Śniadanie przedszkole 2016


śniadaniep1

 

 

 

 

 

 

 

 

Śniadanie Daje Moc

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię   do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.  To najlepszy start w nowy dzień!

 

Jak co roku 7 listopada dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego oraz klasy  I – II zorganizowały wspólne śniadanie w ramach ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc” . Celem tego programu jest uświadomienie dzieciom   i ich rodzicom, jak ważne jest spożywanie śniadania. Najmłodsza grupa przedszkolaków już wie, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem każdego dnia, daje moc i energię do zabawy.

sniad3

 W akcje włączyli się czynnie rodzice, którzy przygotowali stół ze zdrowymi produktami . Wspólne śniadanie poprzedziła rozmowa z dziećmi na temat zdrowego odżywiania. Wychowawczynie w przystępny dla nich sposób zapoznały z  zasadami zdrowego żywienia. Następnie dzieci skomponowały swoje zdrowe, pożywne i ulubione kanapki. Miło było patrzeć , gdy podczas spożywania smacznego wykonanego przez nich posiłku, bogatego w wartości odżywcze, nawet tak zwane „niejadki” nabrały apetytu!!!   

sniad5sniad4


 Serdecznie dziękujemy rodzicom za wsparcie i pomoc w przygotowaniu śniadania.

śniadaniep2

 

Socatots 2017


Aktywnie po zdrowie, bo ruch to zdrowie

- zajęcia sportowe dla przedszkolaków

 

W dzisiejszych czasach trudno o odnalezienie gotowej recepty na za­pew­nie­nie dziec­ku ła­twe­go star­tu w do­ro­słe życie. Ist­nie­je na­to­miast re­cep­ta, jak za­pew­nić dziec­ku pra­wi­dło­wy i har­mo­nij­ny roz­wój – od­by­wa się to m. in. po­przez roz­wój spraw­no­ści ru­cho­wej. Należy zatem kłaść ogromny nacisk na popularyzowanie wśród dzieci różnych form aktywności fizycznej.

Przedszkolaki z Punktu i Oddziału Przedszkolnego w Szczecnie doskonale wiedzą, że sport i ruch to zdrowie. W ramach realizacji programu innowacyjnego ,,Odkrywamy dziecięce talenty’’ 26 maja  przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w nieodpłatnych zajęciach zorganizowanych przez szkółkę piłkarską Socatots. Sportowe zajęcia inspirowane piłką nożną prowadzone z ogromnym zaangażowaniem trenerów dały dzieciom mnóstwo radości. Przedszkolaki wspaniale się bawiły, brały udział w zabawach oraz grach. Podczas treningu dzieci pokonywały  piłkarski tor przeszkód, doskonaliły strzał piłką do bramki,  uczyły się zasad fair-play. Wielu chłopców z naszego przedszkola marzy o karierze piłkarza…. po dzisiejszych zajęciach wiedzą, że aby zostać piłkarzem i odnosić piłkarskie sukcesy, nie wystarczy jedynie kopać piłkę, ale należy systematycznie trenować.

IMG 20170526 100226IMG 20170526 101046


IMG 20170526 102119IMG 20170526 104340

IMG 20170526 104642IMG 20170526 105244

 

Celem zajęć było kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród najmłodszych, rozwój koordynacji ruchowej oraz wprowadzenie dzieci  w „świat piłki nożnej”. Nie ulega również wątpliwości, że zajęcia były świetną okazją do odnalezienia piłkarskich talentów. Po spotkaniu każde dziecko otrzymało prezent od trenerów – naklejkę oraz voucher na dwa darmowe zajęcia w szkółce piłkarskiej.

 

 received 10213634791811042

Dziękujemy za przeprowadzenie profesjonalnych zajęć sportowych oraz kształtowanie u dzieci pozytywnego podejścia do sportu i rekreacji.

Święto Zmarłych Przedszkole

 


 

Okres przed Świętami Zmarłych to odpowiedni moment na wspomnienie o tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych  i odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu.

 

"Święto Zmarłych" - Bechler H.

 

                                                          znicz

Na cmentarzu płomyki złote

i groby w chryzantemach.

Ludzie przyszli tu z myślą o tych,

których już nie ma.

Wspominają drogie imiona,

zasłaniają lampki przed wiatrem,

dla tych bliskich wieńce zielone

i bukiety jesienne pełne kwiatów.

 

 

28 października 2016 r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się na pobliski cmentarz by uczcić pamięć zmarłych i zapalić znicze. Nasze przedszkole znajduje się w pobliżu cmentarza w związku z tym wycieczka mogła odbyć się pieszo.  Po śniadaniu najstarsza  grupa wyruszyła na cmentarz. Spacer alejkami cmentarza był dla dzieci ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione. Doskonale wiedziały, jak należy się zachowywać w takim miejscu. Dzieciaki z najmłodszej grupy udały się pod krzyż przy Kościele Parafialnym. Tam zapaliły symboliczny znicz i chwilą ciszy, refleksji i modlitwy uczciły pamięć o zmarłych.

 

To była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie dzieciom w pamięci.

znicz2

znicz3

znicz1

sówki mądre głowki


 

sowy

Lista dzieci z oddziału przedszkolnego

w roku szkolnym 2016/2017

 

1. Bandura Izabela

2. Bogusz Emil

3. Bogusz Emilia

4. Broda Małgorzata

5. Dudek Damian

6. Kmiecik Wojciech

7. Kozioł Nikola

8. Miszczyk Aleksander

9. Sokołowska Zuzanna

10. Strójwąs Mateusz

11. Strójwąs Dominika

Wychowawca:

Barbara Jaworska

 

sowy1

 

Oto my Sówki grupa dzieci z oddziału przedszkolnego („Zerówki”). Uczęszczają do niej zarówno pięcio i sześciolatki. Nowy rok szkolny rozpoczynamy z wielkim zapałem, chęcią do wspólnej pracy i zabawy. Jesteśmy weseli, ciekawi wszystkiego co nas otacza, bardzo chętni do pomocy, wzajemnie się wspieramy. Okazujemy sobie życzliwość oraz uczestniczymy w codziennym życiu grupy i przedszkola. Poprzez zabawę integrujemy się z grupą i naszymi Paniami. Wdrażamy się cały czas do obowiązujących w przedszkolu zasad.

 Cieszymy się, że będziemy kształtować swoją gotowość do nauki czytania i pisania.  Jesteśmy bardzo aktywni: wykonujemy doświadczenia, przeprowadzamy eksperymenty, obserwujemy i wyciągamy wnioski, poszukujemy informacji w książkach i czasopismach.

Poza tym codziennie odkrywamy swoje talenty i zdolności. Pięknie śpiewamy, tańczymy, recytujemy, rysujemy, malujemy.

Mamy nadzieję, że ten rok będzie dla nas czasem wszechstronnego rozwoju, a Panie i Rodzice poprzez swoją wyrozumiałość i troskliwość towarzyszyć nam będą w tej podróży zdobywania wiedzy i nowych doświadczeń.

 

 

 

Troskliwy Miś

 


 

,,Troskliwy Miś’’ w naszym przedszkolu

 

Piąty miś zawitał do naszego przedszkola. ,,Troskliwy Miś’’ przybył do nas ze Szkoły w Brzechowie. Po niezwykle czułym powitaniu zaprosiliśmy misia do wspólnego czytania. Przeczytaliśmy książeczkę ,,Wszystko zniszczone! Czyli o tym jak kruk uczył się pomagać’’. Niestety wizyta Misia dobiegła końca… Oczywiście zrobiliśmy wpis do dziennika podróży: odbiliśmy swoje paluszki, a Pani napisała dedykację dla Misia. Szczęśliwej podróży!!! 

troskliwy mis1

 

troskliwy miś 2troskliwy miś 3

troskliwy miś 4troskliwy miś 5