1 maj 2015-Przedszkole

Święta patriotyczne

,, Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie

A na tej fladze biel jest i czerwień…

Czerwień to miłość, biel serce czyste

Piękne są nasze barwy ojczyste…’’

 

   Tuż przed majowymi świętami patriotycznymi przedszkolaki wybrały się na spacer po okolicy z własnoręcznie przygotowanymi  flagami, aby symbolicznie włączyć się w obchody  Święta Flagi oraz Święta Konstytucji Trzeciego Maja. Pogoda tego dnia sprzyjała naszej wycieczce, a powiewający lekko wiaterek sprawiał, że nasze flagi wesoło powiewały. Rozglądaliśmy się uważnie i zauważyliśmy, że na niektórych domach oraz instytucjach zawieszone były już flagi w naszych barwach narodowych.  

 

  Zmęczeni, ale dumni swoją patriotyczną postawą  wróciliśmy do przedszkola…


 

Biblioteka2015

„Wybieram bibliotekę”

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek – pod hasłem „Wybieram Bibliotekę” w którym mogły uczestniczyć dzieci z punktu przedszkolnego oraz oddziału przedszkolnego .

W tym też tygodniu najmłodsi odwiedziły Publiczną Bibliotekę w Szczecnie. Dzieci z uwagą słuchały pani Magdaleny Kubickiej Gawlik – bibliotekarki. Spotkanie miało na celu promocję czytelnictwa i bibliotek oraz zainteresowania książką czytelników. Dzieci w czasie spotkania mogły się bliżej zapoznać z pracą w bibliotece. Najmłodszym dużo przyjemności sprawiło oglądanie różnych rodzajów książek : zbiorów, atlasów, encyklopedii. Każdy miał okazje obejrzeć ,dotknąć książki. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały pomieszczenia które składały się z czytelni oraz wypożyczalni książek.

O tym, że czytanie książek jest ważne przekonały się dzieci z punktu przedszkolnego, oddziału przedszkolnego podczas teatru „Maska” – „Skradzione mądrości” zorganizowanego 15 maja 2015r przez panią Magdalenę Kubicką-Gawlik. Podczas spektaklu dzieci mogły się dowiedzieć, jak ważne jest czytanie książek oraz o nie dbanie. Dzieci z zaciekawieniem i skupieniem oglądały przedstawienie.

 

Spektakl dotyczył jak ważne jest czytanie książek  oraz nie tylko kupowanie , ale również wypożyczanie książek w bibliotece. Na scenie wystąpili mądry skrzat, sowa, która skradła książkę i nie chciała oddać, niezwykle żywiołowy detektyw Biedronek Donek oraz wróżka Jagódka, która pomogła znaleźć książkę.

Przygoda naszych bohaterów zakończyła się morałem pouczającym najmłodszych. Dzieci po spektaklu wyszły zadowolone, roześmiane .


 

Dzień Chłopaka w przedszkolu

Dzień Chłopaka w przedszkolu…

30 września to dzień najbardziej lubiany przez chłopców – tych młodszych i nieco starszych.

W tym roku szkolnym także nasi najmłodsi chłopcy obchodzili uroczyście swoje święto. Dzięki zaangażowaniu rodziców przygotowany został dla dzieci słodki poczęstunek, a wszyscy chłopcy zostali obdarowani przez swoje koleżanki drobnymi upominkami.

Nie zabrakło także najlepszych życzeń dla naszych chłopaków…

 W czasie święta chłopców towarzyszyli nam rodzice, którym serdecznie dziękujemy za pomoc. Szkoda, że Dzień Chłopaka jest tylko raz w roku… 

dzien chlopaka w przedszkolu


 

Dzien babci i dziadka

Pamiętamy o Babci i Dziadku……

 

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć  i dziadków.

21 stycznia 2015 roku dzieci z naszej szkoły przygotowały wspólnie ze swoimi paniami przedstawienie dla swoich kochanych babć  i dziadziusiów. Przybyli goście z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Uroczystość rozpoczęła się jednak od przemowy Pani Dyrektor Anny Dziedzic, która przywitała przybyłych gości, złożyła życzenia, a następnie oddała głos najmłodszym. Dzieci prezentowały wierszyki, śpiewały piosenki, tańczyły . Dziadkowie nagradzali młodych aktorów gromkimi brawami.

Po części artystycznej dzieciaki rozdały swoim babciom i dziadziusiom  własnoręcznie przygotowane prezenty. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

  


 

Dzien dziecka

Dzień Dziecka

 

„Najlepsze życzonka,
pięknego w życiu słonka,
smutków małych jak biedronka
i szczęścia wielkiego jak smok!”

 

1czerwca obchodziliśmy w punkcie przedszkolnym i oddziale przedszkolnym  „ Dzień Dziecka” – święto wszystkich dzieci. W tym też dniu wszystkie dzieci traktowani byli nieco inaczej niż zwykle: z oddziału przedszkolnego wybrano nauczycielkę zastępczą, która została Amelia Bera, która pełniła obowiązki nauczyciela. A to wszystko pod okiem pani Asi - wychowawcy. W tym też dniu w przedszkolu nie odbywały się zajęcia.

Panie złożyły dzieciom serdeczne życzenia z okazji ich Święta, poczęstowały słodkimi upominkami, a następnie wszystkie dzieci wzięły udział w zabawie przy muzyce.

 

Na koniec dnia dzieci dostały upominki. Ten dzień zostanie długo w pamięci dzieci.


   

Czekamy z niecierpliwością do przyszłego roku……