Cała Gmina Sprząta Razem

 


,, Cała Gmina Sprząta Razem".

 

sprzątanie1

 

 

 

 

13 maja 2017r uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Szczecnie oraz Przedszkola włączyli się w akcję: ,, Cała Gmina Sprząta Razem ". Akcja poprzedzona była zajęciami dotyczącymi segregowania odpadów komunalnych i recyklingu. Zajęcia te  zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko.                                

Uczniowie otrzymali rękawiczki i worki na śmieci i wspólnie z opiekunami wyruszyli porządkować teren wokół szkoły oraz poza nią .  Dzieci bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie. Wszystkie zapełnione worki włożyły do kosza. Od dziś będą pamiętały, że należy dbać i szanować naszą przyrodę.

 

23

56

20170512 12171520170512 122033

CIMG2465CIMG2470

CIMG2472

 

Wierzymy, że prowadzane przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci, i że w przyszłości nasi wychowankowie będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.

Akcję sprzątania zakończyliśmy wyjazdem do Daleszyc, gdzie wspólnie z uczniami innych szkół uczestniczyliśmy w konkursach na temat segregacji śmieci. 

IMG 20170513 132412IMG 20170513 132844


IMG 20170513 141033IMG 20170513 141115

 

Udział w akcji był pouczającą  lekcją ochrony przyrody, dzięki której uczymy się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety.

Czytanie 2017


,, W sukience, garniturze czy szlafroku, poznaję uroki literatury krok po kroku…’’

   Pod takim hasłem odbyła się 31 marca 2017r. kolejna edycja wieczornego czytania. Jesteśmy szkołą propagującą czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Przesłanką do organizacji spotkania właśnie wtedy był także przypadający 2 kwietnia Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. 

czytanie-szczecno033

 

   Nasz czytelniczy wieczorek zaszczycili swą obecnością goście: burmistrz miasta i gminy Daleszyce pan Dariusz Meresiński, dyrektor  Biblioteki Publicznej w Daleszycach – pani Alicja Prendota,  pani Magdalena Kubicka – Gawlik – bibliotekarka MGBP – filia w Szczecnie, pani Anna Kroma - sołtys  wsi Szczecno,  panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Szczecnie, rodzice oraz nasi uczniowie.

    Spotkanie miało niezwykły akcent – bowiem przyszliśmy ubrani w… szlafroki. Pani dyrektor powitała uczestników i przeszliśmy do pierwszego punktu naszego spotkania, jakim była inscenizacja wiersza Jana Brzechwy ,, Na straganie’’. Tym razem w prowadzące dialog kukiełki wcielili się nauczyciele – panie: Joanna Buras, Anna Łączkowska, Barbara Jaworska, Anna Kuzia – Patyna, Justyna Dudek i Daria Miszczyk.

czytanie-szczecno012czytanie-szczecno013

czytanie-szczecno014

 

    Teatrzyk był wprowadzeniem do czytania, do którego zaprosiliśmy szanownych gości. Czytający korzystali ze zgromadzonego księgozbioru bajek i baśni, bądź czytali przygotowane przez siebie pozycje książkowe. Zainteresowanie uczestników było naprawdę imponujące.

czytanie-szczecno005czytanie-szczecno003


czytanie-szczecno001czytanie-szczecno007

czytanie-szczecno017czytanie-szczecno020

czytanie-szczecno027czytanie-szczecno034

czytanie-szczecno061czytanie-szczecno058

 

   Kolejnym punktem naszego wieczoru była zabawa pod nazwą ,, Śladami książkowego bohatera’’. Uczniowie podzieleni na grupy szukali według przygotowanej mapy elementów baśni, aż do natrafienia na finałowy przedmiot kojarzący się z daną książką. Nie było lekko    – ślady ukryte były na szkolnym korytarzu, zaś elementy docelowe w klasach. Na szczęście wszystkim się udało ( z naszą niewielką pomocą ). Liderzy grup musieli jeszcze opowiedzieć losy szukanej postaci, co nie było trudne, bo te bajki wszyscy znamy.

czytanie-szczecno045czytanie-szczecno046

czytanie-szczecno047czytanie-szczecno048

czytanie-szczecno049czytanie-szczecno050

 

   Teraz nadszedł czar na czytanie przez rodziców i uczniów. Wsłuchiwaliśmy się w wersy  Tuwima, Andersena, braci Grimm. Pojawił się nawet Miś Paddington.

czytanie-szczecno037czytanie-szczecno038


czytanie-szczecno039czytanie-szczecno076

czytanie-szczecno077czytanie-szczecno078

czytanie-szczecno079czytanie-szczecno080

czytanie-szczecno081czytanie-szczecno082

 

    Aby zaktywizować uczniów poprosiliśmy ich o wykonanie lapbooków – książeczek związanych tematycznie z wybraną bajką lub baśnią. Z przygotowanych materiałów papierniczych powstały piękne prace, wykonane przy współpracy rodziców i uczniów.

czytanie-szczecno065czytanie-szczecno064


czytanie-szczecno067

 

    Ostatnim akcentem naszego spotkania było wręczenie najwytrwalszym uczestnikom dyplomów wzorowego czytelnika oraz odznak ,, Wzorowy Czytelnik’’. 

czytanie-szczecno002czytanie-szczecno083


czytanie-szczecno086

  To był naprawdę niezwykły wieczór – pełen pouczających literackich myśli, aktywizujący do współpracy i skłaniający do refleksji…

kobietki

Dzień Babci i Dziadka 2017


,, Babciu, Dziadku!

Dziękujemy całym sercem za dzieciństwa chwile najpiękniejsze…’’

– Dzień Babci i Dziadka w Publicznej Szkole Podstawowej w Szczecnie

   Tradycją naszej szkoły są  styczniowe spotkania łączące pokolenia dziadków i wnuków.   20 stycznia w progi naszej szkoły na zaproszenie wnuków zawitało liczne grono babć              i dziadziusiów. Obecnością zaszczycił nas także burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce – pan Dariusz Meresiński. Pani dyrektor Anna Dziedzic serdecznie powitała gości i przekazała głos najmłodszym. Przedszkolaki i uczniowie klas I –III naszej szkoły pod  kierunkiem nauczycieli pokazali pełne przeżyć i emocji widowisko słowno- muzyczne.

babcia-dziadek-szczecno002babcia-dziadek-szczecno003

CIMG2200

 

   Tematem przewodnim były scenki kabaretowe w wykonaniu aktorów klas I- II. Pojawił się niedosłyszący dziadzio proszący o radę lekarza, babcia z niezwykłą przypadłością, jaką jest   ,, kleroza ‘’, pasażer w autobusie, którego ,, oczy nie takie rzeczy widziały…’’ i wiele innych zabawnych sytuacji, które rozbawiły szanownych gości do łez. Scenki przeplatane były wierszami i piosenkami, dającymi wyraz miłości i szacunku wobec dziadków. Nie zabrakło pięknych życzeń płynących z dziecięcych serc przy nostalgicznej melodii. Uwieńczeniem spotkania było wręczenie samodzielnie wykonanych – słodkich przetworów, prawie jak z babcinej spiżarni oraz kolorowych kalendarzy.

   Podczas wspólnego poczęstunku zacni seniorzy rozmawiali na temat aktorskich umiejętności swoich wnuków. To był naprawdę dzień pełen wrażeń… 

Biegi 2017


biegi1biegi1biegi1biegi1

 ,, Cała Gmina Biega Razem"

 

Nasi uczniowie niedzielne popołudnie w dniu  19 lutego 2017 r spędzili aktywnie ruchowo włączając się do akcji : ,, Cała Gmina Biega Razem".  , której celem jest propagowanie zdrowego  trybu życia poprzez bieganie, odpowiednie dla wszystkich, bez względu na wiek.

biegi2

 

 Pomimo pochmurnej pogody, miłośnicy biegu zorganizowali czas, by w świąteczne popołudnie zmierzyć się  z fizycznym wysiłkiem . Po wspaniałej rozgrzewce poprowadzonej przez panią  Wioletę Jończyk , grupa zaawansowanych biegaczy oraz nasi podopieczni  ruszyli do startu. Po długim dystansie zmęczeni, ale zadowoleni i  dumni ze swojej kondycji dotarli do mety... Nie było łatwo, brakowało tchu i sił... ale nie poddawali się , dalej  biegli do mety....  Możemy tylko pozazdrościć  wytrwałości i dobrej sprawności  fizycznej wszystkim uczestnikom biegu! 


biegi5biegi4
biegi6biegi3


 Biegowa akcja zakończyła się wspólnym poczęstunkiem przygotowanym przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz  miejscowych strażaków.

 Tego  dnia było sportowo, aktywnie i rodzinnie. Czekamy na kolejną przygodę z bieganiem. 

11 Listopada 2016

 


 

11listopad

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole uczczono podczas uroczystego apelu w środę 9 listopada 2016 roku. Główną częścią akademii był program poetycko-muzyczny ,,Polskie drogi do niepodległości’’ przygotowany  przez uczniów klas młodszych i starszych, pod kierunkiem pani Danieli Chlewickiej i pani Anny Łączkowskiej.

Młodzi aktorzy odzwierciedlili ważne wydarzenia historyczne związane z odzyskaniem  przez Polskę niepodległości, odśpiewali znane pieśni, które co roku towarzyszą nam podczas tak ważnej uroczystości.  Godny strój,  kotylion na koszuli , wysłuchanie apelu z prawdziwą  powagą  i  zaangażowaniem,  to szacunek dla historii i dziejów naszego narodu, to współczesny wyraz patriotyzmu. 

listopad1

 Celem uroczystości było wzbogacenie wiedzy uczniów, kształtowanie szacunku dla historii minionych pokoleń, uświadomienie  roli wartości w życiu narodu, oraz uświadomienie młodemu pokoleniu, że Święto Narodowe i praca codzienna jest sprawą wszystkich.