Altówka Flet 2018


„Śpiewam, gram i tańczę - w krainie kolorowych dźwięków…”

alt1

Już od najmłodszych lat dziecko powinno być wprowadzane w świat muzyki. Sposób, w jaki zostanie zachęcone w przedszkolu i w domu do słuchania muzyki, śpiewania, a nawet tworzenia łatwych melodii oraz w jakim stopniu będą rozbudzane zainteresowania muzyczne, w znacznym zakresie decydować będzie o jego dalszym rozwoju.

 Muzyka łagodzi obyczaje, uwrażliwia na wartości ludzkie, rozwija uczucia i wyobraźnię, dostarcza dużo radości i piękna. Jest ważnym elementem w pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym, wpływa na wszechstronny rozwój i motywuje do działania.

Zatem mając na uwadze to, jak duża rolę w życiu dziecka odgrywa muzyka -12 czerwca w ramach realizacji zadań programu innowacyjnego: Śpiewam, gram i tańczę - w krainie kolorowych dźwięków… przedszkolaki miały przyjemność uczestniczyć w zajęciach rytmiki przygotowanych przez Panią Dominikę Wilk, nauczycielkę pracującą w Przedszkolu Samorządowym w Strawczynie.

alt3alt4

alt5alt7

alt6alt8

alt9alt11alt10

 

W trakcie spotkania Pani Dominika wyjaśniła nam podstawowe  pojęcia muzyczne takie jak: tempo, dynamika, rytm oraz przeprowadziła szereg zabaw muzyczno-ruchowych. Dzieci m.in. poruszały się w rytm słyszanej muzyki, tańczyły naśladując ruchy nauczyciela, przedstawiały muzykę ruchem dłoni i palców, stworzyły małą orkiestrę klaszcząc na znak dyrygenta,  utrwaliły wiadomości o instrumentach perkusyjnych oraz budowie gitary. Ponad to miały możliwość posłuchać melodii granych na flecie prostym i altówce. Najbardziej jednak, wszystkim przedszkolakom przypadła do gustu piosenka o małej Miczitance, którą Pani Dominika powitała się z nimi i pożegnała. Cała zabawa polegała na tym, by  bez pomyłki  pokazywać i śpiewać coraz szybciej słowa piosenki. Zatem dla przypomnienia…

alt2

 

 

 

 

 

 

 

Miczitanka      

 

Tak mała Miczitanka mi się spodobała

 

Takie wielkie miała pióro, ona taka mała

 

Taka mała, takie pióro,

 

Takie pióro, taka mała

 

Tak mała, takie pióro,

 

Takie pióro, taka mała.

alt12alt13


alt14

Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w tej niecodziennej lekcji muzyki. Poznawały zaczarowany świat dźwięków, doskonale się przy tym bawiąc, o czym świadczył ciągle utrzymujący się na ich twarzach uśmiech i chęć do wspólnej zabawy. Pani Dominice bardzo dziękujemy i zapraszamy ponownie!

Wyprawka 2018 PP


WYPRAWKA DLA PRZEDSZKOLAKA 2018/2019

– PUNKT PRZEDSZKOLNY

 

 1. Mały plecak, pojemnik na śniadanie, bidon
 2. Obuwie zmienne
 3. Kredki ołówkowe 12 kolorów (Bambino)
 4. Kredki świecowe 1 opakowanie
 5. Blok techniczny A 4 – biały 2 szt.
 6. Blok techniczny A 3 – biały 1 szt.
 7. Blok techniczny A 4 kolorowy – 2 szt.
 8. Blok techniczny A 3 – kolorowy -1 szt.
 9. Blok rysunkowy A4 – kolorowy 2 szt.
 10. Papier kolorowy samoprzylepny 1 szt.
 11. 11.Klej biurowy w sztyfcie – 5 szt.
 12. Ręcznik papierowy 4 szt.
 13. Papier toaletowy 8 rolek
 14. Teczka biurowa na gumkę 1 szt.
 15. Chusteczki nawilżające 2 opakowanie
 16. Szczoteczka do zębów
 17. Mała plastelina 1 opakowanie

Pacanów 2018


Wycieczka do Europejskiego Centrum Bajki
im. Koziołka Matołka
w Pacanowie

koz

 

„W sławnym mieście Pacanowie
tacy sprytni są kowale,
że umieją podkuć kozy,
by chodziły w pełnej chwale”.
Kornel Makuszyński

 

21 czerwca 2018 r. dzieci z punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Pacanowa. Celem naszej podróży było obejrzenie Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka – wystawy „Bajkowy świat”, która utrzymana jest w charakterze interaktywnej zabawy oraz obejrzenie spektaklu pt. „Mała Syrenka” odgrywanego na kameralnej scenie lalkowej.

Po założeniu „czarodziejskich butów” i zmniejszeniu się do rozmiarów skrzatów wraz z naszymi bajkowymi przewodnikami: Dzwoneczkiem i Królewną Śnieżką przeszliśmy przez „mysią norkę”, która doprowadziła nas do bajkowej krainy- pełnej rozmaitych atrakcji.

pa1pa9pa10


pa11pa13pa12

Mieliśmy tam możliwość odgadywania bajek na podstawie rekwizytów ukrytych w okienkach, „przenoszenia” na tablicy interaktywnej bajkowych bohaterów do krajów, z których pochodzą. Potem ze stacji Pacanów wraz z Koziołkiem Matołkiem pojechaliśmy w podróż pociągiem, z którego okien oglądaliśmy różne piękne krajobrazy. W iście bajkowej scenerii i z odpowiednimi efektami akustycznymi pociąg zamieniał się w łódź podwodną, w rakietę aż w końcu zawiózł nas pod bramę „zaczarowanego ogrodu”, który otworzył się po odnalezieniu klucza do bramy.  Tam  wysłuchaliśmy opowieści, a potem mogliśmy pospacerować po tym przepięknym miejscu, w którym nawet kwiaty do nas mówiły.  

pa8

pa7pa15

Odgadywaliśmy też tytuły bajek, oglądaliśmy w mini-kinie wybraną przez nas bajkę (oczywiście była to bajka o przygodach Koziołka Matołka), potem w zaczarowanej komnacie w szklanych kulach byli bohaterowie znanych i mniej popularnych bajek i baśni – musieliśmy odgadnąć ich tytuły i w nagrodę wysłuchaliśmy jedną z wybranych baśni.

Następnie udaliśmy się do „Małego Teatru”, aby obejrzeć na kameralnej scenie lalkowej, spektakl pt. „Mała Syrenka” w pięknej i niecodziennej aranżacji. Dzieci zgromadzone były w małej, przytulnej salce, mogły wygodnie usiąść a nawet się położyć (ponieważ nie było tam foteli tylko duży i wygodny materac), wczuwały się w oglądaną historię i przeżywały ją wraz z bohaterami. Po spektaklu przedszkolaki uczestniczyły w krótkiej prelekcji o teatrze lalkowym, oglądały lalki, dowiadywały się jak działają i jak nazywają się różne techniki ich uruchamiania.

pa5pa6


pa2pa14pa3

Po zwiedzeniu wystawy i obejrzeniu spektaklu udaliśmy się do Zaczarowanego Ogrodu (żółtego, purpurowego i białego), gdzie zamieszkały rośliny o podobnej barwie: liści, kwiatów, owoców, a nawet pędów. Mogliśmy tam pobiegać, pobawić się na kolorowym placu zabaw i odpocząć w altankach, które przypominają słomiane chatki.

pa17

Po zabawie na świeżym powietrzu przeszliśmy do pobliskiej restauracji „Bajkowa” na ciepły posiłek, po czym zmęczeni ale szczęśliwi i  pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną do przedszkola, gdzie stęsknieni rodzice czekali już na nas.

A jak bawiliśmy się zobaczcie sami….

pa4

 

Wyprawka 2018


Wyprawka ucznia oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2018/2019

 

 • piórnik z dwoma ołówkami, temperówką i gumką
 • 2 teczki z gumką
 • 2 szt. bloku rysunkowego białego A4
 • 2 szt. bloku technicznego białego A4
 • 2 szt. bloku rysunkowego kolorowego A4
 • 2 szt. bloku technicznego kolorowego A4
 • 2 szt. bloku technicznego kolorowego A3
 • dwa zeszyty papierów kolorowych
 • 3 szt. klejów w sztyfcie (najlepiej MAGIK) i jeden w tubce (MAGIK)
 • nożyczki z zaokrąglonym ostrzem
 • kredki świecowe+ ołówkowe (najlepiej BAMBINO)
 • farby plakatowe (NAJLEPIEJ BAMBINO, COLORINO lub ASTRA)  i trzy pędzle różnej grubości
 • kubek niekapek do farb z blokadą wylania
 • plastelina 2 opakowania (miękka, najlepiej COLORINO, BAMBINO lub ASTRA
 • flamastry
 • bibuła- dwa różne kolory
 • zeszyt 16-kartkowy do korespondencji z rodzicami (na pierwszej stronie wpisujemy dane dziecka, numery kontaktowe do rodziców oraz ważne informacje o zdrowiu dziecka)
 • strój gimnastyczny w worku – koszulka, spodenki.
 • obuwie zmienne


WSZYSTKIE PRZYBORY PODPISUJEMY

IMIENIEM I NAZWISKIEM DZIECKA

Turniej Tańca 2018


 

Przedszkolaki na PODIUM!!!

Przegląd Artystyczny Przedszkoli

– Roztańczony przedszkolak na scenie Suków 2018 -

Swoje umiejętności taneczne maluchy z Punktu i Oddziału Przedszkolnego zaprezentowały 19 czerwca podczas Turnieju Tańca w Sukowie. Przedsięwzięcie było duże, zarówno dzieciom jak i nauczycielkom, towarzyszyły ogromne emocje. Po raz pierwszy wzięliśmy udział  w konkursie o tak wysokiej randze, rywalizując  z zespołami reprezentującymi przedszkola z terenu gm. Daleszyce.

tur3tur1


tur2

 Celem turnieju była przede wszystkim promocja zdrowego stylu życia, prezentacja różnorodnych form tanecznych, zachęcenie do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz integracja społeczności przedszkolnej. Doskonałe przygotowanie, piękne stroje, nowoczesny układ oraz świetnie dobrana muzyka zostały docenione przez jury oraz publiczność. Występ Przedszkolaków rozgrzał całą widownię w wypełnionej po brzegi sali. Występ Przedszkolaków poderwał do tańca i oklasków najmłodszych, jak również starszą publiczność. 

tur11tur12


tur13tur14

tur15tur16

tan1                                   

        Z przyjemnością ogłaszamy, że jury w składzie:

        -Wioleta Jończyk

        -Hubert Stachura
     
        -Anna Ramiączek – Mika

 

 

przyznało zaszczytne I miejsce w kategorii dzieci 3 – 4 letnich dla zespołu Show Dance z PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO w Szczcenie. Tancerze przygotowywali się pod czujnym okiem p. Justyny Dudek praz p. Darii Miszczyk. To jeszcze nie koniec naszych sukcesów!!! Również występ tancerzy z oddziału przedszkolnego zaowocował zdobyciem   III miejsca w kategorii dzieci 5-6 letnich. Zespół taneczny przygotowany został do występu przez p. Adrianę Krynicką - Makuch.

 tur4tur5

tur6tur7

Dodatkową nagrodę – wyróżnienie zdobyła również Nikola, która została doceniona przez jury za wyjątkowe poczucie rytmu i niezwykłą płynność ruchów.

 

Pragniemy podziękować organizatorom za profesjonalnie przygotowany turniej i miłe przyjęcie przedszkolaków. Dziękujemy za zdrową rywalizację i gratulujemy wszystkim uczestnikom i ich nauczycielom. Każdy występ był wyjątkowy i pięknie przygotowany.! :)