Zajęcia taneczne – ZUMBA

zumba

Zumba to zajęcia mające w szczególności na celu dobrą zabawę i spędzenie czasu w towarzystwie lubiącym zdrowy styl życia i dobrą zabawę. Wykonywane układy mają na celu wyrzeźbienie sylwetki, zredukowanie tkanki tłuszczowej czy pozbycie się zbędnych kilogramów. 

   Zumba jest przede wszystkim świetną zabawą, ale poza tym przyczynia się do poprawy kondycji, ma również ogromny wpływ na układ krążenia i pracę serca. Zumba zwiększa naszą wydolność. Jest to typowy trening cardio, często przeplatany interwałem, przez co przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej oraz rzeźbi sylwetkę.

   Podobno w trakcie ćwiczeń wykorzystujemy mięśnie, o których nawet nie mieliśmy pojęcia, że je posiadamy. W zumbie nie istnieją podziały na grupy początkujące i zaawansowane ani ograniczenia wiekowe, nie trzeba mieć przygotowania tanecznego. To połączenie prostych kroków i żywiołowej  muzyki.

Mieliśmy okazję przekonać się o porywającej sile zumby podczas zajęć zorganizowanych w naszej szkole dzięki uprzejmości pani Barbary Łapińskiej, która poprowadziła dla naszych uczniów godzinny, intensywny trening, sprawdzający naszą kondycję i wytrzymałość. W zajęciach wzięli udział i najmłodsi i najstarsi uczniowie, doskonale się przy tym bawiąc. Okazało się, że nasza kondycja nie jest najlepsza i dość szybko odczuliśmy zmęczenie. Na szczęście mobilizacja i zaangażowanie pani Basi dodawały nam sił i pomogły dotrwać do końca.

Duże wrażenie zrobił na nas pokaz zumby w wykonaniu pani Basi z córką Olą, która dzielnie starała się dotrzymać mamie kroku. To był intensywnie, przyjemnie i pożytecznie spędzony czas. Serdecznie dziękujemy prowadzącej zajęcia - pani Basi oraz panu Michałowi, który dbał o oprawę muzyczną…


SPORTOWY IDOL

 

   Zainteresowanie sportem wśród dzieci przejawia się nie tylko przez aktywność fizyczną, ale także w inny sposób. Właśnie w konkursie plastycznym pt. SPORTOWY IDOL młodzież z klas IV-VII z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szczecnie ujawniła swój talent.

   Postawa R. Lewandowskiego, A. Lewandowskiej, J. Błaszczykowskiego, J. Kowalczyk, L. Messi i innych idoli zainspirowała naszych uczniów. Podjęli trud i stworzyli małą galerię sztuki rysując portrety sław.

     Niełatwo można było wyłonić najlepszą pracę spośród 20, bo konkurencja była duża.

     Komisja w składzie p. A Safian, p. A. Kuzia -Patyna, ks. P. Stolarczyk

dnia 15 marca 2019r zdecydowała, że:

                         I MIEJSCE          PATRYK ŻUBROWSKI           kl V

                          II MIEJSCE       DANIEL BOREK                      kl IV

                         III MIEJSCE      NATALIA SIEKAŃSKA            kl VI

WYRÓŻNIENIE:

                           ALEKSANDRA PAWLIK                                 kl. VII,

                             NIKOLA RĄCZKA                                          kl. V

i1i4i2


i5i6

i3


kob1

 

DZIEŃ KOBIET W KLASIE III

"Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!
Taki dzień raz się w roku zdarza,
gdy 8 Marca z gwarem wiosny
wytryśnie z kartek kalendarza.

Tak, to wspaniałe, wielkie święto,
więc śpieszą chłopcy i panowie
z bukietem życzeń w barwach kwiatów
- uśmiechnąć się do wszystkich Kobiet."

Radosna atmosfera w klasie trzeciej panowała już od samego rana. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym – jako nieco starsi dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych sytuacjach . W tym dniu wszystkie kobietki naszej klasy, otrzymały serdeczne życzenia i upominki. Wspaniałą niespodzianką okazał się taniec przygotowany przez chłopców w tajemnicy przed świętującymi ... Naprawdę dali popis, pokazali na co ich stać!!!

Fajnie, radośnie było tego poranka w naszej klasie - więc uśmiechy towarzyszyły wszystkim do końca zajęć.

Szkoda, że DZIEŃ KOBIET jest tylko raz w roku!

 kob3kob2kob4


kob5kob6


MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY

Lodowisko Szczecno

     Dnia 06 lutego 2019 odbył się wyjazd na lodowisko BIAŁY ORLIK w Busku- Zdrój dla 20 chętnych uczniów z klas IV, V ,VI, VII, VIII z Publicznej Szkoly Podstawowej w Szczecnie.

         Nasi podopieczni mogli doskonalić   swoją sprawność fizyczną, poprawiać kondycję, technikę jazdy na łyżwach oraz hartować organizm. Każdy znalazł coś dla siebie, jedni   zabawę drudzy potrafili wczuć się w rolę zawodowców. Przeplataki, obroty, podskoki, nawet wyścigi nie byly im obce. Warunki atmosferyczne sprzyjały, nawet słońce wyszło zza chmur dla nas. Uczniowie potwierdzili swoją postawą i zaangażowaniem hasło MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY BO JEŹDZIMY.

         Zdjęcia uśmiechniętych , zadowolonych łyżwiarzy mieszczą się poniżej.

 

Opiekun:

A.Safian

20190206 11400120190206 114012


20190206 11404520190206 114056

20190206 11410320190206 114123


 Zdrowe zęby mamy, bo o nie dbamy.

 

W ramach realizacji działań Szkolnego Klubu PCK ,, Wiewiórka ” 1 lutego zorganizowana została prelekcja z udziałem pani pielęgniarkiKatarzyny Maciejewskiej.

Profilaktyka próchnicy u dzieci jest niezmiernie ważna dla ich zdrowia. Troszcząc się o dobre samopoczucie swoich pociech, rodzicie często zapominają, jak ważna jest higiena jamy ustnej, a przede wszystkim higiena zębów mlecznych. Warto wziąć pod uwagę, że szkliwo zębów mlecznych nie jest jeszcze w pełni zmineralizowane, co czyni je bardziej podatnym na próchnicę. Profilaktyka próchnicyzębów u dzieci powinna się rozpoczynać jak najwcześniej – daje to gwarancję, że nasza pociecha będzie mieć piękne i zdrowe zęby. Pani Kasia przypomniała dzieciom zasady prawidłowego dbania o zęby i zasady zdrowego stylu życia, przekonywała dzieci o tym, że to ich działania mają największy wpływ na zdrowie zębów.

Dzieci chętnie uczestniczyły w spotkaniu, odpowiadały na wiele pytań i z  zaciekawieniem słuchały cennych rad pani pielęgniarki.


SPRAWOZDANIE Z SKS

W pierwszym semestrze 2018/2019 roku szkolnego zajęcia SKS-u odbywały się systematycznie w środy w godz. 13-50-14-35. W zajęciach sportowo-rekreacyjnych uczęszczało 16 uczniów z klas IV-VII.

            Zajęcia odbywały się systematycznie zgodnie z rozkładem zajęć.

Celem głównym było przygotowanie młodego organizmu do świadomego uczestnictwa w różnych formach aktywności fizycznej przez całe życie. Wdrażano także zasady sportowego zachowania się „fair play” podczas gier zespołowych w szkole i poza szkołą.

            Doskonalono elementy techniczne i taktyczne gier zespołowych: piłki nożnej,piłki siatkowej.

Podnoszono sprawność fizyczną z lekkiej atletyki, a także wykorzystywano czas wolny na rekreacji , grach i zabawach. Poprzez różne formy zabawy np. rolki, łyżwy, rower, budowanie igloo, udział w towarzyskich meczach oraz pływanie rekreacyjne w  pierwszą środę każdego miesiąca.

basen1basen2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

basen3basen4

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia…

   Tuż przed świętami uczniowie klas I- II w ramach zajęć przygotowywali dekoracje bożonarodzeniowe w postaci stroików. Wytrwałość, zaangażowanie, pomysłowość i kreatywność zwieńczone zostały pięknymi efektami, widocznymi na zdjęciach. Przygotowane ozdoby uczniowie zabrali do domów, aby udekorować nimi świąteczny, domowy stół

o1o2MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

            Tegoroczne mikołajki w Publicznej Szkole Podstawowej w Szczecnie uczniowie klas IV-VIII spędzili z rakietką w ręku. Był to turniej tenisa stołowego w grze singlowej o tytuł mistrza szkoły. Eliminacje klasowe wyłoniły najlepszych zawodników klas.

tenis1tenis2


tenis3tenis4

tenis5tenis6

tenis7tenis8

tenis9

 

W kategorii dziewcząt:

kl IV               – Maja Piróg

kl V, VI           – Natalia Siekańska

kl VII, VIII    – Adrianna Safian

W kategorii chłopców:

kl IV               – Błażej Safian

kl V, VI           – Patryk Żubrowski

kl VII, VIII    – Marek Borek

System gry każdy z każdym dwa sety po 11 punktów wyłonił najlepszego zawodnika.

Tytuł MISTRZA SZKOŁY dziewcząt przypadł – NATALII SIEKAŃSKIEJ,

II miejsce        – Adrianna Safian

III miejsce      – Maja Piróg

Tytuł MISTRZA SZKOŁY chłopców przypadł – MAREKOWI BORKOWI,

II miejsce        – Błażej Safian

III miejsce      – Patryk Żubrowski.

Poziom gry zwycięzców sprawdzili podczas gry nauczyciele p. M. Janus i p. D. Chlewicka.


ANDRZEJKI NA SPORTOWO

Tegoroczne andrzejki przebiegły ze sportowym akcentem-nietypowo.

Dnia 21 11 2018 r odbył się mecz towarzyski w piłkę siatkową dziewcząt klas VII ,VIII Publicznej Szkoły Podstawowej w Szczecnie ze Społeczną Szkołą Podstawową w Drugni.

Poziom gry był bardzo wyrównany - punkt za punkt, przewaga, remis. Ostatecznie szczęście dopisało gospodarzom z Drugni. Zwyciężyły 2:1. Drużyny wymieniały swoje doświadczenia i umiejętności siatkarskie dobrze się przy tym bawiąc .

20181121 125137 Film120181121 125155 Film1

SKŁAD DRUŻYNY;

Drugnia; D. Sajkiewicz, P. Dzierżak, M. Idzik, A. Borek, W. Witkowska, D. Pawłowska, W. Kaczyńska.

20181121 133319 Film1

Szczecno: W. Musiał, W. Skrzypek, K. Kmieci, A. Safian, E. Walkowicz, N. Walkowicz.

20181121 120714 Film1

 

Gratulujemy.

                                                                                                                   A. Safian

 


„Żeby zdrowe serce mieć 
   trzeba tylko chcieć”

Światowy Dzień Serca to inicjatywa Światowej Federacji Serca przy wsparciu oraz Światowej Organizacji Zdrowia, UNESCO i UNICEF-u. Jej celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej chorób serca oraz promocję zdrowego stylu życia. Serce kocha wysiłek fizyczny i zdrowe odżywianie. W ramach obchodów Światowego Dnia Serca 1 października uczniowie naszej szkoły wysłuchali pogadanki promującej zdrowy styl życia,ułożyli ze swoich ciał napis DZIEŃ SERCA i zatańczyli taniec " Belgijka".

belgijka1belgijka2Doceniamy to co mamy!

            Chętni uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Szczecnie na zajęciach sportowo – rekreacyjnych testowali nową asfaltową nawierzchnię.

            Każdy uczeń na rolkach, wrotkach, deskorolkach doskonalił swoje umiejętności techniczne i podnosił sprawność fizyczną. Bezpiecznie, zdrowo na sportowo, aktywnie czas na świeżym powietrzu.

film1Film2


Film3


,, Szkolne przygody Gangu Słodziaków ‘’

gang1

 

 

Wisława Szymborska napisała kiedyś ,, Czytanie książek, to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła..’’ W naszej szkole propagujemy ideę czytania od kilku lat. W bieżącym roku szkolnym w działania czytelnicze włączyła się znana sieć handlowa Biedronka, proponując nam książkowe przygody ze znanym dzieciom gangiem sympatycznych zwierzątek z Leśnej Polany. W klasach I - III odbył się cykl zajęć poświęconych zagadnieniom poruszanym w kolejnych rozdziałach książki ,, Co się stanie na Leśnej Polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków’’ – pogoni za marzeniami, oskarżaniu innych, prawdziwej przyjaźni, docenianiu tego, co mamy wokół i innym. Zwieńczeniem naszych działań było ogłoszenie konkursu na dalszy ciąg przygód Słodziaków przeprowadzonego w formie działań plastyczno – literackich. Wśród złożonych prac wytypowani zostali zwycięzcy z poszczególnych klas:

 

Klasa I – Zuzia Łapińska

 

Klasa II – Małgosia Broda

 

Klasa III – Amanda Lach.

 

   Nagrodą dla klasy biorącej udział w konkursie była maskotka wylosowanego Słodziaka, która towarzyszy uczniom podczas nauki i zabawy.

 gang2gang3

 

 

gang4

 


Dzień Chłopaka w klasie pierwszej.

dzchl1

 

   Jest taki jeden dzień w roku, kiedy chłopcy mają swoje święto – dzień chłopaka. W klasie pierwszej uczniowie świętowali od samego rana. Dzięki zaangażowaniu i pomysłowości rodziców czekał na wszystkich słodki poczęstunek, zaś chłopcy otrzymali niespodzianki, wręczone przez koleżanki. Dziękujemy mamom z klasowej Rady Rodziców, które przygotowały niespodziankę dla swoich pociech…

DzCh2DzCh3


images

DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE TRZECIEJ

        Dzień Chłopaka, to nowe, nieoficjalne święto obchodzone w Polsce 30 września. W tym dniu dziewczęta składają chłopcom życzenia i wręczają drobne upominki, aby wyrazić swoją sympatię. Co ciekawe, Dzień Chłopaka nie funkcjonuje oficjalnie w kalendarzu. Stanowi on raczej pewnego rodzaju zwyczaj o nie do końca określonym pochodzeniu. Z pewnością ma to być odpowiednik Dnia Kobiet, choć w nieco lżejszej, młodzieńczej wersji.

20181001 121639

   Dzień Chłopaka w naszej szkole to bardzo ważne święto oczekiwane zwłaszcza przez chłopców. Dziewczynki tego dnia przygotowały na tę okoliczność wiele niespodzianek. Wśród quizów, zagadek i różnych zabaw z udziałem nietypowych przyborów, nie zabrakło także tańca... Trzeciolkasiści prezentowali swoje taneczne umiejętności przy rytmach wesołej i skocznej muzyki. Końca pląsów nie było widać...                                                
Ten wesoły poranek zakończył się słodkim poczęstunkiem i wręczeniem świętującym drobnych upominków.

20181001 121732