Dzień Kobiet 2019 P

 


dk

 

W PRZEDSZKOLU I ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM            

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i małe. W tym dniu w przedszkolnych salach panował ciepły, pogodny i wesoły nastrój. Wszystko to dzięki chłopcom, którzy nie zapomnieli o koleżankach i paniach z przedszkola. Jak na prawdziwych dżentelmenów przystało, byli tego dnia wyjątkowo uprzejmi, uczynni i sympatyczni. Wszystkie otrzymałyśmy od nich najserdeczniejsze życzenia, piękne tulipany oraz drobne upominki.

dkp2dkp1dkp3dkp4dkp5dkp6 
 

dk8dk7dk10


Ponadto, aby uczynić ten dzień jeszcze bardziej wyjątkowym, na wszystkie małe kobietki czekała wielka niespodzianka… otóż nasze przedszkole odwiedziła Pani Justyna Kulewska-Wójtowicz - wizażystka, makijażystka (mama Antosi) i Pani Edyta Sokołowska – stylistka paznokci (mama Kmilka S.). Obie Panie zmieniły salę przedszkolną w salon kosmetyczny. Opowiadały dzieciom, że zawód kosmetyczki to nie tylko makijaż, manicure czy pedicure, ale również dbanie o higienę, nie tylko przez dziewczynki, ale również i chłopców. W ciekawy sposób zaprezentowały dzieciom jak wygląda ich praca. Rozmawiały na temat przyborów niezbędnych w ich zawodzie, takich jak: cienie do powiek, pędzle do makijażu, szminki, pudry, lakiery do paznokci oraz zademonstrowały w jaki sposób należy ich używać.

dkp8dkp9dkp10dkp11dkp12dkp13adkp13adkp14dkp15dk1dk3dk5
Następnie dziewczynkom Pani Edyta pomalowała paznokcie na różne kolory (królował jednak róż) i zrobiła na nich piękne wzorki. Z kolei Pani Justyna wykonała małym damom delikatny makijaż i malunki na twarzy (zwykle dziewczynki przemieniały się w kotki). Ponieważ chłopcom bardzo spodobały się metamorfozy koleżanek, również skusili się na zmianę w swoim wyglądzie. Bardzo chętnie pomalowali swoje twarze, zmieniając się w postacie z bajek lub zwierzątka.

Wszystkim przedszkolakom bardzo podobały się zajęcia. Za sprawą Pani Justyny i Pani Edyty tegoroczny Dzień Kobiet był naprawdę wyjątkowy, za co bardzo dziękujemy!

Dzień zwieńczyliśmy słodkim poczęstunkiem, długimi rozmowami na temat roli kobiet w życiu każdego z nas oraz zabawami przy muzyce. Wspólne przeżywanie takich wyjątkowych chwil daje wszystkim wiele radości- dlatego warto świętować!

Jeszcze raz wszystkim KOBIETOM dedykujemy wierszowane życzenia:

Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.
I pierwszy promień bliskiej wiosny.
Dzień bez kłopotów i bez trosk.
Dużo radości.

Dla mamy, Pani, dla dziewczynek,
W domu i w szkole, na wycieczce.
Każdego dnia dobry uczynek –
To jest od chłopców upominek.

Walentynki 2019

 


wal

 

W dniu 14 lutego w Punkcie Przedszkolnym i Oddziale Przedszkolnym dzieci obchodziły walentynki. Kolor czerwony, serca, serducha i serduszka królowały wszędzie oraz towarzyszyły nam przez cały dzień.

Podczas krótkiej pogadanki przedszkolaki poznały historię, zwyczaje i tradycje walentynkowe, została  im także przybliżona sylwetka Św. Walentego – patrona zakochanych oraz dowiedziały się: skąd w ogóle wzięło się sformułowanie „Kocham Cię”?.

W tym dniu dzieci spontanicznie mówiły o swoich emocjach i uczuciach, a także otwarcie okazywały przyjaźń i sympatię rówieśnikom. Wzięły także udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, bawiły się w głuchy telefon mówiąc słowo „Kocham Cię” w różnych językach ( I love you, Ich liebe dich, Ti amo, Je t’aime), śpiewały poruszały się w rytm piosenki pt. „Mam serduszko, wielkie serce…)-przekazując sobie przy tym ogromne serce jako wyraz sympatii.

Na koniec każde dziecko otrzymało walentynkę, złożoną wcześniej w skrzynce-naszej poczcie walentynkowej. Słodkim akcentem były pyszne cukierki, którymi poczęstowała nas Pani Dyrektor, które jeszcze dodatkowo osłodziły ten wyjątkowy dzień. Zatem Walentynki w przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanych. Wszystkim życzymy dużo uśmiechu, przyjaźni i miłości na co dzień!

wal1

Piernikowo 2019


Nauka i zabawa u stóp Łysej Góry

-warsztaty pieczenia piernika-


Pod czujnym okiem zdolnych Słowianek dzieci przeżyły emocjonującą przygodę, w trakcie której nie tylko miło spędziły czas, ale nauczyły się sztuki pieczenia piernika.

pierniczki1Uczestnicy wycieczki mieli do dyspozycji:
- fartuszek wraz z czapką kuchmistrza,
- stolniczkę i wałek,

- gotowe ciasto, 
- foremki,
- przyprawy.

 

Na początku dzieci poznały tajniki powstawania piernikowego ciasta, rozpoznawały różnymi zmysłami  przyprawy do wypieku pierniczków. Następnie sami formowali ciasto do wypieku, a po jego rozwałkowaniu, za pomocą foremek wycinali róże kształty ciastek piernikowych i układali je na blaszkach do pieczenia ciast. Zapach pieczonego piernika był obecny w całym budynku. Dodatkowo w trakcie warsztatów dzieci wysłuchały opowieści oraz uczestniczyły w Quizie przygotowanym przez prowadzących warsztaty.

pier4pier2pier1


pier3pier8

pier6pier7pier5

pierniczki2 

Dzieci bawiły się doskonale, do tego, zrobione i upieczone dzieła zabrały ze sobą! Na zakończenie warsztatów każdy został odznaczony pieczątką z mąki. Zadowoleni udaliśmy się na pyszny obiad, który przygotowali kucharze  z restauracji Jodłowy Dwór.

 

 

 

 

 

Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły – to był wyjątkowy dzień!

 

Profesor Pytalski 2019


LABOLATORIUM PROFESORA PYTALSKIEGO 

Eksperymenty dla dzieci w domu, przedszkolu lub w szkole to zawsze świetny pomysł na wspólną zabawę. Powszechnie wiadomo, iż dzieci przedszkolne charakteryzuje naturalna ciekawość tego co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia tej ciekawości są właśnie zabawy i eksperymenty o charakterze badawczym.

pytalski

 

Dzieci z Punktu i Oddziału Przedszkolnego miały okazję wyruszyć wraz z Profesorem Pytalskim w ciekawą podróż do świata pełnego tajemnic. Podczas tej niezwykłej podróży wykonali wiele magicznych eksperymentów, odkryli m.in. tajemnice dźwięku.

 

Dzieci czynnie uczestniczyły w przeprowadzanych eksperymentach jako asystenci profesora.

 pyt1pyt5pyt6

pyt2pyt3

pyt4pyt7

Pokazy naukowe „Fizyka dla Smyka” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ponieważ oprócz aspektów naukowych nie zabrakło doskonałej zabawy.

 pyt8

Warsztaty miały na celu przybliżenie dzieciom tajemnic otaczającego nas świata poprzez zabawę i eksperymenty fizyczne.

 

Wszyscy czekamy na kolejne warsztaty. Dziękujemy!

 

Dzień Pizzy


DZIEŃ PIZZY - degustacja dla przedszkolaków

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy dzieci z Punktu i Oddziału przedszkolnego miały okazję smakowania specjału włoskiej kuchni - pizzy. Zanim zaczęliśmy degustację dzieci dowiedziały się z jakich składników została ona przygotowana. Zapach rozchodził się po całej placówce.

dp2

dp1

 dp3dp4

Wydarzenie dostarczyło dzieciom wiele radości i było inspiracją do zabaw na kolejne dni.

 Ojjjj… było smakowicie!