Miś z Marzysza


1

Pierwszy  miś zawitał do naszego przedszkola. Miś Zak przybył do nas ze Szkoły w Marzyszu. Przeczytaliśmy misiowi książeczkę ,,Tupico Chrupcio – Mam rodzeństwo’’. Po wspólnej  zabawie przyszedł czas na pożegnanie…  oczytany Miś wyruszył w dalszą drogę. Teraz z niecierpliwością czekamy na następnego pluszaka!

21mis15


2mis16

 

mis11

Pianka do golenia


 

Piankowe obrazy

 

Dziecko w toku własnej aktywności twórczej i za jej przyczyną odkrywa i „stwarza” świat oraz siebie. Własna aktywność dziecka będzie tym bardziej czynnikiem stymulującym rozwój im bardziej będzie twórcza”

 

Sztuka pozwala dzieciom, nie tylko wyrażać siebie, ale również uruchamia wyobraźnię i kreatywność, pozwala przełamywać myślowe schematy, jest doskonałą formą relaksu i radzenia sobie z trudnymi emocjami.Ważne jest to,  aby w twórczych działaniach nie ograniczać dziecka do pudełka kredek czy opakowania farb, ale by wspólnie odkrywać różne formy bawiąc się nimi i rozwijając twórcze możliwości.

 

Dnia 08.05.2017r.  dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego w ramach programu innowacyjnego „Odkrywamy dziecięce talenty” zaprezentowały swoje talenty plastyczne w nowej odsłonie – wykonywały prace na piance do golenia.Pokazywanie dzieciom różnorodnych technik plastycznych pozwala przełamywać schematy myślowe -  tak też było i tym razem. Nałożoną na stoliki piankę dzieci najpierw wygładziły, po czym badały dotykając i  wąchając miękkiej pianki. Widać było, że te czynności dostarczały  małym artystom dużo radości.
 Kiedy miały już przed sobą „piankowy placek” zaczęły nakładać kolory- strzykawkami lub pędzelkami nabierały farbę i robiły kolorowe plamy. Nakładając  farby dzieci ustalały jakie kolory uzyskają kiedy pomieszają sąsiadujące ze sobą plamy.U jednych były to bardzo dokładnie zaplanowane działania, u innych była to pełna spontaniczność.Kolejnym etapem było zmieszanie kolorów – wykorzystaliśmy wykałaczki do szaszłyków. I znów każdy z artystów, miał swój własny sposób i „technikę mieszania”. Jedni  delikatnie i powoli, inni – energicznie i z rozmachem. Starszaki z rozmysłem
i w ściśle określony sposób łączyli ze sobą wybrane plamy. Na koniec wszyscy przycisnęli czyste kartki do kolorowej pianki, a następnie delikatnie je zdjęli. Efekt pracy dzieci nie był jeszcze widoczny. Dopiero po zdjęciu pianki z kartki przy pomocy linijki wyszły prawdziwe arcydzieła –  a dzieci były mile zaskoczone i zachwycone !!!   Po skończonej pracy urządziliśmy  wystawę prac, które mogli podziwiać nie tylko dzieci ale też ich  rodzice !!!   Wykorzystując technikę malowania na piance do  golenia nawet małe dzieci są w stanie stworzyć samodzielnie prawdziwe arcydzieła. Dzieciaki były bardzo zadowolone ze swojej pracy, uwierzyły we własne możliwości co jejeszcze bardziej motywowało i dodało odwagi do podejmowania nowych wyzwań i aktywności w różnych obszarach.

 

20170508 12271720170508 122824


20170508 12284020170508 122957

20170508 12304620170508 123524

20170508 13165220170508 131704

Podczas tej aktywności dzieci rozwijały nie tylko kreatywność i  wyobraźnię ale  miały też możliwość  indywidualnego i co ważne swobodnego tworzenia.

 pianka1


 

POLICJA 2016

 


 

W drodze do szkoły nie spotka mnie nic złego,
bo znam już przepisy ruchu drogowego.
Przecież ulica to nie plac zabaw,
nawet na pasach trzeba uważać.
Czerwone światło - dla pieszych alarm!
Tylko zielone przejść nam pozwala.

POLICJA1   

 

8.11.2016 r. przedszkolaków z Punktu i Oddziału Przedszkolnego odwiedzili przedstawiciele policji KWP z Kielc.      

POLICJA2      

 

 Policjanci w trakcie spotkania z najmłodszymi rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze. Przedszkolaki dowiedziały się, jakich zasad należy przestrzegać, aby bezpiecznie poruszać się po drodze oraz dlaczego należy podróżować w foteliku i w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Spotkanie było również okazją do omówienia właściwego zachowania w sytuacji napotkania osoby obcej. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na zachowanie przez dzieci ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi. Mundurowi przypomnieli również przedszkolakom numery alarmowe do służb ratunkowych. By podwyższyć bezpieczeństwo najmłodszych wręczono im specjalne prezenty w postaci odblasków.

POLICJA3POLICJA4


POLICJA6POLICJA5

Policjantom z KWP z Kielc dziękujemy za interesującą prelekcję na temat bezpieczeństwa oraz przybliżenie dzieciom specyfiki zawodu policjanta.

Planetarium

 


planetarium1

 

Kosmiczna lekcja!!!

Kosmos od dawna fascynował dzieci, dlatego w czwartek 11 maja 2017 roku  dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium SUPERNOWA. Pokaz odbył się w specjalnej nadmuchiwanej kopule w kształcie kuli, która dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej.  Samo przebywanie w tak niecodziennym pomieszczeniu było dla naszych przedszkolaków wielkim przeżyciem. W jednej chwili przeniosły się w świat tajemnic i zagadek kosmosu.  Dowiedziały się, jak powstał wszechświat, galaktyki. Miały okazję zobaczyć wyświetlany przy użyciu sprzętu projekcyjnego oraz programu komputerowego  Układ Słoneczny, poznać nazwy planet, porównać ich wielkość i policzyć ile tak naprawdę ich jest. Z ogromnym zainteresowaniem oglądały rozgwieżdżone niebo, podziwiały pierścień Saturna.Mogły również poznać zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet, zaćmieniem Słońca i deszczem meteorytów. Ta niecodzienna forma oglądania nieba była ogromną dawkę rzetelnej, merytorycznej wiedzy, którą przez 35 minut przekazała prowadząca, pani astronom. 
Dla małych dzieci pokaz w przenośnym planetarium był zapewne dużym urozmaiceniem i przeżyciem oraz  wspaniałym wprowadzeniem do świata planet, gwiazd i kosmosu.

planetarium3planetarium4


planetarium5planetarium6

 

planetarium7

 

Przyjaciele puchatka

PUNKT PRZEDSZKOLNY – GRUPA ,,Przyjaciele Puchatka''

 

Wychowawcy: Justyna Dudek, Daria Miszczyk 

 

 kubs  Do Punktu Przedszkolnego uczęszcza 22 dzieci,  w tym 13 dziewczynek i  9 chłopców.Choć poznaliśmy się dopiero niedawno, to uwielbiamy razem spędzać czas. Poznaliśmy już wszystkie przedszkolne zwyczaje, dlatego miło, wesoło i szybko mijają nam dni spędzone w przedszkolu . Wspólnie bawimy się, uczymy i odkrywamy otaczający nas świat. Bardzo dużą uwagę poświęcamy na kształcenie umiejętności samoobsługowych – jesteśmy w tym coraz lepsi. Wszystkie nasze działania zmierzają do poznania siebie, dostrzeżenia innych oraz współdziałania z koleżankami i kolegami. Przyswajamy nawyki kulturalnego i serdecznego zachowania się wobec kolegów, staramy się być dla siebie mili, szanujemy swoją pracę i pracę kolegów. Kochamy śpiewać i tańczyć, chętnie też malujemy, rysujemy i lepimy z plasteliny. Dużo radości sprawiają nam spacery i zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Każdy dzień w przedszkolu przynosi nam mnóstwo radości i nowe doświadczenia.

Bandura Tomasz

Buras Zuzanna

Jaworska Aniela

Kosela Paweł

Kozioł Natalia

Kuśmierczyk Zofia

Lipa Lena

Miszczyk Jakub

Młynarczyk Maja

Mróz Robert

Patyna Miłosz

Piekarska Maja

Pyszczek Kajetan

Rączka Agata

Słopiecki Jakub

Sokołowski Kamil

Szac Maria

Wójcicka Klaudia

Wójcicka Urszula

Wójtowicz Antonina

Żubrowska Oliwia

Żubrowski Kacper