Walentynki 2017 Przedszkole


walentynki1                                   

Dzisiaj Walentynki
Święto Zakochanych

Dzień wypowiedzenia
Uczuć ukrywanych 

 

 

 

 

 

14 luty był dla przedszkolaków z Punktu Przedszkolnego oraz Przedszkola bardzo wyjątkowy ponieważ tego dnia  obchodziliśmy Walentynki - każde dziecko mogło wysłać ulubionemu koledze, koleżance, a nawet Pani walentynkę. 

 

 

 

„Miłość jest wielka, lecz mija jak mgła.
Przyjaźń jest cicha, lecz długo trwa.".

walentynki2

 

 

 

Tegoroczna poczta walentynkowa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a Amorek dołoży wszelkich starań aby listy z walentynkowej skrzynki  zostały doręczone na czas …    Dla nikogo nie zabrakło miłych życzeń  i tajemniczych wyznań. Choć przedszkolna miłość nie jest poważnym uczuciem, to jest to  świetna okazja na rozmowę z dzieckiem, choćby z przymrużeniem oka. Obchody z okazji Walentynek były dlatego doskonałą okazją do rozmów na temat szczęścia, miłości, przyjaźni oraz sposobów okazywania uczuć.

 

 

 walentynki3.1walentynki3.2

 

walentynki3walentynki4walentynki5walentynki6

 

walentynki7walentynki8

walentynki9

Temat miłości jest dla dziecka bardzo ważny - Coraz częściej maluchy już w przedszkolu przeżywają swoją pierwszą miłość.

 

Z okazji Walentynek życzymy wszystkim dużo miłości!

 

 

Warsztaty OMPiO


Warsztaty edukacyjne w OMPiO

 

Pomimo deszczowej pogody 26 kwietnia 2017 przedszkolaki z  Punktu i  Oddziału Przedszkolnego zwiedziły  Ośrodek Myśli Patriotycznej
i Obywatelskiej w Kielcach oraz miały okazję uczestniczyć  w warsztatach edukacyjnych pt
. :

‘’ Dlaczego Kielce? Legenda o powstaniu Kielc

- historia powstania miasta ‘’.

 

Po obejrzeniu ekspozycji prezentującej historię Polski maluchy wysłuchały legendy o powstaniu Kielc, a następnie wykonały do niej  ilustracje z przygotowanych materiałów plastycznych.  Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały prace plastyczne. Zajęcia były również doskonałą okazją do utrwalenia symboli narodowych.

 w1w2

w3w4

w5w6

w7

 

Warsztaty edukacyjne miały na celu rozbudzać zainteresowania historyczne oraz wspomagać wychowanie patriotyczne i obywatelskie. 

Zabawa karnawałowa w przedszkolu


WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,

 JAK CO ROKU W KARNAWALE

 

    Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą.  Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

            W dniu  17.02.2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Szczecnie odbył się bal karnawałowy.   Tego dnia  już od rana w przedszkolu oraz szkole podstawowej I - III  pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, biedronki, motylki, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

karnawał1karnawał2

            Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu aktorów z zespołu” Mat – Art”, dwóch panów -  którzy byli przebrani za Mario i zachęcali  wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach prowadzonych przez aktorów. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Podczas odpoczynku  aktorzy zachęcali do wspólnego tańca prowadzonego przez Mario i  Pandę. Również dzieci były zachwycone zabawą z chustą animacyjną z kolorowymi piłeczkami oraz  odgadnięciem muzyki ze znanych bajek. Dzieci świetnie sobie poradziły. Największy zachwyt wywarł na dzieciach wybór Królowej i Króla Balu. Rozstrzygnięcie było bardzo trudne , dlatego Królową Balu zostały wszystkie dziewczynki natomiast Królem Balu  zostali wszyscy chłopcy.

karnawał3karnawał4karnawał5karnawał6

karnawał7karnawał8

karnawał9

            Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm  Kaczuch. Na koniec zabawy dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Następnie wszyscy uczestnicy balu poszli do swoich sal na poczęstunek, który przygotowali rodzice.

          Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

            Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

                        Kolejny bal karnawałowy już za rok              

 

Wigilia w przedszkolu

 


wig1

 

Spotkanie przy wigilijnym stole

 

Wigilia – najbardziej uroczysty i wzruszający wieczór w roku, wyzwalający w ludziach najlepsze uczucia.

 

W środę 21 grudnia 2016 roku odbyła się  naszym przedszkolu Wigilia. Tradycyjnie w tym dniu najstarsi uczniowie przygotowali i zaprezentowali  „Jasełka”. Ubrani w piękne stroje, wierszem i piosenką przedstawili  historię narodzin Jezusa.
 Po części artystycznej pani dyrektor złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia,po których dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Wesołych Świąt !!!  W dalszej części uroczystości przedszkolaki udały się do pięknie przystrojonej sali,gdzie śpiewali kolędę „Przybieżeli do Betlejem …” i  zasiedli do wigilijnego obiadu. Z apetytem zajadali przygotowaną rybę i pierogi. Największym jednak powodzeniem cieszył się słodziutki makowiec !!!
J
 Uroczystość przebiegła w bardzo miłej, świątecznej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci. Takie podniosłe chwile nie tylko są okazją do poznawania i utrwalania  tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych, lecz głównie wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

wig2

 

Zokończenie roku 2016/2017


  Uroczyste zakończenie roku szkolnego2016/2017

 Nasi najmłodsi uczniowie już mają wakacje! 23.06.2017 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w szkole podstawowej, oddziale przedszkolnym oraz punkcie przedszkolnym.

Po powitaniu gości program artystyczny rozpoczęły polonezem. Następnie w formie wierszy opowiadały o najważniejszych wydarzeniach z życia przedszkola w minionym roku, dziękowały paniom,  z którymi przebywały w ciągu całego pobytu w przedszkolu. Recytacja przeplatana była śpiewem piosenek.

Po programie artystycznym dzieci z oddziału przedszkolnego oraz punktu przedszkolnego otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki . Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem dla  dzieci .

Wszystkim 6-latkom życzymy samych sukcesów w szkole, dużo radości i uśmiechów na każdy dzień. Do zobaczenia we wrześniu, kiedy przekroczycie progi tej szkoły juz jako pierwszoklasiści.

wakacje