Wielkonocne jajeczko (2)


Poszukiwania wielkanocnych  jajeczek…

 

jajeczko1

 

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi w ramach działań Samorządu zorganizowaliśmy naszym uczniom poszukiwanie wielkanocnych jajeczek. Do naszej szkoły zakradł się zajączek i schował wielkanocne jajeczka w różnych zakamarkach. Nie było wskazówek ani śladów, a mimo to nasi uczniowie poradzili sobie doskonale…. Z ochotą wyruszyli na poszukiwania. Przetrząsnęli szatnię, korytarz, pracownię świetlicy, klasę i …… wszystkie jajka zostały odnalezione. W nagrodę jajeczka zostały skonsumowane.

jajeczko1jajeczko3


jajeczko2

Wielkanocny zajączku – zapraszamy za rok!!!

Dzień Służby Zdrowia

 


wyc1 

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ SŁUŻBY ZDROWIA

ZDROWIE TO NAJCENNIEJSZY SKARB - szanuj Je!!!

 

 Zdrowie to jedna z największych wartości człowieka, pozwala na pracę, radość i szczęście. W trosce o zdrowie pomocą służy nam Służba Zdrowia, która 7 kwietnia obchodziła swoje święto.

 

 W ramach realizacji działań Szkolnego Kubu ,, Wiewiórka” została przeprowadzona pogadanka na temat pracy lekarza i  pielęgniarki. Pracownikom  Ośrodka Zdrowia ,,Centrum” w Szczecnie uczniowie życzyli, by radość niesienia pomocy drugiemu człowiekowi była żródłem siły i energii do realizacji życiowych i zawodowych sukcesów.

 Tego dnia obchodzony był także Światowy Dzień Zdrowia pod hasłem :,, Depresja - porozmawiajmy o niej...”. Głwnym przesłaniem tego święta było zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące  społeczeństw na całym świecie.

Nasi wychowankowie zostali zapoznani z pojęciem ,, depresja” oraz z jej objawami . Podczas spotkania pzeprowadzona została również scenka dramowa dotycząca tej choroby.Każdy wychowanek wie, że  rozmowa z osobami , którym się ufa, może być pierwszym krokiem do wyjścia z depresji.

wyc

 

Wycieczka do Chałupek


Wycieczka przyrodniczo – historyczna klas O – III

 

   30 marca najmłodsi uczniowie – z oddziału przedszkolnego i klas     I – III wybrali się na wycieczkę. Pierwszym miejscem, jakie odwiedziliśmy było oceanarium Oceanika, gdzie w zespole wielkoformatowych akwariów oglądaliśmy niezwykłe gatunki ryb pływających w charakterystycznych dla nich biotopach, imitujących ich naturalne warunki. Niezwykłe bogactwo kolorów, kształtów poruszało wyobraźnię. Obejrzeliśmy z bliska płaszczkę, kilka gatunków rekinów, skrzydlicę, pangę, rybkę ,, nemo’’, wargatka sanitarnika, a także wiele, wiele innych. Pani przewodnik przybliżyła nam mnóstwo ciekawostek związanych z oglądanymi gatunkami. Po wyjściu z oceanarium skierowaliśmy nasze kroki do pracowni warsztatowej, gdzie wykonywaliśmy ozdobne butelki i dekorowaliśmy rybki z masy solnej według własnego pomysłu. Po skończonej pracy udaliśmy się do restauracji ,, Co Nieco ‘’ na pyszny obiad. 

wyc3wyc2

 

 

 

 

 

 

 


wyc1

 

  Posileni i gotowi do dalszej wyprawy wyjechaliśmy do Zagnańska na spotkanie z dębem Bartkiem. Imponujących rozmiarów drzewo zrobiło na naszych uczniach duuuże wrażenie. Tu odczytaliśmy informację na temat historii dębu i jego metrykę.  

wyc4

   Ostatnim miejscem docelowym naszej wyprawy był Ośrodek Tradycji Garncarstwa w Chałupkach. Tutaj zwiedziliśmy wystawę naczyń glinianych, obrazujących dzieje garncarstwa ludowego oraz wyroby ceramiki figuralnej. Kolejnym, najbardziej fascynującym punktem było własnoręczne rzeźbienie w glinie. Tu pomocą służyła pani Elżbieta Klimczakowa, ostatnia garncarka regionu świętokrzyskiego. Pod jej kierunkiem w dziecięcych rękach powstawały piękne wyroby rękodzieła, które zostawiliśmy do wypalenia. To był ciekawy sprawdzian umiejętności praktycznych naszych uczniów…

wyc6wyc7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


wyc5

Pełni wrażeń i emocji wróciliśmy do domu….

 

Wielkanoc 2017


 

Niech radosne ALLELUJA stanie się ostoją zwycięskiej miłości i niezłomnej wiary.

Niech pogoda ducha towarzyszy w trudzie każdego dnia, a radość serca w czasie zasłużonego odpoczynku.

 

Dyrektor, Grono  Pedagogiczne

oraz Uczniowie PSP  w Szczecnie

images

 

 

Konkurs Kapelusz Pani Wiosny


          Konkurs  „KAPELUSZ PANI WIOSNY ”            

   Na powitanie wiosny w przedszkolu oraz szkole w klasach I- II został  zorganizowany konkurs pt.: „Kapelusz pani wiosny”. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały specjalne nakrycia głowy dla…. Wiosny.

Kapelusze były bardzo ciekawe, pomysłowe miały ozdoby w kształcie kwiatów,ptaków,motyli.               Kolekcja 22 kapeluszy oznaczonych jedynie numerkami ozdobiła przedszkolny hol.                                 23.03.2017 komisja w składzie: p.Łączkowska Anna, p.Buras Joanna, p.Dudek Justyna, p.Rychel Agnieszka. Panie nie miały łatwego zadania. Najpiękniejszy kapelusz wybrać było trudno, bo w każdy włożono wiele pracy. Nagrodzone upominkami oraz dyplomami zostały wszystkie kapelusze, a zwycięzcy to:

1.    Kowalski Oskar, Lach Amanda

2.    Sokołowska Zuzanna, Mincha Oliwia

3.    Słopiecki Jakub, Wójtowicz Antonina 

Wyróżnienie:

Walkowicz Adriana

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za piękne kapelusze i ogromne zaangażowanie. Mamy nadzieję, że inne konkursy też będą cieszyć się taką popularnością.        

kap1kap2

kap4

 

kap3kap5