Wyjazd do TVP Kielce

25 listopada 2013 r. wyjazd do TVP Kielce

Dnia 25 listopada 2013 r. uczniowie klas III, IV ,V ,VI mieli niecodzienną okazję gościć w regionalnym oddziale Telewizji Polskiej , czyli TVP Kielce. Wycieczka po studio telewizyjnym była fascynująca . Pracownicy TVP oprowadzali dzieci po studio i opowiedzieli jak od „kuchni” tworzy się programy telewizyjne. Uczniowie zwiedzali studio , z którego prowadzone SA programy informacyjne i inne programy telewizyjne oraz studio techniczne , w którym pracownicy techniczni dbają o nagłośnienie ,oświetlenie, itp. Dzieci próbowały swoich sił jako prowadzący program informacyjny oraz jako „technicy”, dbający m.in. o światło, dźwięk, wyświetlany tekst Wyjazd do telewizji okazał się wielką przygodą. Uczniowie z entuzjazmem opowiadali o tej wizycie.

 Więcej zdjęć w galerii


 

Z bajką bezpieczniej

,, Z bajką bezpieczniej ‘’

23 kwietnia nasze przedszkolaki zaprosiły rodziców i gości na przedstawienie profilaktyczne zatytułowane ,,Z bajką bezpieczniej‘’.  Motywem przewodnim inscenizacji było ukazanie poprzez postawy bajkowych bohaterów prawidłowych wzorów zachowań, które powinniśmy propagować w codziennym życiu. W przepięknej bajkowej scenerii nasi mali bohaterowie pouczyli wszystkich zaproszonych na czym polega prawidłowe zachowanie w danej sytuacji: Czerwony Kapturek uświadomił nam, że nie powinniśmy rozmawiać z nieznajomymi, Królewna Śnieżka przestrzegała przed przyjmowaniem czegokolwiek od obcych, zaś Jaś i Małgosia  odradzali  zbytnią ciekawość. Zgromadzonej publiczności występ przedszkolaków bardzo się podobał o czym świadczyły gromkie brawa. W nagrodę mali aktorzy nagrodzeni zostali słodkim smakołykiem… czekamy na kolejny brawurowy występ…


 

Zakładamy klasowy ogródek.

Zakładamy klasowy ogródek.

Wiosna zachęca nas do porządkowania ogródków,  wysiewu nasion warzyw czy sadzenia cebulki. Właśnie takie działania zostały poczynione przez pierwszaków, którzy zmierzyli się z dużym wyzwaniem  zakładając  ,,klasowy ogródek‘’. Samodzielnie uzupełniali doniczki  ziemią, uczyli się siać nasiona marchewki, pietruszki, rzeżuchy i owsa. W małym ogródku została posadzona również cebulka. Po wykonaniu zadania uczniowie umieścili w doniczkach  karteczki z nazwami roślin. Obiecali być wzorowymi ogrodnikami i  troszczyć się o swoje małe poletko. Poprzez aktywną obecność na zajęciach,  pierwszaki mają możliwość  rozwijania nowych zainteresowań,  rozróżniać  podstawowe gatunki  roślin czy warzyw, poznają podstawowe zasady pielęgnacji i hodowli wybranych roślin. Celem przeprowadzonego zajęcia przyrodniczego  jest  zachęcenie dzieci do systematycznej, dłuższej obserwacji roślin w kąciku przyrody, natomiast w późniejszym etapie rozwojowym – nazywanie poszczególnych ich  części.

 


 

Zakładamy kąciki przyrody

Zakładamy kąciki przyrody

Uczniowie samodzielnie założyli kącik przyrodniczy.  Rozpoczęliśmy hodowlę od fasoli szparagowej, ,,siarki” oraz ,,Jasia”. Każdy uczeń ma swoją roślinkę i sam o nią dba. Obserwowaliśmy ich wzrost i zapisywaliśmy nasze spostrzeżenia. Rosną szybko. Najładniejszą fasolę wyhodował Mateusz  Rysiński. Czas na nowalijki. Posadziliśmy korzeń pietruszki i cebule. Pietruszka tak nam urosła, że podzieliliśmy się łodyżkami i zanieśliśmy naszym mamom do rosołu. Wyrósł nam też szczypior. Wspólnie zadecydowaliśmy, że wykorzystamy go do wiosennych kanapek, które przygotowaliśmy w klasie i ze smakiem zjedliśmy. Nasz szczypior ,,królował” także na stole podczas spotkania przy wielkanocnym jajku. Zasialiśmy też rzeżuchę, aby stanowiła tradycyjnie dekorację stołu, ale także po to by spróbować jak smakuje. Wiemy już, że ma dużo witamin. Przeczytaliśmy o niej w poradniku o prawidłowym żywieniu.

  


„Zaczarowany świat baśni Andersena”.

„Zaczarowany świat baśni Andersena”.

02.04.2014r. odbył się konkurs czytelniczy zorganizowany przez Miejsko- Gminną Bibliotekę Publiczną w Daleszycach – filia w Szczecnie. Wzięli w nim udział uczniowie klasy II i III naszej szkoły, pod opieką wychowawców: pani Alicji Pawlik i pani Moniki Jabłońskiej. Trzeba było wykazać się bardzo dobrą znajomością baśni H.CH. Andersena : „Krzesiwo”, „ Świniopas”, „Słowik”, „Dzikie łabędzie”, „Księżniczka na ziarnku grochu”. Na początku pani Magdalena Kubicka –organizator konkursu i pracownik biblioteki-odczytała najważniejsze informacje o życiu i twórczości H. Ch. Andersena. Następnie przyszedł czas na dzieci, trzeba było odpowiedzieć na 44 pytania. Nagrodzeni zostali obdarowani książkami.

1 miejsce – Weronika Skrzypek – klasa II

2 miejsce – Kinga Kmiecik – klasa II

3 miejsce – Adrianna Safian – klasa III

Wyróżnienie:

Nikola Walkowicz – klasa II

Marek Borek – klasa III

Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy , gratulacje i słodki poczęstunek.

Więcej zdjęć w galerii