Konkurs recytatorski klas I-III


Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III

rec1

 

   Konkursy recytatorskie promują kulturę języka, upowszechniają kulturę słowa, umiejętność sprawnego posługiwania się różnymi formami literackimi. Pobudzają także twórcze zainteresowania dzieci, przybliżają literaturę ojczystą. Poezja ponadto odgrywa bardzo istotną rolę w kształceniu i wychowaniu dzieci. Dodatkowo rymy i łatwo wpadający w ucho rytm przyciągają uwagę uczniów i sprawiają, że niektóre fragmenty zapamiętają na cale życie. Czytanie poezji jest bardzo ważnym czynnikiem w rozwoju osobowości każdego człowieka. Poezja bowiem oddziałuje na nasze myśli, uczucia, emocje i zachowanie, rozwija wrażliwość na piękno języka. Ponadto z całą pewnością rozwija nie tylko zainteresowania, ale też poszerza horyzonty myślowe, daje możliwość zrozumienia innych ludzi, a przez to otaczającego świata.

   W klasach I – III przeprowadzony został konkurs recytatorski, do którego wiersze uczniowie przygotowywali samodzielnie, bądź z pomocą nauczycieli. Spośród prezentowanych wystąpień wybrane zostały dwie osoby, które reprezentowały naszą szkołę na XV Gminnym Konkursie Recytatorskim w Sukowie. Tegoroczna edycja konkursu odbywała się pod hasłem: ,, Moje ulubione strofy’’. Maja Piróg z klasy II zaprezentowała wiersz ,, W ogródku’’, otrzymując za swoje wystąpienie wyróżnienie. Maria Sadowska wyrecytowała utwór ,, Poranek’’. Konkurencja była duża, ponieważ w konkursie brało udział niemal 30 uczestników. Nasze uczennice zaprezentowały się rewelacyjnie. Gratulujemy odwagi i czekamy na kolejne recytatorskie talenty… 

rec3

 

rec4rec5

kapelusz

Schronisko 2017


Pomogliśmy zwierzakom ze schroniska !!!!!

,, Moj pies i kot
Gdy jestem zła
Sprawiają w lot,
Ze humor mam.
Gdy kiepski dzień
I gnębi stres,
Przegonią go
Moj kot i pies.

Za milion,
Czy za górę złota,
Nie oddam za nic
Psa i kota. Nigdzie,
Na całym bożym świecie
Wierniejszych istot nie znajdziecie!’’

pies

   W ramach działań Samorządu Uczniowskiego zorganizowaliśmy w naszej szkole zbiórkę karmy dla zwierząt przebywających w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Dyminach. Propozycja pomocy zwierzętom spotkała się z dużym zainteresowaniem naszych uczniów, co świadczy o wrażliwości na potrzeby ,, braci mniejszych’’. Niestety – do schroniska wciąż przybywają nowi ,, pensjonariusze’’ , bo znudzili się  nieodpowiedzialnym właścicielom. Rośnie także zapotrzebowanie na żywność dla zwierzaków. Stąd nasze działania – mające na celu materialne wsparcie instytucji, która stanowi azyl dla porzuconych i niechcianych psów i kotów. W ubiegłym tygodniu przekazaliśmy zebrane produkty na ręce opiekunów ze schroniska, co spotkało się z bardzo miłym przyjęciem i podziękowaniem. A na pewno niejeden psiak pomachał wesoło ogonkiem na wieść, że uczniowie ze Szczecna troszczą się o bezdomne zwierzaki…   schronisko1


schronisko3

 

Dzień Kobiet u Pierwszaków

 


 

dzień kobiet1

ŚWIĘTO KOBIET U PIERWSZAKÓW

 8 marca - jest dniem wyjątkowym, szczególnym i bardzo przyjemnym dla wszystkich kobietek  i tych małych i nieco starszych. Wszak to właśnie w Ich stronę płyną życzenia, miłe słowa i gesty. Tego dnia Marzec Czarodziej pojawił się u pierwszaków i z minką uśmiechniętą wręczył kobietkom upominki. Dziewczynki mile zaskoczone zaprosiły gościa do wspólnej zabawy. Pomocnikami czarodzieja byli chłopcy, którzy odpowiedzialni byli za zorganizowanie ciekawych zadań z udziałem dziewczynek. Przy dźwiękach muzyki pierwszoklasiści miło i wesoło spędzili poranek zadedykowany dziewczynkom i swojej pani. Tego dnia chłopcy wyręczali piękne damy w codziennych obowiązkach klasowych. Pod okiem rodzica - pani Barbary Kowalskiej przygotowali słodki poczęstunek i do końca zajęć  okazali się prawdziwymi dżentelmenami.                                                                                 Serdecznie dziękujemy za wkład włożony w przygotowanie poranku z okazji Dnia Kobiet!!!

dzień kobiet12dzień kobiet13


Dzień Kobiet w klasie drugiej


Dzień Kobiet w klasie drugiej

,, Bądź miła i grzeczna,
Dla wszystkich serdeczna,
A zawsze i wszędzie
Dobrze ci będzie. ‘’

dzień kobiet21

 

    W szczególnym dla wszystkich pań dniu – 8 marca w klasie II było bardzo świątecznie i radośnie. A to za sprawą rodziców, którzy przygotowali z okazji Dnia Kobiet dla drugoklasistów niespodziankę: słodki poczęstunek, zaś dla dziewczynek upominki.  Szanowni rodzice pamiętali również o kwiatach dla wychowawcy. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i bardzo miły gest. Organizacją naszego klasowego święta zajęły się panie: pani Milena Piróg i pani Bernadetta Skrzypek. Dziękujemy…..    

dzień kobiet22dzień kobiet23

 

 

 

 

 

 

 

 

Zabawa Karnawałowa 2017


 WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,

 JAK CO ROKU W KARNAWALE

kar1

 

    Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą.  Bal karnawałowy dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

            W dniu  17.02.2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Szczecnie odbył się bal karnawałowy.   Tego dnia  już od rana na szkolnych korytarzach  pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, biedronki, motylki, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

            Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu agencję artystyczną” Mat – Art”, dwóch panów -  przebranych za Mario i Luigi, którzy zachęcali  wszystkich do tańca przygotowaną muzyką, animacją, światłami…. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach prowadzonych przez animatorów. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Pojawił się także gość specjalny - Miś Panda. Dzieci były zachwycone zabawą z chustą animacyjną z kolorowymi piłeczkami, odgadywaniem melodii ze znanych bajek, przejeżdżaniem przez kolorowy tunel… Największy zachwyt wywarł na dzieciach wybór Królowej i Króla Balu. Rozstrzygnięcie było bardzo trudne , dlatego Królową Balu zostały wszystkie dziewczynki natomiast Królem Balu  zostali wszyscy chłopcy.

CIMG2221CIMG2226


CIMG2253CIMG2257

CIMG2270CIMG2279

CIMG2307CIMG2296


CIMG2299


Podobno zmęczenie zaostrza apetyt, dlatego uczestnicy balu chętnie udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Było słodko i apetycznie…

     Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

            Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów…

                        Kolejny bal karnawałowy już za rok….