Dzień Kobiet 2019 P

 


dk

 

W PRZEDSZKOLU I ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM            

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i małe. W tym dniu w przedszkolnych salach panował ciepły, pogodny i wesoły nastrój. Wszystko to dzięki chłopcom, którzy nie zapomnieli o koleżankach i paniach z przedszkola. Jak na prawdziwych dżentelmenów przystało, byli tego dnia wyjątkowo uprzejmi, uczynni i sympatyczni. Wszystkie otrzymałyśmy od nich najserdeczniejsze życzenia, piękne tulipany oraz drobne upominki.

dkp2dkp1dkp3dkp4dkp5dkp6 
 

dk8dk7dk10


Ponadto, aby uczynić ten dzień jeszcze bardziej wyjątkowym, na wszystkie małe kobietki czekała wielka niespodzianka… otóż nasze przedszkole odwiedziła Pani Justyna Kulewska-Wójtowicz - wizażystka, makijażystka (mama Antosi) i Pani Edyta Sokołowska – stylistka paznokci (mama Kmilka S.). Obie Panie zmieniły salę przedszkolną w salon kosmetyczny. Opowiadały dzieciom, że zawód kosmetyczki to nie tylko makijaż, manicure czy pedicure, ale również dbanie o higienę, nie tylko przez dziewczynki, ale również i chłopców. W ciekawy sposób zaprezentowały dzieciom jak wygląda ich praca. Rozmawiały na temat przyborów niezbędnych w ich zawodzie, takich jak: cienie do powiek, pędzle do makijażu, szminki, pudry, lakiery do paznokci oraz zademonstrowały w jaki sposób należy ich używać.

dkp8dkp9dkp10dkp11dkp12dkp13adkp13adkp14dkp15dk1dk3dk5
Następnie dziewczynkom Pani Edyta pomalowała paznokcie na różne kolory (królował jednak róż) i zrobiła na nich piękne wzorki. Z kolei Pani Justyna wykonała małym damom delikatny makijaż i malunki na twarzy (zwykle dziewczynki przemieniały się w kotki). Ponieważ chłopcom bardzo spodobały się metamorfozy koleżanek, również skusili się na zmianę w swoim wyglądzie. Bardzo chętnie pomalowali swoje twarze, zmieniając się w postacie z bajek lub zwierzątka.

Wszystkim przedszkolakom bardzo podobały się zajęcia. Za sprawą Pani Justyny i Pani Edyty tegoroczny Dzień Kobiet był naprawdę wyjątkowy, za co bardzo dziękujemy!

Dzień zwieńczyliśmy słodkim poczęstunkiem, długimi rozmowami na temat roli kobiet w życiu każdego z nas oraz zabawami przy muzyce. Wspólne przeżywanie takich wyjątkowych chwil daje wszystkim wiele radości- dlatego warto świętować!

Jeszcze raz wszystkim KOBIETOM dedykujemy wierszowane życzenia:

Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.
I pierwszy promień bliskiej wiosny.
Dzień bez kłopotów i bez trosk.
Dużo radości.

Dla mamy, Pani, dla dziewczynek,
W domu i w szkole, na wycieczce.
Każdego dnia dobry uczynek –
To jest od chłopców upominek.

Dzień Matki, Ojca i Dziecka 2013

Z Mamą i Tatą chcę poznawać świat…

Dzień Matki, Ojca i Dziecka w przedszkolu.

Co roku w naszej szkole pielęgnujemy tradycję świętowania Dnia Matki , Ojca i Dziecka. Nasi wychowankowie chętnie uczestniczą w pracach organizacyjnych dotyczących pobytu członków rodziny w przedszkolu, wykonują drobne upominki, potrafią  zaprezentować własne umiejętności: wokalne, recytatorskie czy aktorskie. Wspólne występy  wzmacniają więzi uczuciowe z rodziną, zachęcają do miłego spędzenia czasu z najbliższymi. Tegoroczna uroczystość miało nieco inny przebieg . Po krótkim występie artystycznym naszych pociech , rodzice zostali zaproszeni do wspólnych zabaw . Podzieleni na grupy mieli trudne zadania do wykonania , wspólnymi siłami dali radę . Nie było problemu z ułożeniem  zakończenia bajki oraz  wykonaniem ilustracji tematycznej. Sprostali również wyzwaniom sportowym, sprytnie poradzili sobie z poszczególnymi poleceniami . Brawami dodawaliśmy im  otuchy… Spotkanie w miłej, wesołej atmosferze zakończyło się  zabawą w salonie fryzjerskim, wręczeniem kwiatów ,wspólnym zdjęciem oraz słodkim poczęstunkiem.

Każdy rodzic w tym wyjątkowym  dniu poczuł się dumny i szczęśliwy patrząc na radość płynącą z serca swojego dziecka.


 

Dzień papieski 2012

Dzień Papieski w naszej szkole

Dnia 14 października w całej Polsce obchodzony był Dzień Papieski. Idea tego święta  narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski w 1999 r. Obchody Dnia Papieskiego przebiegają w czterech wymiarach: intelektualnym, duchowym, artystycznym i charytatywnym. W organizację obchodów zaangażowało się wiele szkół. W tym także i nasza.  Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Jolanty Ozgi i Agnieszki Baran zaprezentowali przedstawienie opowiadające o życiu papieża Polaka. Ponadto widzowie mogli obejrzeć prezentację o Janie Pawle II przygotowaną przez panią Agnieszkę Baran. Tegoroczny Dzień Papieski był obchodzony pod hasłem „Papież rodziny”.


 

Dzień nauczyciela 2012

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

Czym byłaby szkoła bez nauczycieli? Czym byłaby szkoła bez dzieci, które tak pięknie umieją wyrazić swoją wdzięczność? Tego dnia w naszej szkole uczniowie klas IV-VI złożyli przepiękne podziękowania wszystkim, którzy dbają o to, aby szkoła mogła funkcjonować, a więc P. Dyrektor Annie Dziedzic, wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły. Przygotowali piękny program artystyczny. Potrafili o każdym nauczycielu wyśpiewać piosenkę, co niezwykle podobało się publiczności.


 

Dzień Pizzy


DZIEŃ PIZZY - degustacja dla przedszkolaków

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy dzieci z Punktu i Oddziału przedszkolnego miały okazję smakowania specjału włoskiej kuchni - pizzy. Zanim zaczęliśmy degustację dzieci dowiedziały się z jakich składników została ona przygotowana. Zapach rozchodził się po całej placówce.

dp2

dp1

 dp3dp4

Wydarzenie dostarczyło dzieciom wiele radości i było inspiracją do zabaw na kolejne dni.

 Ojjjj… było smakowicie!