,,Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi ..."
 
Dziś przekazaliśmy świąteczne życzenia i prezenty przygotowane przez naszych uczniów podopiecznym Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego w Osinach. Dziękujemy rodzicom i uczniom za wsparcie okazane potrzebującym. Pamiętajmy - dobro wraca...
 


 
o1o2

o3o4

 

Fantazyjny dzień w piżamie
 
Kolejny dzień z przymrużeniem oka za nami. Tym razem nauczyciele i uczniowie pojawili się na lekcjach w.... piżamach.
To taka dzisiejsza wersja szkolnego mundurka.
p1p2p4


 
 
p3p5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
p6p7

 


Strojenie choinki na rynku w Daleszycach

Po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w akcji:,, Ożywiamy Rynek w Daleszycach ".
Uczniowie z dużym zaangażowaniem stroili świąteczne drzewko, wieszając wykonane własnoręcznie kolorowe, błyszczące ozdoby.
Przy dźwiękach pastorałek mogliśmy poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
 
c1c2c3


c4c5c6

c7

 


Wizyta w Fabryce Świętego Mikołaja

 

Cóż to był za dzień.... - cudowne miejsce, niesamowici ludzie, wszechobecna magia zbliżających się świąt. To wszystko czekało na nas w Wiśniowym Wzgórzu-niezwykłym miejscu, które odwiedziliśmy w piątek. Po krótkim muzycznym powitaniu zostaliśmy przemienieni w elfy i zabraliśmy się do intensywnej pracy pod okiem naszych szefów - zagniatania, wałkowania, formowania i ozdabiania pierników, które były pierwszym zadaniem z którym się zmierzyliśmy. Nie było łatwo, ale daliśmy sobie świetnie radę. Kolejnym wyzwaniem był świąteczny wieniec, który trzeba było zaprojektować i ozdobić wg własnego pomysłu. Powstały prawdziwe dzieła sztuki, które udekorują świąteczne stoły uczestników wycieczki. Ostatnim zadaniem było stworzenie ,,od podstaw" bożonarodzeniowego skrzata. Każdy krasnal był i inny, ale każdy cudowny...  Przygotowywane prace musiały przejść jeszcze kontrolę jakości przeprowadzoną przez... Mikołaja, który pojawił się z dość osobliwym ,,Rudolfem".

 

Było nie tylko pracowicie i wesoło, ale również smacznie. Organizatorzy zadbali też o nasze brzuszki i zapewnili solidny bufet pyszności, które nasi uczniowie ,,pałaszowali" z apetytem

 

,,Przesiąknięci" magią świąt, z workami własnoręcznie przygotowanych prezentów wróciliśmy do domu... Pięknie zapakowane, pachnące pierniki, kolorowe stroiki i zabawne skrzaty z pewnością będą przypominać nam magię tego miejsca... 

 

Dziękujemy pani Beatce, pani Małgosi, Mikołajowi i wszystkim, którzy zadbali o to, aby ten dzień był wyjątkowy.
f1f2


f3f4

f6f8f7


 

 


Spotkanie z ratownikiem medycznym ze Świętokrzyskiego                Oddziału Okręgowego PCK w Kielcach.

 

Głównym celem wizyty było przekazanie dzieciom i uczniom praktycznej wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku i sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

Podczas spotkania zostały utrwalone numery alarmowe, a starsi uczniowie pod fachowym okiem Pana ratownika uczyły się wykonywać masaż serca.

 

rat1rat4


rat2rat3

 


,,Bajkowy zawrót głowy"
 
Kolejny dzień z fantazją upłynął nam w radosnej, bajkowej atmosferze....
Były misie, księżniczki, wróżki, indianie Calineczka,Stich Wednesday, Sułtanka, Pikachu i wielu innych bajkowych bohaterów. Brawo za kreatywność i zaangażowanie naszych uczniów i nauczycieli.
 
bajka1bajka2


bajka3bajka4 

Andrzejki na sportowo
 
25 listopada w PSP w Szczecnie odbył się Andrzejkowy Turniej Tenisa Stołowego w grze podwójnej debel- UCZEŃ- RODZIC. Zgłosiło się 10 par. Rozegrano mecze po 2 sety do 11 punktów. A oto zwycięzcy:
I miejsce Oskar .K. z mamą
II miejsce Małgosia B. z tatą
III miejsce Natala .S. z tatą
Dziękujemy Zarządowi PSP w Szczecnie oraz P. Dyrektor za ufundowanie nagród, a Właścicielom piekarni w Borkowie za poczęstunek.
 
tenis1tenis2


tenis3tenis4


"Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają"
 
17 listopada obchodziliśmy w naszej szkole XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja zachęca do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.
W akcji brały udział wszystkie klasy. Klasa pierwsza nie poznała jeszcze tabliczki mnożenia, ale kolorowała matematyczne sowy.
Starsze klasy zdawały egzamin z tabliczki mnożenia. Za udzielenie wszystkich poprawnych odpowiedzi zdobywali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Egzamin zdali wszyscy.
dt1dt2


dt6dt7
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

dt4
 

„Śniadanie daje moc”
13 listopada 2023 roku Publiczna Szkoła Podstawowa w Szczecnie przystąpiła po raz dwunasty do akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” .Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia dający dzieciom energię do nauki i zabawy. To najlepszy start w nowy dzień ! Publiczna Szkoła Podstawowa w Szczecnie chcąc włączyć się w tą akcję przygotowała na ten dzień zdrowego śniadania kolorowy harmonogram. Rozpoczęto od zapoznania uczniów z celem akcji . Odczytano również zasady zdrowego żywienia ,a także odśpiewano wesołą piosenkę „Ruszaj w Polskę z Fajniakami” .Podczas tegorocznej akcji była wyświetlana prezentacja multimedialna pt: ”Gorzka prawda o cukrze” z którego dzieci mogły się dowiedzieć ile „cukru jest w cukrze”. Głównym celem tej akcji było wspólne śniadanie do którego zasiedli wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami naszej szkoły. Produkty , które królowały w tym dniu na stołach to zdrowe warzywno – owocowe sałatki przygotowane przez uczniów i rodziców ,a także kolorowe warzywa , zdrowe wędliny, sery i różnorodne pieczywo . Kolorowy stół , towarzystwo kolegów i koleżanek sprawiły , że każdemu dopisywał apetyt , niektórzy uczniowie z wypiekami na twarzy zjadali nawet po 5 kanapek. Dzieci z radością i szerokim uśmiechem prosiły, aby taka akcja
w naszej szkole była na co dzień. Na pewno powtórzymy ją za rok. Bardzo gorąco dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej jakże ważnej dla wszystkich akcji profilaktycznej.
s1s2

s5s4

s8

,,Kokardy, kokardki, kokardeczki..."
Pierwszy Dzień z Fantazją już za nami.A dziś królowała kokarda.Kolorowa, we wzorki, długa, krótka; na głowie, nodze, szyi... Oj...- fantazji naszym uczniom nie brakowało.
 
12


34

56

78


Z wizytą w Gospodarstwie Nasienno - Szkółkarskim w Sukowie
 
Wychowankowie klas 1 - 3 uczestniczyli w przyrodniczej wycieczce odwiedzając pobliskie Gospodarstwo Nasienno - Szkółkarskie w Sukowie.Celem wizyty było zapoznanie z pracą leśnika na terenie szkółki, poznanie sadzonek różnych gatunków drzew oraz sposobów ich przechowywania.Wzbogaciliśmy wiedzę dotyczącą etapów rozwoju drzewa.
14


376

 
Wiemy, ile czasu potrzeba, by móc cieszyć się pięknem natury ożywionej.
Wizytę w obiekcie leśnym zakończyliśmy pieczeniem kiełbasek w kroplach drobnego deszczu.
11
 
Zadowoleni, z wybraną sadzonką dębu, sosny lub buku wróciliśmy do szkoły.
 
58Charytatywny bieg w piżamach w naszej Szkole!
Dlaczego piżama? – Ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci. Nie myślimy o zdrowiu, kiedy jesteśmy zdrowi. Jak cenne jest zdrowie poznajemy dopiero w chorobie.
To dzisiaj właśnie uczniowie i dzieci z punktu i oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Szczecnie udowodnili, że w piżamkach całkiem wygodnie, a do tego pożytecznie się biega!
Dzięki zaangażowaniu uczniów i rodziców udało się wesprzeć fundację "Gdy liczy się czas" kwotą w wysokości 701,36.
Dziękujemy za okazane serca! 
 
41


23

56

78

910

Pamiętajcie: POMAGANIE-USKRZYDLA! POMAGANIE PRZEZ BIEGANIE-USKRZYDLA PO WIELOKROĆ
Zielona szkoła w Kościelisku
 
Od 02 października uczniowie naszej szkoły przez 5 dni podziwiali piękno Tatr Zachodnich: m.in. szczyty Czerwonych Wierchów czy Giewont, wędrowali Doliną Chochołowską.
Drogą pod Reglami dotarli do stóp skoczni Wielka Krokiew w Zakopanem podziwiając po drodze piękne pasmo gubałowskie i samą Gubałówkę, a także niepowtarzalną tatrzańską przyrodę.
Przyjemnie spędzaliśmy czas na basenach w Chochołowskich termach czy słuchając góralskich opowieści.
Całodzienne doświadczenia utrwalaliśmy podczas wieczornych zajęć i spotkań z przewodnikami tatrzańskimi.
12


34

57

689


Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
pt. ,,Zwierzęta są wśród nas."
 Miło nam poinformować o trzech wyróżnieniach naszych uczennic, które wzięły udział w Gminnym Konkursie Plastycznym, przedstawiając w swoich pracach miłość do zwierząt.
 Dominika Strójwąs klasa 5
Alicja Piekarska klasa 2
Natalia Łyś klasa 2
Serdecznie gratulujemy
 
12


34