Wiosna 2017 (2)


„Wiosna otwiera nam oczy i serca”

                    Wiosna nieodłącznie kojarzy się z pierwszym dniem wiosny. Wszystkie dzieci z niecierpliwością  go oczekują. Po zimowym odpoczynku przyroda, jak co roku odradza się do życia nową energią. Promienie słońca budzą pąki na drzewach , kiełkują roślinki, zwierzęta przybierają wiosenne barwy. Lada moment natura rozbłyśnie pełnią barw, kolorów, zapachów i dźwięków. I tak z pełną energią do życia uczniowie Szkoły Podstawowej w Szczecnie zorganizowali pod czujnym okiem pani od przyrody Anny Sławińskiej  akcję Pierwszego  Dzień  Wiosny .

CIMG2322CIMG2324


CIMG2328CIMG2329

 

CIMG2330CIMG2331

CIMG2333CIMG2350

CIMG2353CIMG2366

CIMG2370CIMG2382

     Przebiegała ona pod hasłem – „Wiosna otwiera nam oczy i serca” i już od samego rana spowodowała wielkie poruszenie. Wszyscy uczniowie przyszli do szkoły ubrani w wiosenne barwy .Głównym celem tej imprezy była integracja uczniów , motywowanie do pracy , wdrażanie do zdrowej rywalizacji oraz zachęcanie do „wagarów” na wesoło . Młodzi aktorzy przebrani za przedstawicieli wiosny : kwiaty, drzewa, zwierzęta wspaniale rozbawiali publiczność podczas przedstawienia „Ptasie opowieści o wiośnie”. Inscenizację wzbogaciły wiosenne  piosenki wraz z rekwizytami oraz piękne kolorowe stroje wykonane przez uczniów i rodziców. Aby nasza akcja dotarła do jak największej liczby mieszkańców, przygotowaliśmy przemarsz z kolorowymi , wiosennymi transparentami i kwiatami dla mieszkańców. . Punktem kulminacyjnym uroczystości był wybór miss szkoły pod hasłem „Szczecno to piękna kraina , a w niej mieszkają dziewczyny  jak malina”. Dziewczynki zmagały się z wieloma konkurencjami między innymi wiązaniem krawatu, prezentacją wiosennego stroju , a także zaprezentowaniem własnego talentu. Po długich obradach jury ogłosiło  jednogłośnie, że  tytuł  Miss  Szkoły Podstawowej w Szczecnie przyznaje   Natalii Siekańskiej  która otrzymała żel pod prysznic firmy Citru, który swoją magią sprawi że powiększy się jej fanklub chłopców na facebooku. I Vicemiss została  Nikola Walkowicz , która jest na dobrej drodze by być tą  najpiękniejszą, więc otrzymała  pastę do zębów  firmy Colgate White, aby olśnić uśmiechem  męską  publiczność . II Vicemiss szkoły w Szczecnie to Adrianna Safian    – w nagrodę otrzymała mydełko Dove ,aby orzeźwiający zapach tego produktu przywabiał do niej  chłopców na szkolnej przerwie.  Nadejście tej pięknej pory roku umilił  nam również zdrowy  poczęstunek w postaci kolorowo - wiosennych owocowych sałatek, które oprócz kolorowych barw zachęcały także kreatywnymi nazwami np.: „Kuba wyspa jak wulkan gorąca” – ananas wraz z szaszłykami, ”Delfiny na Majorce” – banany w kształcie delfinów, „ Kurczak na Hawajach” – mandarynka wraz z pomarańczą tworząca  wielkanocnego kurczaczka. Te piękne rękodzieła nie tylko zdobiły nasze stoły, ale również zaspokoiły nasze całodzienne witaminowe zapotrzebowanie jako zdrowy deser.  Podczas tej imprezy odpowiadano również na wiele zagadek .   Prawidłowe odpowiedzi były nagradzane słodkimi upominkami.

CIMG2383CIMG2385


CIMG2391CIMG2399

CIMG2403

 

Ostatni punkt naszej akcji to przemarsz ulicami Szczecna z „wiosenną” Marzanną oraz symbolicznymi transparentami „Wiosna radosna” , „Hopsasa do lasa” , Motyl najlżejszym przyjacielem człowieka” , „Bąki na łąki”. Tego dnia szkoła była kolorowa i wesoła. Wszyscy bawili się doskonale. Czas upłynął bardzo szybko. W cudownym słońcu  i radosnych nastrojach wróciliśmy do szkoły. Uroczystość wszystkim się podobała i na pewno tę akcję powtórzymy za rok.

Opracowała: Anna Sławińska

Majowe święta


MAJOWE ŚWIĘTA

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. 1 Maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie. 2 Maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to czci polskie barwy narodowe, 2 Maja to dzień, w którym Polakom towarzyszą refleksje o szczytnych kartach historii Polski. Święto 3 maja, upamiętniające przyjęcie niezwykle istotnego dokumentu, jakim była Konstytucja 3 maja z 1791 roku.

26 kwietnia na uroczystej akademii uczniowie klasy III i VI wystawili przedstawianie, które przypomniało wszystkim o istocie tych świąt. Dzieci wcieliły się w role: między innymi: króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Carycy Katarzyny, hetmana Potockiego i reporterów TVN, którzy na bieżąco relacjonowali wydarzenia.

CIMG2425CIMG2440


CIMG2443

 

CIMG2448CIMG2456

W wykonaniu uczniów pięknie brzmiały pieśni patriotyczne: „Witaj majowa jutrzenko” , „Mazurek Dąbrowskiego”, „Hymn Unii Europejskiej” i „ Polska flaga”.

 

Dzień Ziemi 2017

 


22 Kwietnia  Międzynarodowy Dzień Ziemi

25 Kwietnia w ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi  zorganizowana została prelekcja na temat ekologii przygotowana przez Eneris Surowce . KOŁO ZAGADEK, BRAMKA EDUKACYJNA, MASKOTKA SZYMEK, PREZENTACJA DWUKOMOROWEJ ŚMIECIARKI. TO NIEKTÓRE Z ATRAKCJI PRZYGOTOWANE dla  Przedszkola oraz ucznów szkoły podstawowej   w Szczecnie.

                   Główną tematyką wizyty edukacyjnej przygotowanej przez kielecki oddział ENERIS był odpowiedzialny stosunek do odpadów – surowców, które można ponownie wykorzystać. W pierwszej części spotkania uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w prezentacji i warsztatach. Poznawali przykłady proekologicznych zachowań, które mogą realizować na co dzień. Utrwalali też wiedzę o zasadach segregowania odpadów i skutkach niewłaściwego postępowania np.  z elektrośmieciami. Najważniejszym elementem  spotkania były zabawy edukacyjne. Przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-6,  skorzystali z nietypowych atrakcji zapewnionych przez firmę.

eneris2eneri3


eneris4eneris5

Koło Fortuny i ogromna pneumatyczna bramka edukacyjna pomogły dzieciom sprawdzić swoją wiedzę na temat ochrony środowiska. W praktyczny sposób uczyły, jakie odpady należy wrzucać do każdego z 5 rodzajów pojemników. Największą, także pod względem gabarytu atrakcją była 2-komorowa nowoczesna śmieciarka ENERIS podstawiona przed budynek szkoły. Siadając w jej kabinie, każde z dzieci mogło wczuć się w rolę kierowcy pojazdu na co dzień.

eneris6eneri6


eneris7eneris8

eneris9eneris10

O tym że o środowisko trzeba dbać, przekonywała podczas wizyty maskotka ENERIS – Szymek, który odwiedził szkołę w Szczecnie, przekonując do idei ROPRedukuj swój wpływ na środowisko, Odzyskuj tyle surowców, jak to możliwe, Przetwarzaj surowcowo lub energetycznie odpady nadające się do tego. 

eneris1

 

22 Kwietnia  Międzynarodowy Dzień Ziemi

Higiena 2017

 


„Higiena osobistadlaczego musimy jej przestrzegać? 

 

higiena

 

Higieniczny tryb życia zależy w dużym stopniu od każdego człowieka.  
Zaniedbania higieniczne stanowią bezpośrednie zagrożenie dla prawidłowego
 funkcjonowania organizmu, a w konsekwencji dla naszego bezpieczeństwa.

4 maja 2017r odbyła się dla uczniów klas młodszych prelekcja na temat higieny osobistej, którą poprowadziła pani pielęgniarka Katarzyna Maciejewska.  Celem spotkania było przypomnienie odpowiednich nawyków i umiejętności dotyczących higieny oraz uświadomienie uczniom potrzeby przestrzegania higieny osobistej. Wychowankowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, wykazując się dużym zasobem wiedzy.  Zadawali pytania czekając na wyczerpującą odpowiedź od prowadzącej higienistki. Po przeprowadzonej  prelekcji  każdy uczeń potrafi: podać zasady higieny osobistej, wie, jak przestrzegać zdrowego stylu życia, rozumie, jak ważny dla zdrowia jest właściwy dobór odzieży i obuwia, rozumie znaczenie higieny osobistej dla funkcjonowania organizmu. Jest świadomy nieustannego kontaktu z drobnoustrojami oraz zagrożeń z tego wynikających. Potrafi wyjaśnić, czym grozi niewłaściwe odżywianie i niehigieniczny tryb życia oraz potrafi stosować zasady higieny w codziennym życiu.

higiena1

higiena2higiena3

 

Dziękujemy pani Katarzynie za cenne informacje, które będą wskazówką w dalszym funkcjonowaniu naszego organizmu.

 

Wielkonocne jajeczko


Poszukiwania wielkanocnych  jajeczek…

 

jajeczko1

 

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi w ramach działań Samorządu zorganizowaliśmy naszym uczniom poszukiwanie wielkanocnych jajeczek. Do naszej szkoły zakradł się zajączek i schował wielkanocne jajeczka w różnych zakamarkach. Nie było wskazówek ani śladów, a mimo to nasi uczniowie poradzili sobie doskonale…. Z ochotą wyruszyli na poszukiwania. Przetrząsnęli szatnię, korytarz, pracownię świetlicy, klasę i …… wszystkie jajka zostały odnalezione. W nagrodę jajeczka zostały skonsumowane.

jajeczko1jajeczko3


jajeczko2

Wielkanocny zajączku – zapraszamy za rok!!!