Walentynki 2019

 


wal

 

W dniu 14 lutego w Punkcie Przedszkolnym i Oddziale Przedszkolnym dzieci obchodziły walentynki. Kolor czerwony, serca, serducha i serduszka królowały wszędzie oraz towarzyszyły nam przez cały dzień.

Podczas krótkiej pogadanki przedszkolaki poznały historię, zwyczaje i tradycje walentynkowe, została  im także przybliżona sylwetka Św. Walentego – patrona zakochanych oraz dowiedziały się: skąd w ogóle wzięło się sformułowanie „Kocham Cię”?.

W tym dniu dzieci spontanicznie mówiły o swoich emocjach i uczuciach, a także otwarcie okazywały przyjaźń i sympatię rówieśnikom. Wzięły także udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, bawiły się w głuchy telefon mówiąc słowo „Kocham Cię” w różnych językach ( I love you, Ich liebe dich, Ti amo, Je t’aime), śpiewały poruszały się w rytm piosenki pt. „Mam serduszko, wielkie serce…)-przekazując sobie przy tym ogromne serce jako wyraz sympatii.

Na koniec każde dziecko otrzymało walentynkę, złożoną wcześniej w skrzynce-naszej poczcie walentynkowej. Słodkim akcentem były pyszne cukierki, którymi poczęstowała nas Pani Dyrektor, które jeszcze dodatkowo osłodziły ten wyjątkowy dzień. Zatem Walentynki w przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanych. Wszystkim życzymy dużo uśmiechu, przyjaźni i miłości na co dzień!

wal1

Wielkanoc 2011

WIELKANOC TUŻ TUŻ…

12 marca bieżącego roku  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach artystycznych prowadzonych przez panią Ewę Gołdyn – kierowniczkę świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej nr. 1 w Kazimierzy Wielkiej. Warsztaty odbyły się w ramach projektu ,, Mała Manufaktura ‘’. Pani Ewa przywiozła do nas niezwykłe pomysły na wykonanie przepięknych ozdób wielkanocnych, które nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem i cierpliwością wykonywali według instruktażu zaproszonego  gościa. Efekty kilkugodzinnej pracy uczniów były imponujące – kolorowe pisanki i piękne wielkanocne kurczaczki wyszły spod rąk naszych uczniów stanowiąc niezwykłą ozdobę wielkanocną. Do wykonania ozdób wykorzystano styropianowe jajka, kolorowe cekiny, koraliki, różnokolorowe wstążki, filc oraz ogromne ilości szpilek. Okazało się, że bardzo pracochłonne i żmudne zajęcie nie zniechęciło uczniów, nawet tych najmłodszych i wszyscy wykonali swoje zadanie do końca…

 


 

Wizyta w bibliotece

Wizyta w bibliotece

W ramach bloku tematycznego - Różne źródła informacji uczniowie klasy pierwszej  wraz z wychowawczynią Adrianą Krynicką, odwiedzili bibliotekę szkolną. W czasie wycieczki dzieci oglądały książki. Wypowiadały się na temat ich treści, kolorystyki, wybranych ilustracji. Obserwowały sposób ułożenia książek na półkach.  Określały  i porównywały cechy książek, np. kształt, wielkość i proporcje. Pni bibliotekarka opowiedziała o swojej pracy w bibliotece, zaprezentowała ich sposób klasyfikowania, przechowywania i wypożyczania książek. Na koniec  założyła dzieciom karty czytelnika i zaprosiła do częstych odwiedzin w bibliotece.


Wiosenne smakołyki

Wiosenne Smakołyki

Pierwszy Dzień Wiosny, to w przedszkolu powitanie nowalijek. Przedszkolaki pod okiem nauczycieli i zaproszonych rodziców przygotowywały smakołyki w postaci kolorowych kanapek, sałatek owocowych i sałatek warzywnych. Dzieciaki myły, kroiły, mieszały i dekorowały a przy tym świetnie się bawiły… Po długich przygotowaniach nastąpił czas na poczęstunek – dzieci, pani dyrektor,  rodziców i nauczycieli. W powietrzu unosiły się kuszące zapachy wiosny… Mniam…


 

Wszystkich Świętych 2018


W dzień wszystkich świętych zieleń, kwiaty

na groby niesiemy,

świece, lampki ustawiamy

i wieńce kładziemy.

ws1

 

 

Święto Zmarłych to okazja do zadumy i refleksji. Wspominamy tych, którzy odeszli. Pragniemy dać dowód, że pamięć o nich trwa w naszym sercu. Przygotowania do tego Święta rozpoczęliśmy także i my.

 

20181031 102537

Okres przed Świętem Zmarłych to odpowiedni moment na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych i zachowaniu się w takim miejscu jak cmentarz.

Rodzinna wizyta na cmentarzu w dniu Wszystkich Świętych stawia nas również przed koniecznością wytłumaczenia dziecku czemu ona służy. Być może kilkulatek nie miał jeszcze sposobności do zgłębienia tematu śmierci, który prędzej czy później musi zostać poruszony. Pierwszy dzień listopada zdaje się być idealną do tego okazją.

31.10.2018 r. przedszkolaki z Punktu i Oddziału Przedszkolnego wybrały się na spacer, by symbolicznie zapalić znicze przy krzyżu na placu kościelnym.

 

 20181031 10274220181031 102827