Dzień Kobiet w Przedszkolu

Dzień Kobiet w przedszkolu

 

Dzisiaj Święto Kobiet

śpieszą wszyscy chłopcy złożyć

wszystkim Paniom,

Babciom, Mamom,

moc życzeń gorących.

Bo gdy Święto Kobiet,

co raz w roku bywa,

każda Pani uśmiechnięta

i bardzo szczęśliwa.

  

W piątek – 6 marca w przedszkolu odbyła się szczególna uroczystość. Z okazji Święta Kobiet przygotowany został dla dzieci poczęstunek, zaś każda dziewczynka została obdarowana przez kolegę pięknym upominkiem… Dziewczynki nie kryły zaskoczenia. Od razu zabrały się do rozpakowywania prezentów, a później wszyscy zasiedli do stołu zastawionego smakołykami.

   Serdeczne podziękowania składamy rodzicom, szczególnie paniom: Iwonie Łebek, Milenie Piróg oraz Iwonie Sokołowskiej za zaangażowanie i udział w naszej przedszkolnej uroczystości.  


DZIEŃ MAMY I TATY-PRZEDSZKOLE

„Mamo i Tato co Ty powiesz na to…”

            …słowami takiej piosenki 26 maja 2015 roku dzieci z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego przywitały swoich najbliższych – Kochanych Rodziców, z okazji ich święta nasi milusińscy pod okiem pań przygotowali wspaniały występ.

  

            Przedszkolaki z zapałem recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły pięknego walczyka - oczywiście dla Mamy i Taty, nie zabrakło także bajkowego przedstawienia pt. „Bajka dla rodziców”. Piękna scenografia i wspaniałe stroje naszych małych aktorów pozwoliły naszej wyobraźni przenieść się w zaczarowany świat bajki -  pszczółka Maja i Gucio zabrali nas na kolorową łąkę, Puchatek zaprosił do Stumilowego Lasu „na małe co nieco”, Czerwony Kapturek podarował kosz pełen niespodzianek, nie zabrakło tańca Igły z Nitką, ale do łez rozbawiły wszystkich tańczące  Smerfy w swoich niebieskich czapeczkach. Pojawiła się także Baba Jaga, która wraz  z Jasiem i Małgosią poleciała na miotle prosto do rodziców, aby podarować im serce z piernika. Na koniec spektaklu Kot w Butach złożył wszystkim rodzicom życzenia i tym samym zakończył część artystyczną. Między tekstami prezentowanymi przez kolejnych bohaterów przedstawienia nie zabrakło oczywiście muzyki instrumentalnej, jak również piosenek z bajek.

  

Wszyscy goście z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchali życzeń, wierszy, piosenek, a oklaskami dodawali maluchom odwagi, która był im baaardzo potrzebna. Rodzice z nieskrywaną dumą podziwiali te popisy i oczywiście skrupulatnie wszystko fotografowali i filmowali. Na koniec dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki.  Po zakończeniu części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

  

            Uroczystość Dnia Mamy i Taty to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. 


 

Dzien Ziemi w przedszkolu

Ziemia – nasz dom

22 kwietnia – Dzień Ziemi

  

Dzień Ziemi , znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi – akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych  w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi.

   Zgodnie z omawianą tematyką przedszkolaki w minionym tygodniu uczestniczyły w pogadankach o tematyce ekologicznej, uczyły się wierszy, śpiewały piosenki związane ze sprzątaniem ziemi i dbaniem o jej dobro. A zgodnie ze słowami poznanej piosenki ,, szu, szu, szu – pracujemy, ile tchu, zaraz czysto będzie tu…’’, wyruszyliśmy w środę – 22 kwietnia z misją posprzątania naszego placu szkolnego. Zaopatrzeni w rękawice i worki skrupulatnie przeszukiwaliśmy zakamarki, w których mogły znajdować się śmieci… Uzbieraliśmy ich trochę… Kiedy już worki były pełne, a okolica czysta, najmłodsi zobowiązali się już zawsze zachowywać wokół siebie porządek i wyrzucać śmieci w miejsca do tego przeznaczone.

 

Bo przecież Ziemia to nasz dom…


 

Dzień Przedszkolaka

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

 

,,Wszyscy swoje święto mają, święto mają
tańczą, skaczą i śpiewają i śpiewają
Przedszkolaki przykład dają, przykład dają
I też swoje święto mają, święto mają...’’

19 września 2014 r. z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły swoje święto.                                                                                                                     

Obchody Święta Przedszkolaka rozpoczęły się spotkaniem grup w jednej sali. Nasi milusińscy uczestniczyli w wielu atrakcjach zorganizowanych specjalnie dla nich, a były to wspólne śpiewy, zabawy i tańce. Na dzieci w tym dniu czekało wiele niespodzianek. Nie obyło się również bez słodkiego poczęstunku.

Uroczystość ta miała na celu dostarczenie dzieciom kolejnych okazji do wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem

 

Ten dzień był szczególny, inny od pozostałych…

dzien przedszkolaka2014


  

Koniec Przedszkola

,, Koniec przedszkola, woła nas szkoła..’’

   Zgodnie z coroczną tradycją, przedszkolaki z oddziału przedszkolnego przygotowały krótką inscenizację, podczas której podziękowały za wspólną pracę, zabawę, czas mile spędzony  przedszkolu. Przenieśliśmy się też na kilka chwil do europejskich stolic, które warto zwiedzić w czasie wakacji.  Wsiedliśmy do pociągu przemierzającego Francję, Holandię, Danię, Hiszpanię , aby poznać najbardziej charakterystyczne  elementy tamtejszej architektury i kultury. Na koniec najmłodsi podziękowali nauczycielom za trud i pracę włożoną w proces dydaktyczno – wychowawczy. Od września już nie jako przedszkolaki, ale jako uczniowie rozpoczną naukę w klasie pierwszej…