owocowe przedszkole

,, Owocowe przedszkole ‘’

owoce     Nadeszła jesień, a wraz z nią dojrzały przepyszne i zdrowe owoce. Trzeba więc wykorzystać je w racjonalny sposób. Nasze przedszkolaki, prowadzące zdrowy tryb życia dobrze wiedzą, że owoce i warzywa to samo zdrowie.

Dlatego właśnie podczas tygodnia warzywno – owocowego najmłodsi gromadzili w kącikach owoce i warzywa, które wykorzystane zostały do przygotowania smacznych szaszłyków…

Przedszkolaki z wielkim zapałem zabrały się do mycia, obierania i krojenia przygotowanych składników. Każdy komponował swój zestaw owocowo – warzywny według własnego pomysłu. Nadszedł wreszcie czas na degustację… Pycha…Po takiej dawce witamin znów mamy mnóstwo energii do pracy i zabawy… 


Owocowe Przedszkole 2015

,, Owocowy dzień ”

   W związku z propagowaniem zdrowego stylu życia i zachęcaniem dzieci do częstego spożywania owoców i warzyw zorganizowaliśmy dla dzieci ,,owocowy dzień’’.  Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola sezonowe owoce. Były truskawki , poziomki, śliwki, arbuzy, jabłka, banany…

   

   Dzieci z zapałem zabrały się do przygotowywania owoców: najpierw zawody w szypułkowaniu truskawek, mycie, obieranie ich ze skórki – i można przystąpić do działania. Przygotowane cząstki owoców wrzuciliśmy do blendera, dodaliśmy trochę cukru, mleka i zaczęliśmy nasze eksperymenty z tworzeniem koktajli o różnych smakach: truskawki z bananem, poziomki, truskawki, banan, jabłko, z mlekiem i bez, z bita śmietaną… szybka degustacja – no - dostarczyliśmy naszym podniebieniom niezwykłych smakowych wrażeń… Dzieci samodzielnie komponowały nutki smakowe. Wszyscy zgodnie deklarowali, że owoce w takiej postaci to naprawdę pyszna przekąska.

  

   Próbowaliśmy też owoców w postaci nie przetworzonej i rozpoznawaliśmy owoce po ich smaku. To były wyjątkowo smaczne zajęcia… mniam….


 

Pluszowy miś 2014-przedszkole

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Szczecnie

 

Miękki , puchaty i taki z łatką. 25 Listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona Przytulanka przy zasypianiu Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misia nie przemija, bo „ czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś! ”.

W dniu 25 listopada nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szczecnie zaprezentowały scenkę dla dzieci pt.,, Miś Łasuszek ”. W przedstawieniu wzięły udział pani Łączkowska Anna, która wcieliła się w postać misia, natomiast pani Buras Joanna i Jaworska Barbara zaprezentowały postacie lalek. Tym razem na widowni znalazły się uczniowie  klas    I – III oraz przedszkolaki ze swoimi ulubionymi misiami. Nie zabrakło również pani dyrektor Anny Dziedzic, która w skupieniu wsłuchiwała się w treść spektaklu.  Całe przedstawienie wywołało u uczniów wiele radości i uśmiechu na twarzy.

Po skończonej  części artystycznej aktorzy wraz z dziećmi  zatańczyli przy dźwiękach lecącej muzyki. Ten dzień pozostanie na pewno długo w naszej pamięci.


 

Pacanow-przedszkole

Wycieczka do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie

   11 maja 2015r. przedszkolaki, uczniowie klas I- II oraz ich wychowawcy uczestniczyli w wycieczce do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. ECB to magiczne miejsce każdego roku odwiedzane przez tłumy dzieciaków. Pozwala przenieść się w niezwykłą podróż do świata bajek, baśni i legend, poczuć atmosferę tajemnicy, zaskoczenia i oczekiwania na to, co nas czeka…

 

    Tuż po przekroczeniu drzwi ECB trafiamy do bajki. Jesteśmy baaaaaardzo mali.  Przewodniczka po bajkowej krainie w Sali Wtajemniczenia wręcza dzieciom  mapę według której będziemy mogli wędrować i na pewno się nie zgubimy.
 
   Ekspozycja jest podzielona na wiele części. Większość jest interaktywna, a całość bardzo multimedialna. Nowoczesna technika ożywia stare bajki. Najważniejsze miejsca to Dworzec Koziołka Matołka, Czarodziejski Ogród, wystawa Bajka Polska, kino w wielkim pniu i Skarbnica Bajek.

   Naszą podróż rozpoczynamy od warsztatów ,,Spotkanie z bajką ”, podczas których animatorka wprowadza nas w niezwykły świat bajki, proponuje gry i zabawy, czynne uczestnictwo w rozwiązywaniu zagadek. Po takim spotkaniu aż chce się sięgać po dziecięcą literaturę…

 

   Nadszedł czas, aby przez mysią norkę przedostać się do krainy bajek… Jak tu pięknie… stajemy się małymi uczestnikami bajkowego świata. Smoki, łabędzie, czarownice, księżniczki, skrzaty – spotykamy tu niezwykłych bohaterów. Przemierzając kolejne stacje podróży trafiamy w końcu na Dworzec Koziołka Matołka, z którego pociąg zabiera nas w tajemniczą podróż: do wnętrza ziemi, do podwodnej krainy, a nawet w kosmos – uwaga – czasem trzęsie – zderzyliśmy się z planetą, ogromną rybą i potworem.  Podróż była wspaniała – dostarczyła naszym najmłodszym mnóstwo wrażeń. 

   Jeśli Koziołek Matołek – to naturalnie nie mogło zabraknąć animowanej bajki o naszym bohaterze. Jednak musieliśmy na nią zasłużyć – odgadując tytuły bajek z których pochodzili pokazywani bohaterowie. Na szczęście udało się - warto czytać bajki.

 

   Jeszcze kilka atrakcji – przepaść z ogromnymi wężami, wielki smok, którego bijące serce można dotknąć, dymiące lustro za którym ukryte są szklane kule ze scenami bardziej lub mniej znanych bajek polskich i zagranicznych. Na tym zakończyło się zwiedzanie wystawy. Ale przed nami kolejna atrakcja – bajka ,, Mały Miś Polarny. Tajemnicza Wyspa” w kinie Szkatułka. Tutaj odpoczęliśmy oglądając niezwykłe przygody małego niedźwiadka i jego przyjaciół.

   Czas opuścić magiczny świat bajek – ale dzięki sprzyjającej pogodzie mogliśmy jeszcze zwiedzić ogrody zewnętrzne – spacerując  wąskimi ścieżkami podziwialiśmy piękną roślinność, pomiędzy którą dumnie prezentowały się bajkowe postacie – dostojny kot w butach oraz krasnale. Ścieżka przywiodła nas do ogromnego młyńskiego koła obok którego usytuowany jest plac zabaw, z którego nasze dzieciaki chętnie korzystały. 

   Po takim ogromie wrażeń przyszedł czas na pyszny obiad w restauracji Bajkowa. Był to już ostatni punkt naszej wyprawy. Zmęczeni, ale z bagażem niezwykłych wspomnień wróciliśmy do szkoły. To był naprawdę udany dzień…


 

Śladami wielkanocnego zajączka

„Śladami wielkanocnego zajączka”

30 marca nasze przedszkolaki oraz oddział przedszkolny odwiedził zajączek wielkanocny. Tego dnia w naszej placówce zrobiło się świątecznie a to za sprawą zajączka, który zostawił swoje ślady oraz niespodziankę w postaci czekoladowych jajeczek.

    

W porannych godzinach dzieci uczestniczyły w apelu. Został odczytany list od zajączka, gdzie zawierał wskazówki, którymi mają się kierować dzieci. Nie zabrakło również zagadek, na które najmłodsi musiały odpowiedzieć. Dzieci dały sobie świetnie rade z zagadkami oraz ćwiczeniami ruchowymi. Przedszkolaki miały z tego dużo wrażeń oraz dobrego humoru . Główną atrakcją były poszukiwania jajeczek świątecznych. Każda grupa dostała inne wskazówki od skaczącego przyjaciela. Bez większych trudności dzieci odnalazły niespodziankę, które były ukryte w sali informatycznej oraz sali.

Z żalem czekamy aż do przyszłego roku na zajączka wielkanocnego…