Dzień Kobiet w przedszkolu

 


dk9

 

„Ósmy marca” gdy nadejdzie
Przez jeden dzień cały
nie dokuczaj kobietom
dużym i małym.
Małym, jeśli umiesz

 zaśpiewaj piosenkę, a tym

dużym przynieść kwiatek
i ucałuj w rękę.

 

 

Radosna atmosfera panowała już od samego rana. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym – jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach – dyżurach, porządkowaniu sali po zabawie itp. Obchody tego wyjątkowego dnia miały swoje zwieńczenie w poczęstunku, podczas której wszystkie dziewczynki naszego Przedszkola, otrzymały serdeczne życzenia i upominki. I pomimo, iż pogoda za oknem nie była przyjemna, to w przedszkolnych salach panował ciepły, pogodny i wesoły nastrój.

dk1dk2

dk3

 

dk4dk5

dk6dk7

dk8

 

Dzień Mamy i Taty 2017

 


dzień mamy"Najlepszym  miejscem pod słońcem na ziemi jest dom, w którym dzieciom dano prawo  dokonywania wyborów mogących przygotować je do odpowiedzialnych decyzji w przyszłości."

 

Mama, Tata – najpiękniejsze słowa świata!!

 

Jest już tradycją, że w punkcie i oddziale przedszkolnym w Szczecnie pamięta się  o Rodzicach. Co roku najmłodsi przygotowują pod czujnym okiem wychowawców spotkania   z okazji Dnia Mamy i Taty…                                                                                                            

……….Tak było i w tym roku.                                                                                                                           

W dniu 5 czerwca przedszkolaki zaprosiły swoich Rodziców do przedszkola, aby złożyć im serdeczne życzenia i zaprezentować montaż słowno-muzyczny.


Maj to życie, maj to kwiatki

Maj to także Święto Matki,

Maj w uczucia jest bogaty,

Bo się zbliża Święto Taty.

 

Mali artyści dali z siebie wszystko. W pięknych strojach prezentowali inscenizacje bajek. Pełni zaangażowania recytowali wiersze i wyśpiewali swoje uczucia do ukochanych rodziców. Dopełnieniem uroczystości był odtańczony przez dzieci z wielkim przejęciem taniec „Szot”.     

dmit2dmit7dmit3dmit4

dmit1dmit5

                                                                                            
Emocje sięgały zenitu –  i na twarzach dumnych rodziców dało się zauważyć oprócz uśmiechu łzy wzruszenia !!   I nic dziwnego.  W końcu dla niektórych przedszkolaków to jedno z pierwszych, publicznych wystąpień i to przed najważniejszymi osobami:  mamą i tatą. Nawet jeśli jakiś kroczek w układzie został pomylony, czy słówko  z recytowanego wierszyka umknęło, to nic złego się nie stało, bo  przecież trema i dorosłych  nie omija.  Mamy i tatusiowe byli zachwyceni. Gromkimi oklaskami dziękowali i gratulowali przedszkolakom udanego występu.
Po części artystycznej przedszkolaki wręczyli swoim Rodzicom własnoręcznie wykonane upominki.
Tatusiowie dostali piękne muchy – wykonane z gąbek do mycia naczyń, a dla mamusi było pachnące
mydełko !!!  Starszaki także przygotowali coś specjalnego, własnoręcznie wykonali filiżanki ceramiczne – to dla mam, a dla tatusiów rybki  z masy solnej zdobione kolorowym makaronem.      

dmit6dmit8

Uwieńczeniem uroczystości  i nagrodą dla dzielnych aktorów był wspólny, słodki poczęstunek, który przygotowali jak zawsze niezawodni rodzice. 

Dzień przedszkolaka

 


 

dzien przedszkolaka

Dnia 21 września2016 w punkcie przedszkolnym oraz oddziale przedszkolnym w Szczecnie po raz kolejny obchodziliśmy „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”. Była to wspaniała okazja do świętowania.

W tym dniu na dzieci czekało mnóstwo niespodzianek. Już od samego rana w przedszkolu rozbrzmiewała wesoła muzyka. Uroczystość rozpoczęła pani Barbara Jaworska, która odczytała przysięgę a dzieci odpowiadały słowami „ przysięgam” oraz przypieczętowali swoimi odbitymi paluszkami. Nie zabrakło również pani dyrektor Anny Dziedzic, która pasowała dzieci na przedszkolaków, następnie wszystkie grupy wiekowe otrzymały od niej upominki oraz życzenia.

dp1

dp2

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolejna atrakcja czekała na dzieci w  naszym przedszkolu. Nauczyciele –powitali przedszkolaków  i zabrali ich w świat przygód oraz wspólnych zabaw. Razem nauczyciele z dziećmi zaśpiewały piosenkę - „Jestem sobie przedszkolak”.

Wszystkie przedszkolaki w nagrodę za wspólną zabawę i z okazji święta przedszkolaków otrzymali  wspaniałe medale. Na dzieci czekał również  poczęstunek – przepyszne ciasteczka, które upiekła p. Aneta Pyszczek oraz mnóstwo słodkości. 
Dziękujemy. 

dp3dp4

 

Dzień Pluszowego Misia 2016


misiek1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Misia - W Krainie Czarów i Wróżb

 

  Kto jest dzieci przyjacielem?

 Mały miś.

Kto tajemnic zna tak wiele?

Mały mis.

Miś choć mały, choć nieśmiały,

wielkie serce w sobie ma.

Pocieszyciel doskonały.

Każdy misia swego ma.

 Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały Przedszkole w Szczecnie. „Przybyły”ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

W dniu 29.11.2016r. przedszkolaki z punktu i oddziału przedszkolnego uczestniczyły  w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz bardziej nowoczesnych  zabawek, moda na misie nie przemija.
Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem    –  Misiem. Po wspólnym oglądaniu, podziwianiu i przytulaniu się do  misiów
przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały „Życzenia dla Misia”, a przy piosence „Jadą, jadą misie”  powitały gościa specjalnego – dużego, pluszowego Misia.  
Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: była zabawa ruchowa „Miś i miód”, quiz „Wskaż odpowiedniego misia” – dzieci słuchały piosenek ze swoich ulubionych bajek i na ilustracjach wskazywały właściwego misia. Nie zabrakło także  konkursu wiedzy o niedźwiedziach.
Dużo radości sprawiły im "misiowe tańce"- zabawy z ulubionym pluszakiem. Po tańcach na dzieci czekał  konkurs „Wyjadanie miodku” – zadaniem dzieci było zlizywanie miodku z talerzyków bez użycia rąk. Po konkursach przedszkolaki wspólnie bawiły się i tańczyły przy piosenkach „Gumi Miś”.

misiek3misiek4


misiek5

Ale to jeszcze nie koniec….!!!                                                                                                               

Po „misiowej dyskotece” przyszła pora na Andrzejki !!!!!                                                                    

Atrakcją spotkania były: wróżby, konkursy i zabawa przy muzyce oraz pojawienie się wspaniałych wróżek. Przedszkolaki poznały andrzejkowe tradycje, wróżki przeczytały listy od Czarodziejki z Łysej Góry. Następnie dzieci miały za zadanie odnaleźć trzy listy z wróżbami, które zostały ukryte w sali. Później rozpoczęły się tańce przeplatane andrzejkowymi wróżbami. Wróżki przeprowadzały wróżby i odczytywały ich znaczenie.  Swoją energię dzieci rozładowały tańcząc w rytm wesołej muzyki. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, który był okazją do złapania oddechu do dalszej zabawy. Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe, czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie....? 

                                                           misiek6 

misiek7misiek8

                                                                  misiek9

misiek2

Dzień Rodzinny 2017


Dzień Rodziny

Dzień Rodziny to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci. To chwilewspólnej zabawy, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień.

Największe obawy sprawiała pogoda - ale okazało się, że nasi milusińscy zawsze potrafią "załatwić" słoneczko. Tak  więc 19 czerwca  2017 roku w piękny, słoneczny dzień dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego uczestniczyły w festynie rodzinnym. Na święto rodziny zostali zaproszeni niezawodni rodzice, którzy oczywiście dla swoich pociech przygotowali słodki poczęstunek ciasta, faworki, gofry, babeczki, soki dla spragnionych i owoce. Rada Rodziców zaprosiła na tę uroczystość znaną już nam grupę Mat-Art. Animatorzy z zespołu dwoiły się i troiły aby rozbawić i wprawić w dobry nastrój nie tylko dzieci, ale także rodziców. Pokaz tęczowych, mydlanych baniek ogromnych rozmiarów i  fruwających po całym ogrodzie był niezwykle atrakcyjny dla wszystkich. Zabawy taneczne, ruchowe oraz zręcznościowe połączyły we wspólnej zabawie dzieci i dorosłych. Atrakcji było sporo – dzieciaki musiały wykazać się szybkością i zwinnością przerzucając kolorowe piłeczki przez otwory w „ścianie”. Nie zabrakło wspaniały zabaw z chustą animacyjną  oraz dłuuugiego tunelu - tylko najodważniejsi do niego wchodzili JW ramach odpoczynku dzieci mogły się wykazać wiedzą o naszym kraju i ułożyć puzzle w kształcie Polski – to było trudne zadanie ale świetnie sobie z nim poradzili. Był także konkurs dla grona pedagogicznegoi rodziców, którzy również– dali  radę !!Mimo wspaniałej zabawy przy wesołej i  skocznej muzyce i tak największym powodzeniem cieszył się dmuchany zamek. Kolejka do niego nie miała końca,    a niestrudzone dzieci dzielnie pilnowały swojego miejsca. Nawet gość specjalny czerwony duży Angry Birds nie zdołał odciągnąć wszystkich od „dmuchańca”. Na zakończenie zabawy były zawody w przeciąganiu liny, każdy mógł się wykazać zaangażowaniem i siłą. Szanse były wyrównane, ale i tak wygrały dzieci !!!! Nauczyciele i rodzice nie mieli szans J     W przemiłej atmosferze minął dzień, a spotkanie to było doskonałą okazją dla rodziców by mogli bliżej się poznać i zintegrować.

Serdecznie dziękujemy grupie Mat-Art za wspaniałą zabawę
a  także Rodzicom za pomoc i wsparcie w organizacji imprezy.

rodz1