotomonetta Pończoszanka, sprytna, rezolutna dziewczynka, która mieszka sama w willi Śmiesznotce i czeka na powrót taty – Efraima Pończochy, prawdopodobnie króla murzyńskiego. Podczas jego nieobecności Pippi bawi się w berka z policjantem, ucząc go przy tym angielskich nazw dzikich zwierząt. Następnie przenosi się do amerykańskiej szkoły, gdzie tańczy amerykańską cha-chę, a nie mogąc się doczekać na swoje urodziny, postanawia skrócić tydzień, wywołując szamana z egzotycznego Laosu. Aktorzy zapewnili dzieciom znakomitą zabawę.

IMG 20170530 115337IMG 20170530 115346


 

Wiosna 2017


„Wiosna otwiera nam oczy i serca”

                    Wiosna nieodłącznie kojarzy się z pierwszym dniem wiosny. Wszystkie dzieci z niecierpliwością  go oczekują. Po zimowym odpoczynku przyroda, jak co roku odradza się do życia nową energią. Promienie słońca budzą pąki na drzewach , kiełkują roślinki, zwierzęta przybierają wiosenne barwy. Lada moment natura rozbłyśnie pełnią barw, kolorów, zapachów i dźwięków. I tak z pełną energią do życia uczniowie Szkoły Podstawowej w Szczecnie zorganizowali pod czujnym okiem pani od przyrody Anny Sławińskiej  akcję Pierwszego  Dzień  Wiosny .

CIMG2322CIMG2324


CIMG2328CIMG2329

 

CIMG2330CIMG2331

CIMG2333CIMG2350

CIMG2353CIMG2366

CIMG2370CIMG2382

     Przebiegała ona pod hasłem – „Wiosna otwiera nam oczy i serca” i już od samego rana spowodowała wielkie poruszenie. Wszyscy uczniowie przyszli do szkoły ubrani w wiosenne barwy .Głównym celem tej imprezy była integracja uczniów , motywowanie do pracy , wdrażanie do zdrowej rywalizacji oraz zachęcanie do „wagarów” na wesoło . Młodzi aktorzy przebrani za przedstawicieli wiosny : kwiaty, drzewa, zwierzęta wspaniale rozbawiali publiczność podczas przedstawienia „Ptasie opowieści o wiośnie”. Inscenizację wzbogaciły wiosenne  piosenki wraz z rekwizytami oraz piękne kolorowe stroje wykonane przez uczniów i rodziców. Aby nasza akcja dotarła do jak największej liczby mieszkańców, przygotowaliśmy przemarsz z kolorowymi , wiosennymi transparentami i kwiatami dla mieszkańców. . Punktem kulminacyjnym uroczystości był wybór miss szkoły pod hasłem „Szczecno to piękna kraina , a w niej mieszkają dziewczyny  jak malina”. Dziewczynki zmagały się z wieloma konkurencjami między innymi wiązaniem krawatu, prezentacją wiosennego stroju , a także zaprezentowaniem własnego talentu. Po długich obradach jury ogłosiło  jednogłośnie, że  tytuł  Miss  Szkoły Podstawowej w Szczecnie przyznaje   Natalii Siekańskiej  która otrzymała żel pod prysznic firmy Citru, który swoją magią sprawi że powiększy się jej fanklub chłopców na facebooku. I Vicemiss została  Nikola Walkowicz , która jest na dobrej drodze by być tą  najpiękniejszą, więc otrzymała  pastę do zębów  firmy Colgate White, aby olśnić uśmiechem  męską  publiczność . II Vicemiss szkoły w Szczecnie to Adrianna Safian    – w nagrodę otrzymała mydełko Dove ,aby orzeźwiający zapach tego produktu przywabiał do niej  chłopców na szkolnej przerwie.  Nadejście tej pięknej pory roku umilił  nam również zdrowy  poczęstunek w postaci kolorowo - wiosennych owocowych sałatek, które oprócz kolorowych barw zachęcały także kreatywnymi nazwami np.: „Kuba wyspa jak wulkan gorąca” – ananas wraz z szaszłykami, ”Delfiny na Majorce” – banany w kształcie delfinów, „ Kurczak na Hawajach” – mandarynka wraz z pomarańczą tworząca  wielkanocnego kurczaczka. Te piękne rękodzieła nie tylko zdobiły nasze stoły, ale również zaspokoiły nasze całodzienne witaminowe zapotrzebowanie jako zdrowy deser.  Podczas tej imprezy odpowiadano również na wiele zagadek .   Prawidłowe odpowiedzi były nagradzane słodkimi upominkami.

CIMG2383CIMG2385


CIMG2391CIMG2399

CIMG2403

 

Ostatni punkt naszej akcji to przemarsz ulicami Szczecna z „wiosenną” Marzanną oraz symbolicznymi transparentami „Wiosna radosna” , „Hopsasa do lasa” , Motyl najlżejszym przyjacielem człowieka” , „Bąki na łąki”. Tego dnia szkoła była kolorowa i wesoła. Wszyscy bawili się doskonale. Czas upłynął bardzo szybko. W cudownym słońcu  i radosnych nastrojach wróciliśmy do szkoły. Uroczystość wszystkim się podobała i na pewno tę akcję powtórzymy za rok.

Opracowała: Anna Sławińska