Dzień Ziemi 2017 Przedszkole


 

22 Kwietnia  Międzynarodowy Dzień Ziemi

 

25 Kwietnia w ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi  zorganizowana została prelekcja na temat ekologii przygotowana przez Eneris Surowce . KOŁO ZAGADEK, BRAMKA EDUKACYJNA, MASKOTKA SZYMEK, PREZENTACJA DWUKOMOROWEJ ŚMIECIARKI. TO NIEKTÓRE Z ATRAKCJI PRZYGOTOWANE dla  Przedszkola oraz ucznów szkoły podstawowej   w Szczecnie.

                   Główną tematyką wizyty edukacyjnej przygotowanej przez kielecki oddział ENERIS był odpowiedzialny stosunek do odpadów – surowców, które można ponownie wykorzystać. W pierwszej części spotkania uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w prezentacji i warsztatach. Poznawali przykłady proekologicznych zachowań, które mogą realizować na co dzień. Utrwalali też wiedzę o zasadach segregowania odpadów i skutkach niewłaściwego postępowania np.  z elektrośmieciami. Najważniejszym elementem  spotkania były zabawy edukacyjne. Przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-6,  skorzystali z nietypowych atrakcji zapewnionych przez firmę.

eneri3eneris2


eneri3eneris4

eneris5

Koło Fortuny i ogromna pneumatyczna bramka edukacyjna pomogły dzieciom sprawdzić swoją wiedzę na temat ochrony środowiska. W praktyczny sposób uczyły, jakie odpady należy wrzucać do każdego z 5 rodzajów pojemników. Największą, także pod względem gabarytu atrakcją była 2-komorowa nowoczesna śmieciarka ENERIS podstawiona przed budynek szkoły. Siadając w jej kabinie, każde z dzieci mogło wczuć się w rolę kierowcy pojazdu na co dzień.

14


23

56

7

O tym że o środowisko trzeba dbać, przekonywała podczas wizyty maskotka ENERIS – Szymek, który odwiedził szkołę w Szczecnie, przekonując do idei ROPRedukuj swój wpływ na środowisko, Odzyskuj tyle surowców, jak to możliwe, Przetwarzaj surowcowo lub energetycznie odpady nadające się do tego. 

eneris1

 

 

Gmina Daleszyce czyta małemu misiowi

 


mis2

 

GMINA  DALESZYCE CZYTA MAŁEMU MISOWI

 25 listopada przedszkolaki z Punktu i Oddziału Przedszkolnego wraz z wychowawczyniami przystąpiły do Ogólnopolskiego Programu rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami pod hasłem:                                          

  „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”.

Głównym celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa zgodnie z kierunkiem realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2016/2017 oraz rozwijanie współpracy między przedszkolami.

Przebieg projektu:

ØKażde przedszkole przygotowuje misia, który będzie wędrował po przedszkolach z grupy – nadaje mu imię, przygotowuje dziennik podróży misia.

Ø Gdy nasz mis wyrusza w świat w naszym przedszkolu czekamy na przyjęcie gości – misiaczków z przedszkoli z listy.

Powitanie misia:
- zapoznanie dzieci z misiem: jego imieniem, przedszkolem z którego przywędrował
- wspólne oglądanie dziennika podróży
- „czytanie” misiowi książeczki wybranej przez dzieci (innej niż została poprzednio przeczytana misiowi – informację uzyskamy z „Dziennika podróży).
- uzupełnianie dziennika podróży
- wykonanie zdjęcia grupy z misiem

mis1

Projekt kończy się, gdy nasz Miś wróci do naszego przedszkola. Dzięki dziennikowi z podróży dowiemy się, jakie miejsca odwiedził nasz miś, jakich bajek, opowiadań słuchał.

Relacje z wizyt Misiów na pewno Wam pokażemy.

 


 

Królowa Śniegu


Wycieczka do teatru Lalki i Aktora ,,Kubuś’’ w Kielcach  na spektakl ,,Królowa Śniegu’’

1 marca 2017 r. dzieci z grupy „Przyjaciele Puchatka” i „Sówki uczestniczyły  w bardzo wartościowej wycieczce do Teatru Lalki i Aktora ,,Kubuś’’ w Kielcach.                                             

Wizyta w prawdziwym teatrze była dla dzieci dużym przeżyciem.  Przed wyjazdem przedszkolaki zapoznały się z regulaminem wycieczki oraz zasada prawidłowego zachowania się miejscu publicznym.

 Przedszkolaki obejrzały Sztukę Marii Wojtyszko na motywach baśni  H. Ch. Andersena „Królowa Śniegu”. Spektakl był bardzo ciekawy - widać było, że zainteresow dzieci. Przedszkolaki żywo reagowały na to co się dzieje na scenie. Dla małych widzów atrakcyjna była gra świateł, czy nagle zmieniające się sceny i dekoracje.  Po przedstawieniu dzieci uczestniczyły w warsztatach teatralnych ,,A kuku! Zza kurtyny.  Za pomocą teatralnych trików, dźwięków, świateł czy kurtyn byli wszędzie tam gdzie poprowadziła  ich nieokiełznana wyobraźnia. Uczestniczyli  w fantastycznej podróży dookoła świata. Byli w górach, nad morzem,  a  nawet w  kosmosie!

teatr1teatr2

teatr3teatr4

teatr5teatr6

teatr7„Królowa Śniegu” to mądra, familijna opowieść o sile przyjaźni, miłości i dobra. O wartościach, które łatwo zgubić, trudniej znaleźć, ale na pewno warto ich szukać. Porywająca muzyka, barwne kostiumy, zabawne postaci, dynamiczna choreografia gwarantowały niezapomniane chwile.

Przedszkolaki z wycieczki wróciły pełne  wrażeń. Oby było więcej takich wyjazdów!!!

Kapkazy 2017


WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA

EKO – AGROTURYSTYCZNEGO ,,STOKROTKA’’

 

Poranna pogoda nie zachęcała do wycieczki, a szare chmury zwiastowały deszcz…. Niezrażeni przeciwnościami pogody udowodniliśmy, że dobry nastrój i doborowe towarzystwo może przezwyciężyć kaprysy pogody…

 

12.06.2017 r. przedszkolaki z Punktu i Oddziału Przedszkolnego pod opieką p. Justyny Dudek, p. Darii Miszczyk oraz p. Barbary Jaworskiej wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa Eko - agroturystycznego „Stokrotka” położonego  w malowniczej miejscowości  Kapkazy. 

Tego dnia czekało na dzieci mnóstwo atrakcji i ciekawych zajęć edukacyjnych, które miały przybliżyć pracę na gospodarstwie oraz ukazać uroki życia i pracy na wsi. Samodzielny wyrób masła, i drożdżowych bułeczek to nie jedyne atrakcje jakie przygotowali dla dzieci właściciele gospodarstwa Państwo Krystyna i Józef Krzciuk.

DSC07282DSC07295


DSC07297

DSC07312DSC07313

Kolejnym punktem naszej wyprawy było zwiedzanie ekspozycji ,,Wiejskiego warsztatu tkackiego’’ oraz udział w zajęciach ,,Od ziarenka lnianego do ubranka gotowego’’. W stworzonym warsztacie tkackim mieliśmy możliwość podziwiać  kolekcje obrusów haftowanych i koronkowanych ręcznie, obrazów ze sznurka, ozdób sporządzanych metodą origami, tkanych ubrań lnianych, chodników. Dużą radość sprawiła dzieciom  możliwość przebrania się w tradycyjne ludowe stroje: lniane koszule, chusty i świętokrzyskie zapaski.

DSC07443DSC07445


Przedszkolaki w gospodarstwie mogły zobaczyć bażanta, gołębie, pawia, który z dumą prezentował swój okazały ogon oraz żółwia. Dzieci miały również  możliwość karmienia, dotykania i głaskania zwierząt gospodarskich: kucyka, krowy, cielaczka a nawet byka. Wielu wrażeń, emocji i ogromnej porcji śmiechu dostarczyła dzieciom przejażdżka wozem drabiniarskim.

DSC07319DSC07332

DSC07333DSC07357

DSC07363

Dla tych wszystkich, którym zaburczało w brzuszku przygotowywany był poczęstunek z niezliczoną ilością kanapek z surowców naturalnych, ekologicznych. Oprócz poczęstunku na dzieci czekała słodka niespodzianka przygotowana przez p. Krysię  - faworki.   Był to odpowiedni moment  na zregenerowanie sił, posilenie się  i szybki powrót do dalszej zabawy w gospodarstwie.

DSC07314DSC07316


DSC07403DSC07336

DSC07341DSC07346

 

Największą jednak atrakcją  było spotkanie ’’oko w oko’ ze Świętokrzyską Babą Jagą  oraz ’’przejażdżka na miotle’’.  

DSC07452DSC07461


Wycieczka przebiegła z elementami edukacji ekologicznej i zdrowotnej.

Smutno nam było opuszczać niezwykłe miejsce jakim jest Gospodarstwo ,,Eko- stokrotka’’, mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś je odwiedzimy. Do przedszkola wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.

Serdeczne podziękowania dla sympatycznych i gościnnych gospodarzy:

Dziękujemy za gościnę,
za pyszne jedzenie,
za rozmowy
i oczywiście za okazaną serdeczność….

Mikołaj 2016


 

mik1Święty Mikołaju

Na Ciebie czekamy

Przez okno zmarznięte

Ciągle wyglądamy

 

 

 

 

 

"Święty Mikołaj naprawdę istnieje..."

 

Każdy z nas pamięta  jak będąc dzieckiem wyczekiwał wizyty Świętego Mikołaja… Jak w przedszkolu czy szkole dzieci chciały pociągnąć Mikołaja za brodę, opowiedzieć wierszyk i jeżeli były grzeczne to chciały dostać prezent…

Odwiedziny Prawdziwego Świętego Mikołaja to dla dzieci niezapomniane przeżycie i mnóstwo radości.

 

8 grudnia  wszystkie dzieci  w przedszkolu mik2

z utęsknieniem czekały na niezwykłego

gościa. Od samego rana przedszkolaki

nasłuchiwały,czy nie słychać dźwięku

dzwonka św. Mikołaja.  Na spotkanie

z nim przygotowywaliśmy się już od

dłuższego czasu, poznając jego historię,

ucząc się piosenek i wierszyków. Przed

 przyjściem Mikołaja na dzieci czekała

niespodzianka. Dzieciaki miały okazję

obejrzeć przedstawienie

pt.  '’Strajk w krainie Mikołaja’’.              

 

 mik3mik4

mik5mik6

 Każdy zastanawiał się czy tegoroczne Święta stoją pod znakiem zapytania i czy Święty Mikołaj odwiedzi nasze przedszkole? Na jego wizytę wszyscy czekaliśmy cierpliwie. Mimo braku białego puchu, jak co roku św. Mikołaj przybył do dzieci w asyście swojego pomocnika Elfa.

Ho! Ho! Ho… Czy są tu grzeczne dzieci??????

 Sympatyczny, pełen humoru Mikołaj w czasie wizyty rozmawiał z dziećmi, prosił żeby były grzeczne w przyszłym roku, wysłuchał wierszyków i piosenek,  zrobił pamiątkowe zdjęcie oraz najważniejsze – rozdał prezenty.

mik7mik8

mik9

 

 To był wyjątkowy dzień….

 

Składamy serdeczne podziękowania Agencji Artystycznej MAT-ART za wspaniałą zabawę, niezapomniane chwile i  świetną organizację.