flaga

 

 

Majowe święta

w Publicznej Szkole Podstawowej

w Szczecnie

 

Na pierwsze majowe dni przypadają trzy państwowe święta: Międzynarodowe Święto Pracy, Święto Flagi Narodowej  oraz Święto Konstytucji 3 Maja.

Z tej okazji, w piątek 26 kwietnia 2019 odbył się w naszej szkole uroczysty apel, którego celem było przypomnienie genezy i historii zbliżających się świąt, a także refleksja nad tym, czy obchody świąt narodowych są przejawem współczesnego patriotyzmu.

Ze względu na podniosły charakter obchodzonych świąt, uroczystość rozpoczęła się zgodnie ze szkolnym ceremoniałem, odśpiewaniem hymnu państwowego. Po odśpiewaniu hymnu uczniowie wysłuchali opowieści o majowych świętach w wykonaniu starszych koleżanek i kolegów. Uczniowie klasy III przypomnieli historię flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Występ artystyczny przeplatany był piosenkami patriotycznymi, a dodatkowym akcentem uroczystości był kotylion przypięty na piersi każdego wychowanka.

flaga1flaga2


flaga3

 

To żywa lekcja patriotyzmu i ukłon dla rodaków,  

którzy walczyli o wolną ojczyznę.


XVII Gminny Konkurs Recytatorski

   W piątek, 5.04.2019r., w Szkole Podstawowej w Sukowie odbył się XVII Gminny Konkurs Recytatorski dla klas I-III w roku szkolnym 2018/2019 pod hasłem: „Wiersze o zwierzętach małych i dużych”.

Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy pierwszej – Zuzia Łapińska oraz uczeń klasy drugiej Damian Dudek. Zuzia zaprezentowała wiersz Katarzyny Szyngiery ,, Krowa’’, którym zdobyła w konkursie wyróżnienie. Natomiast Damian zaprezentował wiersz ,,Dwa koguty ‘’ Jana Brzechwy.

Udział w konkursie gminnym poprzedził konkurs szkolny w kategorii uczniów klas I – III w którym I miejsce przypadło Zuzi Łapińskiej, drugie – Damianowi Dudkowi, zaś trzecie – Oliwii Mincha. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom, życząc dalszych sukcesów.


XXIII GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY O TYTUŁ

,, MISTRZA ORTOGRAFII ”

KLAS II - III

ORAZ KLAS IV - VIII

ort

W dniach 11 - 12 marca 2019r odbył się w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Daleszycach XXIII Gminny Konkurs Ortograficzny o tytuł ,,Mistrza Ortografii ‘’ uczniów klas II - III oraz klas IV - VIII.

Celem konkursu było:

ü  Doskonalenie języka polskiego oraz upowszechnianie kultury językowej wśród uczniów.

ü  Wyrabianie czujności ortograficznej.

ü  Zachęcanie uczniów do poznawania zasad zdrowej rywalizacji.

ü  Motywowanie do osiągania sukcesów.

 

Publiczną Szkołę Podstawową w Szczecnie reprezentowali następujący uczniowie: Lach Amanda - kl.III, Kozioł Piotr kl.III, Rak Antoni kl.IV , Siekański Mateusz kl. V , Siekańska Natalia kl.VI, Walkowicz Nikola kl.VII oraz Safian Adrianna z kl.VIII.

Mimo ciężkiej rywalizacji i potencjału każdej startującej osoby, na podium były tylko trzy miejsca ( z każdej kategorii wiekowej) . Po długich zmaganiach kandydatów komisja dokonała oceny, a tym samym wyłoniła zwycięzców. 

 

Miło nam ogłosić , że „Mistrzem Ortografii”

uczniów klas II - III została Amanda Lacch,                              

natomiast miejsce III zdobył Piotr Kozioł

ort1ort2


ort3ort4ort5

                Gratulujemy zwycięzcom!!!

Lubimy się chwalić i tą radością pragniemy podzielić się ze wszystkimi i ogłaszamy kolejnego ,,Mistrza Ortografii ” uczniów klas IV - VIII - Natalię Siekańską . Brawo!!!

Wyróżnienie otrzymała Nikola Walkowicz , która również pięknie zaprezentowała wysoki poziom czujności ortograficznej.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów!!!

GRATULUJEMY!!!

 


DYKTANDO Z PODPORĄ ”

2019  R

        dyk1

 

W ramach Tygodnia Kultury Języka 14 marca 2019r odbyło się kolejny raz w Publicznej Szkole Podstawowej w Szczecnie   „Dyktando z Podporą” uczniów klas II - III i IV- VIII.

 

Celem spotkania było:

²  Propagowanie zasad poprawnej polszczyzny.

²  Sprawdzenie umiejetności pamięciowego pisania ze słuchu.

²  Sprawdzenie znajomości zasad ortograficznych wykorzystywanych  w tekście pisanym.

 

Tegoroczne dyktando nie należało do łatwych. Zawierało gąszcz zdań rozwiniętych, sporo wyrazów z trudnościami ortograficznymi , a głównie trudności interpunkcyjne, które przysporzyły piszącym wiele emocji.

Uczestnicy nieżle sobie poradzili, udowadniając, iż fajnie można się bawić, pisząc dyktando, mając u boku „ właściwą podporę ”.

Jury po sprawdzeniu wszystkich dyktand z przyjemnością ogłosiło werdykt , wyłaniając szkolnego Mistrza Ortografii uczniów klas młodszych, który zdobył Piotr Kozioł z mamą Agnieszką,

II miejsce zajął Oskar Pęczkowicz z tatą Dominikiem

III miejsce należy do Amandy Lach, która pisała z tatą Marcinem.


os1os2


os3os4

os5os6                  

Gratulujemy zwycięzcom!!!

Natomiast Mistrzem Ortografii uczniów klas starszych został  Błażej Safian , który pisał przy wsparciu babci Józefy,

II miejsce zdobyła Zuzanna Kozioł z mamą Agnieszką

III miejscem cieszy się Marysia Sadowska z tatą Romualdem.

Brawo dla laureatów!!!

Cieszymy się, że z językiem polskim zmierzyli się dziś odważni ci , którym nie straszne żadne „ ż” , „h”, „ ó ”czy nawet „ rz ”.


Uczyć się można nie tylko w szkole…

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Szczecnie mieli okazję przekonać się, że wiedzę można zdobywać nie tylko w szkolnej ławce, ale także podczas wyjazdów i wycieczek krajoznawczych. Od 28 stycznia do 2 lutego 2019r. przebywali w Domu Wczasów Dziecięcych w Rymanowie Zdroju na tzw. Białej Szkole. Każdego dnia realizowali program z zakresu edukacji regionalnej, zdrowotnej, sportowej, przyrodniczej, artystycznej. Uczyli się śpiewać, tańczyć i malować na szkle. Poznali historię miejscowości uzdrowiskowej oraz wielkiej postaci regionu podkarpackiego Ignacego Łukasiewicza. Zwiedzili Skansen Przemysłu Naftowego im. I. Łukasiewicza w Bóbrce. Udali się także z wizytą do Marii Konopnickiej w Żarnowcu, gdzie znajduje się dworek ofiarowany pisarce przez polski naród. Nasi uczniowie mieli także okazję dowiedzieć się i doświadczyć, jak funkcjonowała szkoła w dawnych czasach. Uczestniczyli w lekcji kaligrafii w Szkole Ludowej w Żarnowcu pisząc stalówką zgrabne literki.

20190128 19411420190129 094325

20190129 09530620190129 09535020190129 094842

20190129 11485720190129 120417

20190129 12504620190130 102032

 

Wiele niezapomnianych wrażeń dostarczyła wszystkim wycieczka do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, który przemierzali saniami podczas kuligu. Skansen w Sanoku zajmuje powierzchnię 38 hektarów. Zwiedzając to jedyne w swoim rodzaju muzeum wsi, można było połączyć walory poznawczo-naukowe z prawdziwym relaksem  i wypoczynkiem na łonie karpackiej przyrody zachwycającej swym pięknem nawet zimą.

20190130 11144220190130 121550


20190130 11511920190130 115711

20190130 12095220190130 121020

Wszyscy dobrze wiemy, że dzieci uwielbiają słodkości, dlatego też mogli dowiedzieć się jak powstaje czekolada. Uczestniczyli w Warsztatach czekoladowych w Pijalni czekolady Chocolatier w Korczynie, wykonując samodzielnie czekoladę i czekoladowe lizaki.

20190201 11045620190201 111315


20190201 11121420190201 11480120190201 111347

20190201 120053

            Czas spędzony w Domu Wczasów Dziecięcych w Rymanowie Zdroju każdego dnia obfitował w różnego rodzaju atrakcje, naukę przez doświadczenie i zabawę. Cieszymy się, że nasi uczniowie mogli tak wspaniale spędzić te kilka dni.


BAL KARNAWAŁOWY 2019

 

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień    niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą    przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

 Tak też było u nas.

 

W piątek - 08 lutego 2019 roku – w Publicznej Szkole Podstawowej w Szczecnie oraz Punkcie Przedszkolnym odbył się Bal Karnawałowy. Punktualnie wszystkie przedszkolaki zgromadzone w sali gimnastycznej do wspólnej zabawy zaprosił wodzirej w postaci pirata, któremu towarzyszyła bajkowa postać piratki .Po  zabawie najmłodsi zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców  a salę wypełniły dzieci starsze. Towarzyszyły nam dźwięki znanych wszystkim i lubianych starych i nowych przebojów, od Kaczuch  poczynając, przez największe hity Sylwii Grzeszczak i Alvaro Solera, a na Sławomirze i jego Miłości w Zakopanem . W przerwach między tańcami odgadywaliśmy zagadki muzyczne i braliśmy udział w różnorodnych konkursach zręcznościowych i sprawnościowych. Zabawa była wspaniała. Profesjonalne prowadzenie imprezy i oprawę muzyczną zapewniła Agencja MAT-ART.

 

Dziękujemy  rodzicom za zaangażowanie 
w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz słodkiego poczęstunku dla najmłodszych.

babcia1

 

Babcia z dziadkiem dziś świętują,
wszystkie dzieci więc pracują
Zetrą kurze w każdym kątku,
przypilnują dziś porządku.
W kuchni błyszczą już talerze,
wnusia babci bluzkę pierze
Wnusio już podaje kapcie,
bardzo Kocha swoja babcię.
Dzisiaj wszystkie smutki precz!
Święto Dziadków ważna rzecz!

 

 

Koncert życzeń dla babci i dziadka

 

Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a  powodem takiej atmosfery jest  obchodzony  Dzień Babci i Dziadka. Mimo niskiej temperatury jest to jednak najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość i wywołuje uśmiech na  twarzach.                                                                                                                                           

 Dzień Babci i Dziadka to prawdziwie wielkie wydarzenie rozpoczynające każdy kalendarzowy rok w przedszkolu i w szkole. Tak też i w naszej szkole przedszkolaki z punktu i oddziału przedszkolnego oraz uczniowi klas I-VIII postanowili 10 stycznia uczcić to święto. Zapraszając swoje kochane babcie i kochanych dziadków wspólnie z wychowawcami zorganizowali świąteczny koncert życzeń.   

bab3                                                                       

Jako pierwsza wystąpiła grupa przedszkolaków, która zatańczyła i zaśpiewała dwie pastorałki. Dla większości dzieci był to debiut przed tak liczną widownią, który został nagrodzony przez seniorów gromkimi brawami. Po najmłodszych swoje umiejętności recytatorskie i wokalne zaprezentowali uczniowie klas I-III wygłaszając wiersze i śpiewając pastorałki i kolędy w grupie, solo oraz wspólnie z rodzicami lub babciami. Ostatni wystąpili uczniowie    klas IV-VIII przeplatając kolędy i pastorałki pięknymi i wzruszającymi życzeniami, które składały prowadzące koncert – uczennice piątej i szóstej klasy.     

bab4bab5

    

bab6bab7

bab8bab10bab11

bab12bab13bab14

bab15bab16

                           
Dumni dziadkowie z łezką w oku podziwiali  występy ukochanych wnuków, które odważnie i z uśmiechem na twarzy  prezentowali swoje umiejętności. Po części artystycznej i wspólnie zaśpiewanej kolędzie wnuki wręczyły Babciom i Dziadkom wykonane przez siebie upominki i zaprosiły gości na słodki poczęstunek.
To był wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Mamy nadzieję, że ten dzień utkwi w pamięci nas wszystkich i będziemy miło go wspominać.  babcia2
 

 

 

 

 

 

 

 

 


Nadszedł czas wspólnego kolędowania

 

Narodzenie Jezusa jest  wydarzeniem, które zmieniło historię ludzkości. Bóg, rodząc się jako niemowlę, przyniósł ludziom pokój i nadzieję, których dziś  bardzo nam potrzeba. Boże Narodzenie skłania do zatrzymania się i refleksji.  To czas wspólnego przebywania z bliskimi.

Jak co roku, tak i w tym 20 grudnia 2018r.  młodzież Publicznej Szkoły Podstawowej w Szczecnie wraz z nauczycielami  przygotowała jasełka dla całej społeczności lokalnej, aby razem na nowo przeżywać radość z Narodzenia Pana. Mieliśmy okazję przenieść się w odległe czasy i przypomnieć trudy Maryi i Józefa, którzy musieli pokonać wiele przeszkód, aby chronić Maleńką Miłość przed zagrażającym Mu złem.

48377731 2266847950239419 7323547915517952000 n48381349 2266850003572547 6281790532582637568 n


48394238 2266847386906142 6224422366647156736 n48425047 2266848163572731 6103165454082113536 n

48930740 2266847410239473 4810274285308346368 n

 

 Młodzi aktorzy z wielkim zaangażowaniem odegrali swoje role i starali się przekonać zgromadzonych, co jest istotą Bożego Narodzenia. Przedstawienie wzbogaciły piękne kolędy i pastorałki w wykonaniu naszych uczniów oraz zespołu wokalnego,  w skład którego wchodzą rodzice naszych uczniów.

48407024 2266847406906140 2518518352213704704 nIMG 20181220 104743IMG 20181220 104828


IMG 20181220 105514IMG 20181220 105549IMG 20181220 105836

IMG 20181220 105851IMG 20181220 110652IMG 20181220 111042

IMG 20181220 111452IMG 20181220 111729IMG 20181220 111115

IMG 20181220 111810IMG 20181220 112044IMG 20181220 112331

IMG 20181220 112414

 

Pani dyrektor Anna Dziedzic  podziękowała młodym artystom, ich opiekunom i rodzicom za przygotowanie wyjątkowych jasełek, a także złożyła świąteczne życzenia wszystkim  przybyłym na tę uroczystość. Ksiądz Proboszcz Paweł Stolarczyk poprowadził modlitwę i pobłogosławił wszystkim zebranym.

IMG 20181220 112603IMG 20181220 113835IMG 20181220 113906


 

Na koniec, zgodnie ze szkolną tradycją, goście spotkali się przy wigilijnym, pełnym wspaniałych i pysznych dań stole, przygotowanym jak zawsze przez pracowników szkoły oraz rodziców uczniów.

 


b2c7db1b00193cec52b88fd8

 


OD SAMEGO RANA CZEKAMY NA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

 j

,,Już na płatkach śniegu przyfrunęły święta
Teraz wszystkie dzieci marzą tylko o prezentach
Sanie Mikołaja dzwonią dzwoneczkami
Święty Mikołaju, bądź już wreszcie tutaj z nami

A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna
Od domu do domu ciężką pracę ma
Jego piękną brodę pokrył srebrny lód
     Gdyby tak biedaczek już odpocząć mógł..’’

 

11 grudnia naszą szkołę odwiedzili aktorzy z Agencji Artystycznej MAT –ART. Dzieci miały okazję obejrzeć bajkę pt. ,,Awaria w fabryce Mikołaja”… tuż po przedstawieniu pojawił się długo oczekiwany gość - ,,prawdziwy” św. Mikołaj. Najpierw było słychać dzwoneczki pomocników  – reniferów, potem donośne „ho, ho, ho” i pojawił się on – nasz ukochany św. Mikołaj! Cała sala powitały Mikołaja głośnymi oklaskami. Gość z Dalekiej Północy wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach uczniów. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim dzieciom osobiście wręczał duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Dzieci były tak szczęśliwe, że nawet nie zauważyły, iż zawartość paczek różni się od tego, co zamawiały w licznych listach.

48364535 1299506566854477 3459584229803819008 n48371094 223436281876284 4371009339788361728 n48363399 1450502205084382 7462945713379344384 n


48391209 385738225496780 8912521987805413376 n

mik1mik2

mik3

 

 

 


Wieczór czytelniczo - andrzejkowy

 

                       k1k2

 

W listopadowy wieczór spotkaliśmy się w Publicznej Szkole Podstawowej w Szczecnie, aby współuczestniczyć w wieczorku czytelniczo – andrzejkowym. W iście mrocznej scenerii –
w otoczeniu czarownic, kotów i nietoperzy rozpoczęliśmy nasze spotkanie od inscenizacji bajkowej, w trakcie której uczniowie klasy 1 zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. Stało się to za sprawą Królowej Książki, która wprowadziła młodych uczniów w tajniki książkowej wiedzy i udzieliła im instrukcji, jak należy obchodzić się z książką.

c9c10c8

 

   Kolejnym punktem programu były andrzejkowe wróżby. Każdy miał okazję sprawdzić, co czeka go w przyszłości. Chętnych do powróżenia sobie nie brakowało…Najwięcej emocji wywołała wędrująca przy dźwiękach muzyki ,, szkatułka z przepowiedniami ‘’. Uczniowie klasy 5 doskonale sprawdzili się w roli prowadzących.

c6c7c11


 

   Zwieńczeniem naszego spotkania było spotkanie z literaturą książkową. Jako pierwsi część czytelniczą otworzyli nauczyciele, przybliżając zebranym postać Węgielka, bohatera opowiadania ,, O rozgniewanym Węgielku’’, a to w związku z przypadającym 4 grudnia świętem górników. W nasze działania czytelnicze włączyła się pani Magdalena Gawlik z biblioteki, rodzice naszych uczniów i oczywiście nasi wychowankowie.

c1c2c3


c4c17c12

c13c14c15

c16c22c18

c19c20c21

 

Nie sposób nie wspomnieć o przepięknych strojach, które na tą okoliczność przygotowali rodzice, dzieci i nauczyciele. Dziękujemy za pomysłowość i kreatywność.

Nasz czytelniczo – andrzejkowy wieczór upłynął w bardzo miłej atmosferze. W nagrodę za wytrwałość - na najmłodszych czekał słodki poczęstunek.

Wieczorne Czytanie, to nie tylko kreatywny sposób na zainteresowanie dzieci książką
i literaturą. Jest to spotkanie atrakcyjne również ze względu na swój charakter i panującą atmosferę. W końcu nie codziennie zdarza się okazja, by spędzić wieczór w szkole…  


100- lecie Niepodległości w Publicznej Szkole Podstawowej w Szczecnie

9 listopada 2018r. uczciliśmy w naszej szkole setną rocznicę Niepodległości Polski. O godzinie 11.11 cała społeczność szkolna, lokalna,  rodzice, dziadkowie oraz zaproszeni goście zgromadzili się na szkolnym boisku, aby wspólnie odśpiewać Hymn Narodowy. Następnie uczniowie naszej szkoły przypomnieli wszystkim zebranym dzieje naszej ojczyzny poprzez montaż słowno-muzyczny.

IMG 20181109 111508IMG 20181109 111728IMG 20181109 111517


IMG 20181109 112523IMG 20181109 112749IMG 20181109 112532

IMG 20181109 112757IMG 20181109 112812IMG 20181109 112842

IMG 20181109 112854IMG 20181109 112933IMG 20181109 113156

Chcąc włączyć wszystkich w obchody tej wielkiej uroczystości, zorganizowaliśmy też koncert pieśni patriotycznych, aby w ten sposób przypomnieć polską historię i lepiej ją zrozumieć. Mieliśmy okazję posłuchać pięknego śpiewu naszych uczniów, nauczycieli, rodziców, dziadków. Wspaniale zaprezentowały się również Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, które przyjęły nasze zaproszenie.

IMG 20181109 120943IMG 20181109 120441IMG 20181109 120413


IMG 20181109 121603IMG 20181109 122358IMG 20181109 122234

IMG 20181109 122624IMG 20181109 122843IMG 20181109 124800

45769043 680790132307716 7905978457614450688 n


IMG 20181109 124317IMG 20181109 125025IMG 20181109 123829

45718427 680790572307672 7474348104225914880 n 

Do wykonania wspólnie z nauczycielami pieśni „ Pierwsza Kadrowa”  zostali też zaproszeni przybyli goście: Pan Piotr Ferens - Sekretarz Miasta i Gminy Daleszyce, p. Czesław Skrybuś – radny Miasta i Gminy Daleszyce, p. Anna Kroma – sołtys wsi Szczecno, p. Alicja Prendota – dyrektor Biblioteki Publicznej w Daleszycach, p. Magdalena Kubicka-Gawlik , ks. Paweł Stolarczyk – proboszcz parafii Szczecno.

Pod koniec koncertu wysłuchaliśmy wiersza Artura Oppmana pt. „Koncert Chopina” w wykonaniu Ks. Pawła Stolarczyka.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uczczenia tej ważnej dla Polski rocznicy. 

 


ślub 

   Pierwszoklasiści z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szczecie są już pełnoprawnymi uczniami. 15 października odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień…

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” - takie przyrzeczenie składali pierwszoklasiści.

   Ślubowanie uczniów to piękna tradycja. Ceremoniał naszej szkoły uwzględnia strój galowy, przysięgę na flagę państwową oraz pasowanie przez dyrektora na pełnoprawnego ucznia. Tak było i tym razem…
Jednak zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli pokazać to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Ich zadaniem było odbycie podróży do czterech krain – muzyki, miłości, pracy i mądrości. Przewodnicy w każdej z krain odpowiednio przeegzaminowali pierwszoklasistów, wręczając im atrybut swojej krainy. Skompletowanie ich było warunkiem zdjęcia zaklęcia złej czarownicy, która próbowała uniemożliwić pierwszakom start szkolny. Na szczęście udało się cofnąć złe zaklęcie – dobra wróżka pokazała większą moc sprawczą i pierwszaki przystąpiły do ślubowania…

 ślub1ślub2

ślub3ślub4

 

 

 

 

 

 

 

 ślub5ślub6

ślub7ślub8


Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Kolorowym ołówkiem aktu pasowania dokonała pani dyrektor szkoły – Anna Dziedzic Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Publicznej Szkoły Podstawowej w Szczecnie. Otrzymały również z rąk pani dyrektor Akt Mianowania.  

— Pierwszakom towarzyszyli ich rodzice, którzy również złożyli uroczyste ślubowanie, złożyli podziękowanie zgromadzonym gościom i przekazali swoim pociechom życzenia na dalsze lata edukacji, wręczając upominki. Koledzy ze starszych klas obiecali opiekę i wsparcie, a także wręczyli upominki. 

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, nauczycieli, kolegów. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. Rodzice zadbali także słodki poczęstunek, na który pierwszaki zdecydowanie zasłużyły… Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

Drugą częścią obchodów tego szczególnego dnia była inscenizacja z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klas starszych zaprezentowali zabawne skecze przeplatane piosenkami. 

ślub9ślub10


 


rozp

 

 

Witaj szkoło!!!

Rozpoczęcie roku szkolnego

2018/2019

     Po wakacyjnej przerwie nadszedł czas powrotu do szkoły. Koniec wakacji, to dla dzieci czas, w którym zaczyna się wytężona praca, mająca przynieść dobre wyniki w nauczaniu.

            Rozpoczęcie roku szkolnego  2018/2019 miało miejsce 3 września w kościele parafialnym w Szczecnie. Uczniowie wraz z rodzicami
i nauczycielami uczestniczyli we mszy św. którą odprawił ksiądz Paweł Stolarczyk. Po nabożeństwie spacerkiem udaliśmy się w mury naszej szkoły. Po dwumiesięcznej nieobecności z uśmiechem i radością dzieci zostały powitane przez dyrekcję i grono pedagogiczne. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami przeszli  do swoich klas, aby po tak długiej nieobecności porozmawiać i wymienić się wspomnieniami
z wakacji. Jutro już zacznie się dla uczniów i nauczycieli ciężka praca, której owoce można będzie ocenić na koniec roku.

Więc drodzy uczniowie, nowy rok szkolny przed wami, dlatego pracujcie wytrwale, bo ktoś kiedyś powiedział bardzo mądre słowa:

,,Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody.

Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony".

wrzes1wrzes2

wrzes3