Dzień Chłopaka 2018


Dzień Chłopaka pół żartem, pół serio

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola, o urodzinach, imieninach... Równie ważne jest Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września.

chop1

 

30 wrzesień to doprawdy wyjątkowa data w kalendarzu! Wszyscy chłopcy - starsi oraz młodsi na całym świecie mają wtedy swoje wielkie święto!

 

Już od samego rana w punkcie i oddziale przedszkolnym w Szczecnie dało się wyczuć odświętną atmosferę! W tym szczególnym dniu dziewczynki składały chłopcom życzenia, śpiewały „Sto lat”. Podczas wesołych zabaw i konkursów chłopcy prezentowali swoje umiejętności, zdobywając w ten sposób tytuł ,,Super Chłopaka”.

Nasi panowie musieli stawić czoła nie lada wyzwaniu. W pierwszej konkurencji mieli za zadanie najszybciej policzyć ile sztang jest na planszach, które prezentują dziewczynki. Ojjj… nie mieli z tym problemów! Podczas drugiej konkurencji szukaliśmy „Mistrza Samochodowej Kierownicy” - chłopcy wykazali się znajomością marek samochodów i to zadanie okazało się dla nich, jak sami mówili ,,bułką z masłem’’ :D Następna konkurencja dostarczyła nam wszystkim jeszcze większej dawki śmiechu. Zadaniem chłopców był taniec na gazecie w rytm muzyki… i z tym zadaniem nasi dżentelmeni poradzili sobie perfekcyjnie. Było bardzo wesoło. Bawili się dosłownie wszyscy, zarówno uczestnicy konkurencji jak i publiczność. Były także drobne upominki, dyskoteka  i oczywiście mnóstwo życzeń, by nasi chłopcy rośli duzi i szczęśliwi.

chop2chop3


chop4chop5chop6

chop7chop8chop9

chop10

chop11chop12

Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy, a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil.

 

Dzień chłopaka klasa 4

„Dzień Chłopaka” w klasie IV

Dnia 2 października w Publicznej Szkole Podstawowej w Szczecnie w klasie IV obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Płeć męska z uśmiechem na twarzy wkroczyła do klasy na lekcję wychowawczą , która tego dnia była wyjątkowa. Dziewczynki już od samego rana krzątały się niecierpliwie po korytarzu i jadalni. Szukały talerzyków , serwetek, kubeczków i łyżeczek. Wraz z wychowawczynią Anną Sławińską i rodzicami przygotowały pyszny słodki poczęstunek i niespodzianki w postaci prezencików. Niespodzianką były również konkursy klasowe. Jeden z nich cieszył się największym powodzeniem Był to konkurs o szarfę mistera do którego przygotowania trwały z tygodniowym wyprzedzeniem. Pod czujnym okiem wychowawczyni dziewczynki z klasy IV zadecydowały iż każdy z młodych dżentelmenów zasługuje na tytuł mistera i dlatego przygotowano 4 szarfy, które trafiły zasłużenie na ramiona chłopców:   Mister Humoru – Wojtek Wołowiec,    

Mister Śpiewu – Kuba Pawlik, Mister Tańca – Kacper Ślusarczyk ,

Mister Smaku – Bartek Pawlik.

Chłopcy musieli wykazać się swoimi umiejętnościami w różnych konkurencjach. Każdy dostał coś dla siebie. Śmiechu było co nie miara. Tego dnia nikt się nie stresował nie smucił, było wesoło i kolorowo. A szczególnie na wymalowanych twarzach chłopców było widać barwy jesieni. Ciasta przygotowane przez wychowawczynię i rodziców były przepyszne, a jakie słodkie były ciasteczka i owoce. Szkoda, że tak szybko minął ten czas . Dzwonek zadzwonił trochę za wcześnie ta lekcja mogła by trwać nawet 3 godziny. Mamy nadzieję ,że za rok spotkamy się znowu w podobnej atmosferze. Dziękujemy bardzo rodzicom za pomoc w przygotowaniu tego uroczystego dnia.


 

Dzien chłopaka przedszkole 2013

Dzień Chłopaka

30 września chłopcy z naszego przedszkola obchodzili swoje święto – Dzień Chłopaka. Z tej okazji czekało na nich tego dnia wiele niespodzianek – korzystali z przywileju pierwszeństwa w zabawach, nie brali udziału w porządkowaniu sali po zabawie, jako pierwsi szli w parach. Wszystkie dzieciaki skorzystały ze słodkiego poczęstunku, po którym odbyła się zabawa przy przebojach z dziecięcego repertuaru. Wspólną zabawę uświetniły bajkowe nakrycia głowy oraz kolorowa dekoracja sali przedszkolnej. Dzieci bawiły się doskonale, na buziach dominował uśmiech i słychać było radosne okrzyki. Dzień Chłopaka możemy uznać za udany…


 

Dzień chłopaka klasa 5 2013

Dnia 30 września w Publicznej Szkole Podstawowej  w Szczecnie
w klasie V obchodziliśmy Dzień Chłopaka.

Tak jak w poprzednim roku i tego pięknego , słonecznego dnia godzina wychowawcza przebiegała w miłej i radosnej atmosferze.  Dziewczynki już od samego rana krzątały się niecierpliwie po korytarzu. Szukały talerzyków , serwetek, kubeczków i łyżeczek. Wraz z wychowawczynią Anną Sławińską i rodzicami przygotowały pyszny słodki poczęstunek i niespodzianki w postaci prezencików. Niespodzianką były również konkursy klasowe. Jeden z nich cieszył się największym powodzeniem . Był to konkurs o szarfę mistera do którego przygotowania trwały z tygodniowym wyprzedzeniem. Pod czujnym okiem wychowawczyni dziewczynki z klasy V zadecydowały iż każdy z młodych dżentelmenów zasługuje na tytuł mistera i dlatego przygotowano 4 szarfy, które trafiły zasłużenie na ramiona chłopców: 

 Mister Tańca -  Kacper Ślusarczyk,

 Mister Śmiechu -  Kuba Pawlik,

 Mister Smaku – Wojtek Wołowiec,

 Mister „Mądra Główka” – Bartosz Pawlik.

Chłopcy musieli wykazać się swoimi umiejętnościami w różnych konkurencjach. Każdy dostał coś dla siebie. Śmiechu było co nie miara. Tego dnia nikt się nie stresował nie smucił. Szkoda, że tak szybko minął ten czas . Dzwonek zadzwonił trochę za wcześnie ta lekcja mogła by trwać nawet 3 godziny. Mamy nadzieję ,że za rok spotkamy się znowu w podobnej atmosferze. Dziękujemy bardzo rodzicom za pomoc w przygotowaniu tego uroczystego dnia.


 

Dzień Kobiet 2014

8 marca – DZIEŃ KOBIET 

„Dzień Kobiet, Dzień Kobiet, niech każdy się dowie

że dzisiaj jest święto dziewczynek

Uśmiechy są dla nich, zabawa i taniec

piosenka z radia popłynie

 

Dzień Kobiet, Dzień Kobiet, niech żyją nam zdrowe

i pani nasza i mamy

I woźna, kucharka, przedszkolna lekarka

im wszystkim kwiaty rozdamy.”

 Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodzinnym jak i przedszkolnym. 8 marca – Dzień Kobiet to uroczystość wpisana na stałe do kalendarza uroczystości przedszkolnych.  W tym dniu na dziewczynki czekało mnóstwo niespodzianek, były to drobne upominki oraz kwiaty. Chłopcy nie szczędzili uprzejmości i życzliwości wobec swoich koleżanek, a  na twarzach dziewczynek przez cały dzień gościł uśmiech. Nie obyło się również bez słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.