Kochają nas, wspierają,

zawsze są przy nas...

W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje – to święto Babci i Dziadka.

db1

 

Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym    i szczęśliwym. W podzięce za ich wielkie serce, 24stycznia 2019 r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, która stała się tradycją w naszym przedszkolu. Występy artystyczne maluchów podbiły serca publiczności. Oklaskom nie było końca. Babcie i Dziadkowie otrzymali od swoich wnucząt upominki i słodkiego buziaka, a rodzice przygotowali na tę uroczystość pyszny poczęstunek. Wychodząc Babcie i Dziadkowie dziękowali za moc dostarczonych wzruszeń, bo przecież Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, łez szczęścia i radości.

 

Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za tak liczne przybycie do naszego przedszkola i życzymy wiele zdrowia, siły i cierpliwości dla swoich wnucząt.

 

Wszystkiego Najlepszego!

 


Teatrzyk kukiełkowy pt. ,,Trzy małe świnki” połączony z sesją zdjęciową

Opowiadanie o trzech małych świnkach i złym wilku, który kiedy dmuchnie to burzy domy, zna każdy… i choć bajka wszystkim doskonale znana, to najmłodsi uczniowie naszej szkoły z wielkim zainteresowaniem śledziły perypetie bohaterów podczas teatrzyku kukiełkowego przygotowanego przez firmę fotograficzną.

t1

Po obejrzeniu teatrzyku wszystkie dzieci miały okazję uczestniczyć w sesji zdjęciowej. Radości i chętnych do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia oczywiście nie brakowało…   

t2t3

 

 


 

MIKOŁAJKI

 

Święty Mikołaj znany jest przede wszystkim jako wielki przyjaciel dzieci, który co roku obdarowuje je wspaniałymi prezentami. Wszystkie grzeczne dzieci w dniu św. Mikołaja dostają mnóstwo prezentów, a te, które źle się sprawowały, mogą liczyć jedynie na rózgi, co ma ich przestrzec przed dalszym niewłaściwym zachowaniem.

mik111 grudnia był dla całej naszej społeczności szkolnej dniem wyjątkowym… W mroźne, grudniowe przedpołudnie nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z Agencji Artystycznej MAT–ART.

Dzieci miały okazję obejrzeć bajkę pt. ,,Odwołane Święta”. Jednak nie był to koniec atrakcji… tuż po przedstawieniu pojawił się długo oczekiwany gość  - ,,prawdziwy” św. Mikołaj.  Ta „niecodzienna wizyta” była jak co roku wyczekiwana przez wszystkich , bo któż z nas nie lubi dostawać prezentów.

Trzeba jednak przyznać, że wzbudziła najwięcej emocji i radości w najmłodszych uczniach Punktu i Oddziału Przedszkolnego.

Po krótkiej rozmowie Mikołaj obdarował dzieci słodkimi upominkami.

W podziękowaniu za otrzymane prezenty nasi uczniowie śpiewali piosenki i recytowali wierszyki pod kierunkiem swoich wychowawców

 

 

Była to również niezwykła okazja do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia ze Świętym Mikołajem. Kiedy wyjątkowy gość wyruszył w dalszą drogę, uczniowie wrócili do swoich klas.

Św. Mikołaj opuszczając mury naszej szkoły podziękował za miłe przyjęcie obiecał, że za rok ponownie nas odwiedzi.

Dlatego też dziękujemy św. Mikołajowi z całego serca za wizytę i poświęcony czas. Dzięki tej wizycie jeszcze bardziej czujemy magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia – za to też dziękujemy.

 


„Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary.”

 

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń, ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości

an1

Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. My również chcieliśmy poznać uroki wróżb i właśnie z tego powodu  wzięliśmy udział w zabawie andrzejkowej.

28 listopada w naszym przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera. Przedszkolaki przeniosły się świat wróżb i zabaw.  Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” przy pomocy tradycyjnych wróżb. Nie zabrakło  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą słomek i pieniędzy.  Ten dzień był świetną okazją do wesołej zabawy oraz zapoznania się z tradycją andrzejkową. Dzieciaki były bardzo ciekawe, czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie?

Oczywiście wszystkie wróżby traktowano z przymrużeniem oka, jako pretekst do dobrej zabawy. Jednak większą część andrzejkowych uroczystości   wypełniały wesołe tańce i zabawy przy muzyce. Słodki poczęstunek był miłym zakończeniem wspaniałej zabawy, która sprawiła, że w przedszkolu zagościł radosny i wyjątkowy nastrój.

 

 


Mis1

 

 

Z ulubionym Misiem zawsze raźniej!

 

Jak co roku 25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto. Tego dnia każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka, by zaprezentować go swoim kolegom, a przede wszystkim, by bawić się z nim w rytm znanych piosenek o misiach.

„Pluszowy miś”, „Jadą, jadą misie” czy „ Miś brązowy i miś biały” to tylko niektóre utwory, które zabrały przedszkolaków do opływającej miodem, misiowej krainy, a nas nauczycieli do czasów dzieciństwa.

Nasza uroczystość rozpoczęła się ciepłym przywitaniem dzieci i ich maskotek oraz wspólnym obejrzeniem prezentacji multimedialnej pt.: „Historia powstania pluszowego misia”, który od ponad 100 lat jest ulubieńcem najmłodszych. Po krótkiej prezentacji nadszedł czas na quiz wiedzy o misiach, z którym dzieci sobie świetnie poradziły. Nie zabrakło także zagadek dla najmłodszych przedszkolaków - odgadywanie tytułów bajek po wysłuchaniu fragmentów piosenek. Następnie dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały krótki film prezentujący etapy powstawania misia oraz wysłuchały czytanych, misiowych bajek.

Największe jednak emocje u naszych pociech wywołała zumba z Misiem czyli panią Wioletą Jończyk - instruktorką fitness. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i wytrwałością wykonywały pokazywane ćwiczenia. Radości nie było końca…. Podczas uroczystości nie zabrakło również zabaw z chustą animacyjną oraz wspólnych zadań wykonywanych razem
z misiami.

Po pełnej uśmiechu i radości zabawie, dzieci podśpiewując poznane piosenki, wróciły z Misiami do swoich sal, by za rok obchodzić kolejne Święto Pluszowego Misia. Najważniejszy i główny cel imprezy – integracja środowiska przedszkolnego, wspólna, zgodna zabawa - został osiągnięty.

Mis2