Dzień Babci 2019


babcia1

Babcia z dziadkiem dziś świętują,
wszystkie dzieci więc pracują
Zetrą kurze w każdym kątku,
przypilnują dziś porządku.
W kuchni błyszczą już talerze,
wnusia babci bluzkę pierze
Wnusio już podaje kapcie,
bardzo Kocha swoja babcię.
Dzisiaj wszystkie smutki precz!
Święto Dziadków ważna rzecz!

 

 

Koncert życzeń dla babci i dziadka

 

Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a  powodem takiej atmosfery jest  obchodzony  Dzień Babci i Dziadka. Mimo niskiej temperatury jest to jednak najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość i wywołuje uśmiech na  twarzach.                                                                                                                                           
  Dzień Babci i Dziadka to prawdziwie wielkie wydarzenie rozpoczynające każdy kalendarzowy rok w przedszkolu i w szkole.  Tak też i w naszej szkole przedszkolaki z punktu i oddziału przedszkolnego oraz uczniowi klas I-VIII postanowili 10 stycznia uczcić  to święto. Zapraszając swoje kochane babcie i kochanych dziadków wspólnie z wychowawcami zorganizowali  świąteczny koncert  życzeń.       

bab3

                                                                    
Jako pierwsza wystąpiła grupa przedszkolaków, która zatańczyła i zaśpiewała dwie pastorałki. Dla większości dzieci był to debiut przed tak liczną widownią, który został nagrodzony przez seniorów gromkimi brawami. Po najmłodszych swoje umiejętności recytatorskie i wokalne zaprezentowali uczniowie klas  I-III wygłaszając wiersze i śpiewając pastorałki i kolędy
 w grupie, solo oraz wspólnie z rodzicami lub babciami. Ostatni wystąpili uczniowie   klas IV-VIII  przeplatając kolędy i pastorałki  pięknymi i wzruszającymi życzeniami, które składały  prowadzące koncert –  uczennice piątej i szóstej klasy.

bab5bab6


bab8bab4bab10

bab11bab12bab13

bab14bab15bab16

                                     
Dumni dziadkowie z łezką w oku podziwiali  występy ukochanych wnuków, które odważnie i z uśmiechem na twarzy   prezentowali swoje umiejętności. Po części artystycznej i wspólnie zaśpiewanej  kolędzie  wnuki wręczyły  Babciom i Dziadkom wykonane przez siebie  upominki i zaprosiły  gości na słodki poczęstunek.
To był wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy.  Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Mamy nadzieję, że ten dzień utkwi w pamięci nas wszystkich i będziemy miło go wspominać. 

babcia2

 

Dzień babci i dziadka

Z życzeniami dla babci i dziadka

Tradycją naszej szkoły stały się coroczne spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka.  To wyjątkowy dzień, w którym wnuczęta starają się obdarować swoich dziadków szczególnymi dowodami miłości. Uroczystą akademię rozpoczęła pani dyrektor Anna Dziedzic witając zaproszonych gości miłymi, ciepłymi słowami. Czas spotkania wypełniły występy artystyczno – muzyczne wszystkich uczniów. Miłą niespodzianką była recytacja wierszy przez dzieci z punktu przedszkolnego działającego w ramach projektu EFS. To szczególnie dla nich płynęły gromkie brawa. Wzruszenie dostojnych gości było ogromne, nie jedna łza zakręciła się w oku.  Nie zabrakło również prezentów dla babć i dziadków, przygotowanych własnoręcznie przez swoich wnuków. Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem i miłą, wspólną rozmową.  W tym dniu wszystkie buzie były rozpromienione i radosne. Dziadkowie z dumą opuszczali szkolne mury, zapowiadając się już na przyszły rok.


Dzień Chłopaka

DZIEŃ CHŁOPAKA

Dnia 29.09.2011r. o godzinie 14.00 w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji „ Dnia Chłopaka”. Wybieraliśmy Mistera :

- szkoły – Bartosz Ławik

- tańca i humoru- Bartosz Ławik

- przyjaźni – Bartosz Pawlik

- najlepiej ubranego „ chłopca ” wieczoru – Klaudia Młynarczyk
Wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zabawie. Klasa VI jako najstarsza zabawiała młodszych uczestników. Dziewczynki zorganizowały pokaz mody. Brały udział w nim cztery koleżanki przebrane za chłopców. Przy wyborze Mistera Przyjaźni chłopcy odpowiadali na pytania:

„ Co byś zrobił, gdyby Twoja koleżanka stłukła kolano?”

„Co byś zrobił, gdyby Twój kolega płakał ?”

„Co byś zrobił, gdybyś widział nieprzytomną osobę?”

W wyborze Mistera Tańca i Humoru obserwowaliśmy jak chłopcy tańczą i jakie znają dowcipy.

Przy wyborze Mistera Sportu odpowiadaliśmy na pytania:

„ W jakiej drużynie jest Leo Messi ?”

„ Jaka jest klub sportowy w najbliższym mieście ?”

Podczas wyboru Najlepiej ubranego ‘’chłopca’’ wieczoru zorganizowaliśmy pokaz mody.

Wybierając Mistera Szkoły ocenialiśmy:

- taniec

- humor

- ogólną prezentację

Pierwszą dyskotekę w tym roku szkolnym 2011/2012 uważamy za udaną. Wszyscy wyszli z uśmiechniętą twarzą.


Dzień Babci i Dziadka 2014

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dzień Babci i Dziadka to szczególny dzień, w którym dzieci wyrażają wdzięczność swoim Babciom i Dziadkom za trud, poświęcenie, miłość i pomoc w ich wychowaniu. W naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka odbyła się  22.01.2014 r.  Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli,  aby podziwiać występy swoich wnucząt. Akademię z tej okazji pod opieką wychowawców przygotowały dzieci z Punktu i Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie klasy I i II.  Program muzyczny przygotowali uczniowie klas starszych. Wszyscy widzowie z zainteresowaniem obserwowali występy małych aktorów i nagradzali je gromkimi brawami. Wzruszenie gości było ogromne, a ukradkiem ocierane  łzy świadczyły o miłości i  zadowoleniu  z ukochanych wnucząt. Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem i miłą rozmową. W tym dniu wszystkie buzie były rozpromienione i radosne.  Dziadkowie obdarowani prezentami wykonanymi przez swoje wnuki z dumą opuszczali szkolne mury…. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w ich sercach! 


Dzień chłopaka 2012

Dzień Chłopaka 2012                                 

3 października w Publicznej Szkole Podstawowej w Szczecnie obchodzono Dzień Chłopaka. W tym dniu każda klasa indywidualnie przygotowała słodki poczęstunek dla swoich kolegów i rozmaite upominki. Natomiast po lekcjach odbyła się dyskoteka szkolna, przygotowana przez Samorząd Uczniowski, pod opieką pani Moniki Janus i pani Adriany Krynickiej-Makuch. Muzyka i tańce przeplatane były licznymi konkursami. Do rywalizacji przystąpili chłopcy  z wszystkich klas i wzięli udział w licznych konkurencjach. Między innymi był konkurs na rozpoznawanie smaków, taniec w kole i zawiązywanie krawatów. Jury składające się z nauczycielek i obecnych na dyskotece rodziców, wybierało zwycięzców. Tak naprawdę został nim każdy, bo wszyscy wychodzili do domów uśmiechnięci i szczęśliwi. Tego dnia atmosfera w szkole była bardzo miła. Z pewnością można stwierdzić, że był to udany i niezwykle radosny dzień. Wszyscy bawiliśmy się świetnie!!!