Klasowy konkurs recytatorski kl.II


Klasowy Konkurs Recytatorski

uczniów klasy II

 

konkurs

 

,, Czy ta kwoka proszę pana

Była dobrze wychowana?’’

   To pytanie zadawali uczniowie klasy II kończąc recytację wiersza Jana Brzechwy podczas klasowego konkursu recytatorskiego. Recytujący dokładali wszelkich starań, aby ich wypowiedź zawierała wszystkie elementy poprawnej recytacji. Wyłonienie zwycięzców konkursu nie było łatwe, ale z pomocą przyszli uczniowie klasy I, którzy byli widownią, a równocześnie jurorami naszego konkursu. Po zakończeniu recytacji odbyło się głosowanie na najlepiej zaprezentowany wiersz. Głos decydujący należał do wychowawcy, ale był on zbieżny z głosami pierwszoklasistów. A oto miejsca na których uplasowali się uczniowie:

1. Maja Piróg                                      

2. Adrianna Walkowicz i Łukasz Kmiecik

3. Antoni Rak

   Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy udziału w konkursie oraz nagrody, zaś wszyscy za pracę włożoną w przygotowanie wiersza otrzymali drobne upominki. Gratulacje!!!

konkurs1

 

Paczka 2016


Świąteczna Paczka już przekazana

 

   Wzorem lat minionych, również w tym roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły aktywnie włączyli się w akcję pomagania  innym ,, Świąteczna Paczka’’. Zbieraliśmy produkty  żywnościowe, które w minionym tygodniu przekazaliśmy rodzinom. Uczennice Adrianna Safian i Kinga Kmiecik pod okiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego przekazali przygotowane paczki  rodzinom, sprawiając im dużą radość. Mamy nadzieję, że ten skromny dar serca wprowadzi w przedświąteczny nastrój… 

świąteczna paczka

Co słychać w szkolnym klubie Wiewiórka?pck1                                                     pck1 pck1
       

Co słychać w  Szkolnym Klubie Wiewiórka?

Opiekunowie Szkolnego Klubu:,, Wiewiórka” pani Anna Łączkowska i pani Monika Jabłońska w ramach realizacji zadań wynikających z planu organizacji PCK ogłosiły konkurs plastyczny  pod hasłem:

,, Zdrowe ząbki mam, bo codziennie  o nie dbam”.

Celem konkursu  było:

 

  • propagowanie zasad  higienicznego trybu życia;
  • kształtowanie wśród dzieci świadomości zdrowego stylu życia; 
  • rozwijanie wyobraźni i kreatywności dziecka;
  • rozbudzanie wśród dzieci zainteresowań plastycznych;
  • promocja zdrowia wśród dzieci.

 

Uczniowie biorący udział w konkursie wykorzystali różne techniki plastyczne, by końcowy efekt pracy był zaskakujący. Jury miało poważny problem z oceną prac, ponieważ każda była inna, wyjątkowa i estetycznie wykonana. Jednocześnie doceniło trud i duże zaangażowanie… A było warto! Prace zostały zamieszczone na szkolnej gazetce Klubu Wiewiórka.

                                             Laureaci konkursu:                                                                                   

 I  miejsce    -   Oliwia Mincha  kl. I                                                                                                                                                               

 II miejsce    -   Oskar Pęczkowicz  kl. I                                                                                                             

 III miejsce   -  Daniel Borek  kl. II   oraz Marek Borek  kl. VI                   

Dyplomy  i nagrody zostały wręczone wszystkim uczestnikom konkursu. Dziękujemy za chęć wzięcia udziału w ogłoszonym kilkanaście dni temu konkursie plastycznym.                             

Gratulujemy zwycięstwa!!! 

pck

 

Życzenia Świąteczne

 


zyczenia boze narodzenie 3

 

Miś2016


Andrzejkowe wróżby pluszowego misia

Pluszowy miś – miękki, miły w dotyku, niezastąpiony przyjaciel każdego z nas - 25 listopada obchodził swoje święto. Młodsi uczniowie naszej szkoły postanowili uczcić  kolejną rocznicę urodzin bajkowej postaci .Tego dnia każdy wychowanek przyniósł   swojego misia. To właśnie ,, pluszaki”  wprowadzały wszystkich w radosny nastrój, dodawały otuchy w trudnej chwili. Podczas wspólnego świętowania dzieci poznały historię Pluszowego Misia, śpiewały piosenki oraz wykazały się znajomością literatury i filmów , których bohaterem był Miś. Nie zabrakło również konkursów oraz  wspólnych tańców  z udziałem niezwykłego  gościa, który towarzyszył nam od samego początku naszej długo oczekiwanej  zabawy. 

misiek10misiek5


Ten dzień był dla wszystkich wyjątkowy, bo trudno wyobrazić sobie świat bez tej przytulanki. W dobie bajek, w których często zwycięża zło, wśród kreskówek z drastycznymi scenami właśnie miś jawi nam się jako najlepszy przyjaciel małego człowieka. Bajkowe misie wychowują, uczą i bawią. Sympatyczni bohaterowie, zawsze mówią prawdę cenią sobie przyjaźń, swoją pogodą ducha wnoszą optymizm i naturalną potrzebę zabawy.

misiek11misiek9


Tego dnia było wiele emocji… Naszemu wspaniałemu bohaterowi towarzyszyły podczas zabawy wróżki, które pojawiły się niespodziewanie i bardzo tajemniczo. Miś szybko zaprzyjaźnił się z nowymi postaciami, skorzystał z wróżb, cennych porad i zmęczony pożegnał się obiecując odwiedzić nas wiosną, gdy zbuuudzi się z zimowego snu.To był naprawdę wyjątkowy dzień w naszej szkole.

Za rok powtórzymy  " andrzejkowe wróżby "

misiek12