Cała Polska Czyta Dzieciom 2018

 


czytanie

 

Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka od najmłodszych lat odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Rozumiejąc to i doceniając nasze przedszkole przyłączyło się do akcji „Cała Polska czyta dzieciom". W ramach realizacji cyklu spotkań z książką odwiedzili nas już Pan Marcin Pyszczek (tata Kajtusia) i Pani Malwina Żubrowska (mama Oliwii).

Pan Marcin Marcin Pyszczek, przeczytał dzieciom wiersz Jana Brzechwy pt. „Kaczka Dziwaczka” oraz utwór Juliana Tuwima pt. „Pan Hilary”. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wierszy, gdyż Pan Marcin niezwykle ciekawie zaprezentował ich treść. Niczym aktor z prawdziwego teatru wcielił się w rolę Pana Hilarego, który szukał swoich okularów w prawym bucie, w lewym bucie, pod kanapą i w surducie…. A kwestie wypowiadane przez kaczkę dziwaczkę, która cechowała się niecodziennym zachowaniem i wyglądem (m.in. znosiła jaja na twardo i miała czubek z kokardą), prezentował w sposób bardzo ciekawy i oryginalny.

20180924 122940

Następnie dwukrotnie odwiedziła nas Pani Malwina Żubrowska, która przeczytała krótkie opowiadania zawarte w książce pt. „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Dzieci poznały bohaterów tytułowego Gangu Słodziaków, czyli sześć leśnych zwierzątek, które połączyła wielka przyjaźń tj.: bobra Borysa, rysia Rysio, lisa Lucka, zajęczyce Zuzię, sowę Zosię i jeża Jerzyka. Każdy bohater miał jakieś cechy szczególne, zalety i wady. Wszystkie historie opisane były w sposób dowcipny, więc czytaniu towarzyszyło sporo radości. Ponieważ tekst przeplatał się z pięknymi ilustracjami, przedszkolaki oglądały je z wielkim zainteresowaniem, a następnie wypowiadały się na temat utworu.

20181011 092012

 

Serdecznie dziękujemy Panu Marcinowi i Pani Malwinie za poświęcony nam czas i z wielką niecierpliwością czekamy na kolejnych ochotników do wspólnego czytania!

 20181011 092959 001

Czytaj dziecku 20 minut dziennie.

Codziennie!

To gwarantowany sposób lepszego przygotowania dzieci do szkoły i do życia!