Walentynki 2017


WALENTYNKI 2017r

 

swalentynki1

 

                                       W dniu świętego Walentego ,nic nie może dziać się złego,

nikt nie może się dziś złościć, bo dziś nadszedł dzień miłości…

 

14 lutego Dzień Świętego Walentego, to dzień w którym okazujemy sobie uczucia, obdarowujemy się prezencikami i przyjmujemy wyrazy sympatii  od skrytych wielbicieli. Walentynkowa atmosfera była widoczna w naszej szkole od samego rana.  Sale lekcyjne udekorowane były serduszkami a garderoba uczniów zamieniła się w kolor czerwony. Główną atrakcją wydarzenia była „poczta walentynkowa” zorganizowana przez szkolny samorząd. Każdy uczeń nie krył wzruszeń, zaskoczenia oraz radości z otrzymanej walentynki. Miłym zaskoczeniem okazała się również słodka niespodzianka przygotowana przez rodziców uczniów klasy II w postaci piernikowego serduszka. Pierwszoklasiści zakończyli ekscytujący, zabawny dzień konsumpcją soczystych, wieloowocowych  lizaków ofiarowanych  od cichej

,, walentynki”.

swalentynki3swalentynki4


swalentynki5

swalentynki2

 

Misiek Zdzisiek


,,Kłopoty Miśka Zdziśka’’

   10 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym zorganizowanym przez Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Daleszycach pod tytułem ,, Kłopoty Miśka Zdziśka’’. Niesforny miś mieszkający z ciocią smoczycą w Krakowie jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności znalazł się w Daleszycach i nie bardzo wiedział co w tej sytuacji począć… Na szczęście spotkał na swojej drodze przemiłą dziewczynkę Karolinkę, która zaoferowała mu swoją pomoc. To właśnie Karolinka uświadomiła rozkojarzonemu Zdziśkowi, że nie należy ufać obcym, absolutnie nie powinien pić substancji nieznanego pochodzenia, a wkładanie palców do kontaktu to absurdalny i bardzo niebezpieczny pomysł. Dobre rady przyjaciółki dały do myślenia sympatycznemu misiowi. Przestrzegał młodych widzów przed sytuacjami zagrażającymi zdrowiu, a dzięki ich pomocy i dobremu sercu Karolinki bezpiecznie dotarł do swojego domku w Krakowie.

misiek1misiek3


misiek2misiek4

 


   Kiedy miś bezpiecznie wyruszył w podróż do cioci, do nas zawitał ratownik medyczny, któremu towarzyszył Igor – fantom dziecięcych rozmiarów. Igor uległ wypadkowi i trzeba bało udzielić mu pierwszej pomocy. Jak to zrobić - krok po kroku wytłumaczył dzieciom pan ratownik.

misiek5

 

Na koniec spotkania z najmłodszymi spotkał się pan burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce pan Dariusz Meresiński, który podsumował zasady bezpiecznego spędzania czasu, a dla osłody     – poczęstował dzieciaki cukierkami.

Bogatsi w nowe doświadczenia wróciliśmy do domu…

Oto Rok


,, Proszę Państwa oto Rok…’’

   Proszę Państwa oto Rok, dumna mina, dziarski krok…’’ to tytuł inscenizacji przygotowanej przez uczniów klasy II dla  młodszych kolegów. Tematem przewodnim naszego przedstawienia było następstwo pór roku i towarzyszące temu zmiany w przyrodzie.      Uczniowie wcielili się w rolę poszczególnych miesięcy i prezentowali barwy i dary, jakie kolejne miesiące ze sobą niosą. Spotkanie było ciekawą lekcją przyrody skierowaną do młodszych odbiorców. 

oto rok2oto rok3

oto rok1Klub Bezpiecznego Puchatka


miś1

,, Klub Bezpiecznego Puchatka”     

       W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy I realizują program edukacyjny ,, Klub Bezpiecznego Puchatka”.

      W czasie zajęć omawiane  są poszczególne tematy:

  • ,,Bezpieczeństwo w drodze do szkoły i ze szkoły”
  • ,, Bezpieczeństwo w domu i szkole”
  • ,, Bezpieczne ferie i wakacje”

 Celem realizowanych  tematów jest  zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się po ulicy , kształtowanie umiejętności zachowania się w różnych sytuacjach w drodze do i ze szkoły

( uświadomienie uczniom różnych niebezpiecznych sytuacji w domu i w szkole, oraz kształtowanie odpowiedniej reakcji na zaistniałe zagrożenia).

 W trakcie zajęć uczniowie odgrywają  różne scenki dotyczące bezpiecznego spędzania czasu wolnego w trakcie ferii zimowych i letnich.


miś3miś2

 
Zajęcia te  cieszą  się dużym powodzeniem wśród uczniów.

Jasełka 2017

 


 

„Ciepłem otulmy naszych bliskich i uśmiechnijmy się do siebie 

Świąt magia wielka zjednoczy wszystkich, niech w domach będzie nam jak w niebie”

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie Publicznej  Szkoły Podstawowej w Szczecnie tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. W kościele parafialnym pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej w specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, Pasterze. Wzniosłości temu wydarzeniu dodawał koncert chóru A·capella pod dyrekcją Krzysztofa Jończyka w składzie:

soprany: Alina Suligowska, Monika Janus – nauczycielka języka polskiego w Publicznej  Szkole Podstawowej w Szczecnie:                                                                                          

alty: Anna Branderburg, Joanna Durazińska, Marta Cierlikowska:                                                

 basy: Krzysztof Jończyk:    

tenory: Sebastian Grabek.

 

     Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc. W dzisiejszych czasach, tak samo jak 2000 lat temu, Jezus pukał do drzwi i szukał schronienia w niejednym sercu człowieka. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Przygotowania do przedstawienia trwały od miesiąca, uczniowie poświęcili wiele czasu na próby i przygotowania, by w pełni oddać radość z narodzenia Pana. Całość przedstawienia została przygotowana pod czujnym okiem nauczycieli: Anny Sławińskiej, Moniki Jabłońskiej, Joanny Buras i Moniki Janus.

Jasełka1jasełka2

jasełka3jasełka4

jasełka5jasełka6

 

jasełka7jasełka8     Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia łączą wszystkich . Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości.

jasełka9

    Po zakończonym spektaklu głos zabrała  dyrektor szkoły p. Anna Dziedzic, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń dołączył się także Proboszcz naszej parafii ks. Paweł Stolarczyk,  Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce  p. Dariusz Meresiński oraz inni zaproszeni goście  życząc, abyśmy żyli wiarą i innym dawali przykład chrześcijańskiej postawy.

jasełka10

 

    Wszystkim czytającym sprawozdanie mottem zaczerpniętym z naszego przedstawienia życzymy, aby wszystkie trudne sprawy, porozkręcały się  jak supełki. Własne ambicje i urazy zaczęły śmieszyć jak kukiełki. By Anioł podarł każdy dramat, aż do rozdziału ostatniego, kładąc na serca pogmatwane jak na osiołka kompres śniegu.

 

                                                          Anna Sławińska, Monika Jabłońska