Wspólnie świętujmy online Narodowe Święto Niepodległości!

Narodowe Święto Niepodległości to bardzo ważny dzień w kalendarzu każdej szkoły. W tym roku dominowały nietypowe inicjatywy, dlatego obchody 102 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę musiały przenieść się do świata wirtualnego. Uczniowie klasy 5 przybrali biało-czerwone barwy narodowe, rozwiązywali zadania o tematyce historycznej przygotowane przez wychowawczynię p. Adę Krynicka-Makuch i wspólnie odśpiewali hymn państwowy.

n2n3n4n1


Dzień koloru niebieskiego…

 

Niebieskie jest niebo
gdy ładna pogoda.
Niebieskie są jeansy
i w rzece woda.
Kolor niebieski
jest tam i tu,
A po angielsku
niebieski to BLUE

   Niebieski, to także kolor zimy, dlatego w grudniu zaproponowaliśmy uczniom dzień koloru niebieskiego. Niemal wszyscy stawili się z niebieskimi elementami, dodatkowo udekorowani gwiazdkami i śnieżynkami – iście zimowa sceneria… Ustawieni do wspólnego zdjęcia utworzyliśmy dużą niebieską plamę.

 

niebieski


Dzień z fantazją - ,,ubieramy się na lewą stronę”

   20 listopada nasi uczniowie przyszli do szkoły ubrani na lewą stronę. Był to bowiem kolejny dzień z fantazją organizowany, aby uatrakcyjnić pobyt w szkolnych murach. Podążając za pomysłem uczniów, także nauczyciele bez skrępowania prowadzili zajęcia ubrani ,,odwrotnie”. Nikt nie czuł odmienności, bo ubraliśmy się zgodnie z panującym tego dnia trendem.

lewy1lewy2

lewy3

 

Obraz3Obraz4


 

sniad

SMACZNIE , ZDROWO I KOLOROWO

 

   Każdy z nas dobrze o tym wie , że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia ,   to najlepszy start w nowy dzień!!!

Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Pachnące pieczywo, chrupiąca sałata, soczysty pomidor - jak pięknie wyglądają razem na talerzu! Dzieci nie tylko przekonały się o sile płynącej ze zdrowego śniadania, ale także same mogły sprawdzić swoje kulinarne umiejętności. Kolorowe
i własnoręcznie zrobione kanapki smakują najlepiej!

           Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli kolejny raz w ogólnopolskiej akcji ,,Śniadanie Daje Moc”. Przed przystąpieniem do spożywania wspólnego śniadania , nasi podopieczni zaprezentowali kilka scenek, celem których było zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie każdego z nas. Uczniowie przypomnieli 12 zasad prawidłowego żywienia, wspólnie zaśpiewali piosenki w których królowały witaminki. Nie zabrakło również dobrej zabawy przy odgadywaniu zagadek o warzywah i owocach.

sniad1sniad2


sniad3sniad4

         Na pięknie udekorowanych stołach nie zabrakło różnego rodzaju nabiału, owoców ,warzyw czy pieczywa. Wspólne spożywanie śniadania sprawiło wielką przyjemność wszystkim dzieciom, rodzicom i nauczycielom. Do akcji przystąpiły także najmłodsi wychowankowie naszej szkoły – przedszkolaki. Znając zasady kulturalnego spożywania posiłków, sprawnie radziły sobie
z konsumpcją.   Uwieńczeniem akcji było obejrzenie filmu na temat zdrowego odzywiania oraz zdrowego stylu życia.           

sniad5sniad6

                                                                                         

Dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tak ważnego posiłku jakim jest śniadanie. Mamy nadzieję , że takie akcje przyczynią się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce.

 Obraz2

 

 


Dzień Serca 

27 września obchodziliśmy Światowy Dzień Serca. Celem akcji jest zwiększanie świadomości dotyczącej chorób serca oraz promocja zdrowego stylu życia. Uczniowie podczas spotkania z panią pielęgniarką oraz oglądania przedstawienia w wykonaniu dzieci z klas 1-3 poznali wiele ciekawostek na temat serca. Dowiedzieli się również, jak ważny dla naszego serca jest ruch na świeżym powietrzu oraz zdrowa dieta.

serce1sserce2s


serce3s

 


 

MIKOLAJKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

        

Kolejny raz uczniowie z PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SZCZECNIE rozegrali MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO o TYTUŁ MISTRZA SZKOŁY.

           Eliminacje w klasach IV-VIII ,w kategorii dziewcząt i chłopców wyłoniły zwycięzców, którzy awansowali do dalszej gry.

 

 

     KATEGORIA DZIEWCZĄT

I MIEJSCE- NATALIA SIEKAŃSKA

II MIEJSCE-MAJA PIRÓG

III MIEJSCE -MARYSIA SADOWSKA

IV MIEJSCE -KLAUDIA CIEŚLA

V MIEJSCE-AMANDA LACH

 

                                              

     KATEGORIA CHŁOPCÓW

I MIEJSCE- BŁAŻEJ SAFIAN

II MIEJSCE-MATEUSZ SIEKAŃSKI

III MIEJSCE-MATEUSZ KMIECIK

IVMIEJSCE-KUBA ŁEBEK

V MIEJSCE-OSKAR PĘCZKOWICZ

 

                                                                           Gratulujemy!

                                                                               A. Safian

          


Wizyta w teatrze

12 października 2019r uczniowie klas I-III naszej szkoły obejrzeli spektakl Kieleckiego Teatru Lektur  pt. „Niesamowita wycieczka na każdym kroku bajeczka czyli wędrówka to niesłychana baran spotkał barana”.  Bohaterowie spektaklu zabrali widzów w szaloną wycieczkę podczas,   której  zwariowana rodzinka spotykała różne wspaniałe istoty. Spektakl  inspirowany  piękną twórczością Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

teatr1teatr2


Dzieci odwiedziły również pracownię krawiecką i poznały pracę krawcowej.

teatr3teatr4dc1

Dzień chłopaka w klasie drugiej

 

   30 września to dzień najbardziej lubiany przez chłopców – tych małych i nieco większych… Na chłopców z klasy drugiej w dniu ich święta czekała nie lada niespodzianka. Na początek koleżanki złożyły moc życzeń, wręczyły upominki, a na stolikach pojawiły się słodkości. Wspólne świętowanie przy poczęstunku i nastrojowej muzyce trwało w najlepsze… Ale niestety, co dobre szybko się kończy, a obowiązki szkolne wzywają. Jednak tego dnia chłopcy mieli fory – to dziewczynki wypełniały większość obowiązków, jak np. dbanie o porządek. Koledzy mogli poczuć się wyjątkowo…

dckl2dckl21

   Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego szczególnego dnia. A były z nami pani Małgosia Ogłoza i pani Dorota Bogusz. Dziękujemy!!!   


Sportowe świętokrzyskie

   Publiczna szkoła w Szczecnie przystąpiła do V edycji europejskiego tygodnia sportu ETS w dn 23-30 września 2019r. To inicjatywa komisji europejskiej promująca sport i aktywność fizyczną.

     Tydzień sportowy zapoczątkował nowe działanie w naszej szkole. Celem tej ogólnopolskiej kampanii pod hasłem BE ACTIVE - BĄDŻ AKTYWNY jest zachęcenie wszystkich, w tym dzieci i młodzież do aktywnego stylu życia w ciągu obchodów tygodnia sportowego oraz przez cały rok.

     Nasze szkolne wydarzenie sportowe trwało tydzień i składało się z różnych elementów;

- dnia 23 września odbył się RAJD ROWEROWY ze Szczecna przez Trzemoszną do Borkowa trasą GREEN VELO. W imprezie zaangażowano 23 uczniów z klas V-VIII , 2 nauczycieli p. M. Janus,

p. A. Safian , przedstawiciela władz lokalnych, seniora p. C. Skrybuś, rodziców oraz opiekuna.

     Rozegrano także mecz piłki nożnej , siatkowej plażowej pomiędzy uczniami na boiskach mieszczących się przy plaży w Borkowie. Chętne osoby testowały swoją sprawność i siłę na siłowni. Inni próbowali swoich możliwości w konkursie skoku w dal na piasku.

- kolejnym elementem szkolnej imprezy była prelekcja na temat zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia , prawidłowej diety, higieny oraz znaczenia aktywności fizycznej w życiu każdego człowieka, zwłaszcza młodych osób. Występ artystyczny pod kierunkiem p. M. Jabłońskiej
z uczniami klas I-IV przeznaczony był dla całej społeczności szkolnej. Właśnie dnia 27 września w naszej placówce przypada DZIEŃ SERCA. To już cykliczne wydarzenie, celem którego jest uświadomienie pokoleniom jak ważną rolę odgrywa serce w życiu człowieka, by zdrowo, aktywnie i długo żyć.

W obchody DNIA SERCA włączono również osobę spoza szkoły

EKSPERTA z zakresu higieny, diety – pielęgniarkę . Wykład zaproszonego gościa uzupełnił naszą wiedzę dotyczącą zdrowia, dobrych i złych nawyków żywieniowych, wpływu używek na organizm młodego człowieka.

Ponadto uczniowie samodzielnie przygotowali prezentacje multimedialne, plakaty , hasła promujące zdrowy tryb życia i aktywność prozdrowotną i sportową.

         Przystępując do akcji ETS uczniowie publicznej szkoły podstawowej w Szczecnie udowodnili, że potrafią , chcą , mogą BYĆ AKTYWNI w tygodniu sportowym , ale też przez cały rok.  


             Smacznie ,

               zdrowo i kolorowo!!!

sał1

 

 

Jesień niesie ze sobą bogactwo plonów naszych pól, lasów i ogrodów. Wszystkie dzieci wiedzą, że warto korzystać z owoców i warzyw, ponieważ są źródłem witamin, których potrzebuje organizm człowieka

Z myślą o jarzynowych witaminach, pierwszoklasiści postanowili zrobić wspólnie z panią pyszną sałatkę warzywną.                     

Przy tej okazji dzieci przypomniały sobie wygląd, smak i zapach niektórych składników. Spośród kosza warzyw wybrały te , które powinny znależć się w sałatce jarzynowej.

Uczniowie samodzielnie kroili warzywa, przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem.

Podczas robienia potrawy uczniowie nauczyli się również higieny nie tylko spożywania posiłków, ale także przygotowywania ich.

 Na koniec gotową sałatkę nałożyliśmy na talerze urządzając w sali prawdziwą ucztę! Apetyt dopadł każdego z nas....

 Przyrządzanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji, a miła atmosfera towarzyszyła nam prze kolejne jeszcze zajęcia.

 


dc1

 

Dzień Chłopaka w klasie I

O Dniu Chłopaka pamiętały dziewczynki z klasy I. Już od samego rana panowała w klasie wyjątkowa atmosfera. Chłopcy odświętnie ubrani, zaimponowali swoim koleżankom. Każdy starał się być miły , życzliwy i uczynny.

Tego dnia dziewczynki zorganizowały wspólną zabawę przy dźwiękach wesołej muzyki. Nie zabrakło również konkursów i miłych słów skierowanych do solenizantów. Uwieńczeniem tego szczególnego dnia były życzenia i prezenciki dla chłopw w postaci soczków , słodyczy i zabawki . Chłopcy byli mile zaskoczeni zaangażowaniem swoich koleżanek ....

Szkoda, że Dzień Chłopaka obchodzony jest raz w roku!!!


Zajęcia taneczne – ZUMBA

zumba

Zumba to zajęcia mające w szczególności na celu dobrą zabawę i spędzenie czasu w towarzystwie lubiącym zdrowy styl życia i dobrą zabawę. Wykonywane układy mają na celu wyrzeźbienie sylwetki, zredukowanie tkanki tłuszczowej czy pozbycie się zbędnych kilogramów. 

   Zumba jest przede wszystkim świetną zabawą, ale poza tym przyczynia się do poprawy kondycji, ma również ogromny wpływ na układ krążenia i pracę serca. Zumba zwiększa naszą wydolność. Jest to typowy trening cardio, często przeplatany interwałem, przez co przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej oraz rzeźbi sylwetkę.

   Podobno w trakcie ćwiczeń wykorzystujemy mięśnie, o których nawet nie mieliśmy pojęcia, że je posiadamy. W zumbie nie istnieją podziały na grupy początkujące i zaawansowane ani ograniczenia wiekowe, nie trzeba mieć przygotowania tanecznego. To połączenie prostych kroków i żywiołowej  muzyki.

Mieliśmy okazję przekonać się o porywającej sile zumby podczas zajęć zorganizowanych w naszej szkole dzięki uprzejmości pani Barbary Łapińskiej, która poprowadziła dla naszych uczniów godzinny, intensywny trening, sprawdzający naszą kondycję i wytrzymałość. W zajęciach wzięli udział i najmłodsi i najstarsi uczniowie, doskonale się przy tym bawiąc. Okazało się, że nasza kondycja nie jest najlepsza i dość szybko odczuliśmy zmęczenie. Na szczęście mobilizacja i zaangażowanie pani Basi dodawały nam sił i pomogły dotrwać do końca.

Duże wrażenie zrobił na nas pokaz zumby w wykonaniu pani Basi z córką Olą, która dzielnie starała się dotrzymać mamie kroku. To był intensywnie, przyjemnie i pożytecznie spędzony czas. Serdecznie dziękujemy prowadzącej zajęcia - pani Basi oraz panu Michałowi, który dbał o oprawę muzyczną…


SPORTOWY IDOL

 

   Zainteresowanie sportem wśród dzieci przejawia się nie tylko przez aktywność fizyczną, ale także w inny sposób. Właśnie w konkursie plastycznym pt. SPORTOWY IDOL młodzież z klas IV-VII z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szczecnie ujawniła swój talent.

   Postawa R. Lewandowskiego, A. Lewandowskiej, J. Błaszczykowskiego, J. Kowalczyk, L. Messi i innych idoli zainspirowała naszych uczniów. Podjęli trud i stworzyli małą galerię sztuki rysując portrety sław.

     Niełatwo można było wyłonić najlepszą pracę spośród 20, bo konkurencja była duża.

     Komisja w składzie p. A Safian, p. A. Kuzia -Patyna, ks. P. Stolarczyk

dnia 15 marca 2019r zdecydowała, że:

                         I MIEJSCE          PATRYK ŻUBROWSKI           kl V

                          II MIEJSCE       DANIEL BOREK                      kl IV

                         III MIEJSCE      NATALIA SIEKAŃSKA            kl VI

WYRÓŻNIENIE:

                           ALEKSANDRA PAWLIK                                 kl. VII,

                             NIKOLA RĄCZKA                                          kl. V

i1i4i2


i5i6

i3


kob1

 

DZIEŃ KOBIET W KLASIE III

"Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!
Taki dzień raz się w roku zdarza,
gdy 8 Marca z gwarem wiosny
wytryśnie z kartek kalendarza.

Tak, to wspaniałe, wielkie święto,
więc śpieszą chłopcy i panowie
z bukietem życzeń w barwach kwiatów
- uśmiechnąć się do wszystkich Kobiet."

Radosna atmosfera w klasie trzeciej panowała już od samego rana. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym – jako nieco starsi dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych sytuacjach . W tym dniu wszystkie kobietki naszej klasy, otrzymały serdeczne życzenia i upominki. Wspaniałą niespodzianką okazał się taniec przygotowany przez chłopców w tajemnicy przed świętującymi ... Naprawdę dali popis, pokazali na co ich stać!!!

Fajnie, radośnie było tego poranka w naszej klasie - więc uśmiechy towarzyszyły wszystkim do końca zajęć.

Szkoda, że DZIEŃ KOBIET jest tylko raz w roku!

 kob3kob2kob4


kob5kob6