Lekcja przyrody 1-3

Lekcja przyrody w Nadleśnictwie Daleszyce.

8 października uczniowie klas I-III naszej szkoły wybrali się na wycieczkę krajoznawczą do pobliskiego nadleśnictwa w Daleszycach. Na miejscu przywitał nas pan Paweł Kosin – pracownik administracji Lasów Państwowych. Rozpoczęła się nasza wędrówka po ścieżce przyrodniczej… To tutaj dokładnie zobaczyliśmy oznaki jesieni, dowiedzieliśmy się czym jest ,,galas’’, rozpoznawaliśmy liście drzew, a także zbieraliśmy rosnące na trasie naszej wędrówki grzyby ( a było ich naprawdę dużo – piękne borowiki, rydze, kanie i koźlarze ).

Kolejnym punktem naszej lekcji było wykonanie pracy plastycznej ze zgromadzonego materiału przyrodniczego – kalkowanie kredkami na kartce papieru. Pan Paweł zaopatrzył naszych uczniów we wszystkie niezbędne przybory. Nie zabrakło ciekawych opowieści o roślinach i zwierzętach występujących w naszych lasach. Umieszczone na leśnej polanie tablice informacyjne znacznie ułatwiły najmłodszym przyswojenie informacji na temat budowy warstwowej lasu oraz wyglądu zwierząt, ptaków i roślin – mieszkańców lasu. Mieliśmy także okazję obejrzeć z bliska prawdziwe okazy zwierząt – borsuka, kuny, jeża, lisa, tchórza. Można było nawet te zwierzęta pogłaskać…. 

 

Bardzo ciekawym i fascynującym doświadczeniem było rozwiązywanie zagadek zamieszczonych na ogromnych, obrotowych tablicach.   Nasi uczniowie spisali się całkiem nieźle…   W nagrodę wszyscy uczniowie zjedli ze smakiem pieczoną na ogromnym ognisku kiełbaskę.

To był dzień pełen przygód. Podekscytowani, choć trochę zmęczeni wróciliśmy do szkoły….


Mistrz tabliczki mnożenia

25 wrzesień

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Można mnożyć problemy, przykłady lub obowiązki. Ale tym razem chodzi o mnożenie liczb. 25 września przypada Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

„Są podobno osoby, wiem to ze słyszenia, które mają problemy z tabliczką mnożenia […]”.

Marta Jucewicz „Kto zna tabliczkę mnożenia?”

 

A jak z mnożnikami, mnożnymi, czynnikami i iloczynami radzą sobie  uczniowie? Dzień Tabliczki Mnożenia to świetna okazja, żeby to sprawdzić. Rozgrywkami i nauką  postanowiliśmy to zrobić.

Uczniowie klas IV-VI rywalizowali ze sobą, aby przekonać się kto najlepiej zna tabliczkę mnożenia i po ogromnych zmaganiach wyłonili MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA, którym została Adrianna Safian z klasy V, drugie-zaszczytne miejsce zajęła Julia Tetelewska z klasy VI, a trzecie – Kinga Kmiecik z klasy IV.

 

ZWYCIĘZCOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!


 

Dzień Serca

DZIEŃ SERCA

w Publicznej Szkole Podstawowej w Szczecnie

   W dniu 25 września, jak co roku,  uczniowie i nauczyciele uczestniczą w Światowym Dniu Serca. Tegoroczną akcję rozpoczęliśmy od przedstawienia informacji o sercu, jaką pełni rolę w organizmie każdego człowieka i jak należy o nie dbać. Informację przedstawiła Adrianna Safian i Emilia Walkowicz.

Dzieci mierzyły sobie puls w stanie spoczynku. Później Pani Joanna Buras poprowadziła aerobik i wszyscy przekonali się, że serce bije szybciej, co pozytywnie wpływa na funkcjonowanie organizmu. 

Wszyscy nauczyliśmy się hasła „Pomidor zawiera likopen, i każdy to powie, że sercu wyjdzie to na zdrowie”  i wykrzyczeliśmy je. Hasło propagowały Urszula Rogala i Zuzanna Kozioł. Następnie każdy zjadł smacznego czerwonego pomidora.

Uczniowie przygotowali również po dwa czerwone serduszka z życzeniami do serca. Każde dziecko odczytało swoje życzenie. Dawid Piróg uczeń klasy IV, który napisał najładniejsze życzenia otrzymał nagrodę.

Ostatnim punktem naszej imprezy miał być spacer  z serduszkami  po naszej miejscowości i rozdawanie ich mieszkańcom, ale pogoda spłatała nam figla i nie zrealizowaliśmy tego planu. A szkoda!

Dzieci lubią uczestniczyć w takich akcjach, a my w naszej szkole stawiamy na zdrowe odżywianie.

Wcześniejsza akcja zdrowego odżywiania się, z miętą i cytryną w tle, odbyła się podczas Święta Pieczonego Ziemniaka. Napój miętowo-cytrynowy wyśmienicie smakował, były też dolewki.

W październiku przeprowadzimy akcję surówek i sałatek warzywnych.