Koniec Przedszkola

,, Koniec przedszkola, woła nas szkoła..’’

   Zgodnie z coroczną tradycją, przedszkolaki z oddziału przedszkolnego przygotowały krótką inscenizację, podczas której podziękowały za wspólną pracę, zabawę, czas mile spędzony  przedszkolu. Przenieśliśmy się też na kilka chwil do europejskich stolic, które warto zwiedzić w czasie wakacji.  Wsiedliśmy do pociągu przemierzającego Francję, Holandię, Danię, Hiszpanię , aby poznać najbardziej charakterystyczne  elementy tamtejszej architektury i kultury. Na koniec najmłodsi podziękowali nauczycielom za trud i pracę włożoną w proces dydaktyczno – wychowawczy. Od września już nie jako przedszkolaki, ale jako uczniowie rozpoczną naukę w klasie pierwszej…

  


Owocowe Przedszkole 2015

,, Owocowy dzień ”

   W związku z propagowaniem zdrowego stylu życia i zachęcaniem dzieci do częstego spożywania owoców i warzyw zorganizowaliśmy dla dzieci ,,owocowy dzień’’.  Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola sezonowe owoce. Były truskawki , poziomki, śliwki, arbuzy, jabłka, banany…

   

   Dzieci z zapałem zabrały się do przygotowywania owoców: najpierw zawody w szypułkowaniu truskawek, mycie, obieranie ich ze skórki – i można przystąpić do działania. Przygotowane cząstki owoców wrzuciliśmy do blendera, dodaliśmy trochę cukru, mleka i zaczęliśmy nasze eksperymenty z tworzeniem koktajli o różnych smakach: truskawki z bananem, poziomki, truskawki, banan, jabłko, z mlekiem i bez, z bita śmietaną… szybka degustacja – no - dostarczyliśmy naszym podniebieniom niezwykłych smakowych wrażeń… Dzieci samodzielnie komponowały nutki smakowe. Wszyscy zgodnie deklarowali, że owoce w takiej postaci to naprawdę pyszna przekąska.

  

   Próbowaliśmy też owoców w postaci nie przetworzonej i rozpoznawaliśmy owoce po ich smaku. To były wyjątkowo smaczne zajęcia… mniam….


 

Dzien dziecka

Dzień Dziecka

 

„Najlepsze życzonka,
pięknego w życiu słonka,
smutków małych jak biedronka
i szczęścia wielkiego jak smok!”

 

1czerwca obchodziliśmy w punkcie przedszkolnym i oddziale przedszkolnym  „ Dzień Dziecka” – święto wszystkich dzieci. W tym też dniu wszystkie dzieci traktowani byli nieco inaczej niż zwykle: z oddziału przedszkolnego wybrano nauczycielkę zastępczą, która została Amelia Bera, która pełniła obowiązki nauczyciela. A to wszystko pod okiem pani Asi - wychowawcy. W tym też dniu w przedszkolu nie odbywały się zajęcia.

Panie złożyły dzieciom serdeczne życzenia z okazji ich Święta, poczęstowały słodkimi upominkami, a następnie wszystkie dzieci wzięły udział w zabawie przy muzyce.

 

Na koniec dnia dzieci dostały upominki. Ten dzień zostanie długo w pamięci dzieci.


   

Czekamy z niecierpliwością do przyszłego roku……


 

Wojsko-Przedszkole2015

Szybcy jak wiatr, spokojni jak las, zapalczywi niczym ogień, niewzruszeni jak góry, niepoznani jak ciemność, gwałtowni niczym piorun – tacy wini być żołnierze…

16 czerwca przedszkolaki oraz uczniowie klas I- II uczestniczyli w wyjeździe do Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.  Zwiedzanie jednostki wojskowej było możliwe w ramach dni otwartych organizowanych dla szkół. Mieliśmy wspaniałą okazję przyjrzeć się trudnej i niezwykle ciekawej pracy żołnierzy ,, od kuchni’’..

Po dotarciu na miejsce przywitali nas żołnierze w służbowych strojach, którzy zaprezentowali nam profesjonalny sprzęt wojskowy wykorzystywany podczas walk na misjach zagranicznych, chętnie też opowiadali o swej bardzo trudnej, często daleko od domu pracy. Uczniowie mogli zobaczyć różne rodzaje broni palnej, pociski, wykrywacze metalu, maski przeciwgazowe, kamizelki kuloodporne, które są tak ciężkie, że mali zwiedzający mimo usilnych prób nie dali rady ich dźwignąć.

Największym zainteresowaniem dzieci cieszyły się jednak pojazdy wojskowe… Mogliśmy usiąść za kierownicą wojskowych specjalistycznych samochodów, obejrzeć pojazd patrolu rozminowania, a także najnowszy pojazd służący do przewozu osób niebezpiecznych.

Kilka informacji o swojej pracy przekazali nam również panowie z Żandarmerii Wojskowej, którzy dbają o  zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom, zapewniają przestrzeganie dyscypliny wojskowej oraz prawa miejscowego przez żołnierzy uczestniczących w danej misji, kontrolują ruch drogowy, konwojują transporty. Udostępnili nam także pojazd żandarmerii wojskowej.

  

Kolejną atrakcją było zwiedzanie wnętrza śmigłowca wojskowego, który przeszedł już w stan spoczynku. Każdy chciał choć na chwilę stać się członkiem załogi wojskowej…

Zaproszono nas także do zwiedzenia izby pamięci, gdzie zgromadzone są ,,skarby’’ wojskowe: puchary, medale, zdjęcia, niezwykłe pamiątki. Zobaczyliśmy tu różne rodzaje mundurów wykorzystywanych w różnych sytuacjach. Nasze spotkanie z historią zakończyło wspólne zdjęcie na tle mapy przedstawiającej rozmieszczenie naszych wojsk w różnych kontyngentach wojskowych.

 

Na koniec zabawa na niezwykłym ,, placu zabaw’’… bo to plac zabaw dla żołnierzy, tzw. ,, małpi gaj’’. Nasi najmłodsi świetnie dawali sobie radę ćwicząc sprawność i orientację. Pora wracać… Zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń powróciliśmy do szkoły.

  

Składamy serdeczne podziękowania pani Karolinie Kogut za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu oraz pomoc w sprawowaniu opieki nad dziećmi podczas zwiedzania Centrum. Dziękujemy…  


 

DZIEŃ MAMY I TATY-PRZEDSZKOLE

„Mamo i Tato co Ty powiesz na to…”

            …słowami takiej piosenki 26 maja 2015 roku dzieci z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego przywitały swoich najbliższych – Kochanych Rodziców, z okazji ich święta nasi milusińscy pod okiem pań przygotowali wspaniały występ.

  

            Przedszkolaki z zapałem recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły pięknego walczyka - oczywiście dla Mamy i Taty, nie zabrakło także bajkowego przedstawienia pt. „Bajka dla rodziców”. Piękna scenografia i wspaniałe stroje naszych małych aktorów pozwoliły naszej wyobraźni przenieść się w zaczarowany świat bajki -  pszczółka Maja i Gucio zabrali nas na kolorową łąkę, Puchatek zaprosił do Stumilowego Lasu „na małe co nieco”, Czerwony Kapturek podarował kosz pełen niespodzianek, nie zabrakło tańca Igły z Nitką, ale do łez rozbawiły wszystkich tańczące  Smerfy w swoich niebieskich czapeczkach. Pojawiła się także Baba Jaga, która wraz  z Jasiem i Małgosią poleciała na miotle prosto do rodziców, aby podarować im serce z piernika. Na koniec spektaklu Kot w Butach złożył wszystkim rodzicom życzenia i tym samym zakończył część artystyczną. Między tekstami prezentowanymi przez kolejnych bohaterów przedstawienia nie zabrakło oczywiście muzyki instrumentalnej, jak również piosenek z bajek.

  

Wszyscy goście z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchali życzeń, wierszy, piosenek, a oklaskami dodawali maluchom odwagi, która był im baaardzo potrzebna. Rodzice z nieskrywaną dumą podziwiali te popisy i oczywiście skrupulatnie wszystko fotografowali i filmowali. Na koniec dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki.  Po zakończeniu części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

  

            Uroczystość Dnia Mamy i Taty to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech.