Teatr Edukacji i Profilaktyki ,,Maska’’ z Krakowa ,,Małe co nieco Tygryska’’

Teatr Edukacji i Profilaktyki ,,Maska’’ z Krakowa

  ,,Małe co nieco Tygryska’’

Zdrowy tryb życia to nie tylko odpowiedni sposób odżywiania się, ale również dbanie o własną higienę i zaprzyjaźnienie się z codziennymi ćwiczeniami. Jednak jak wytłumaczyć maluchowi, że cukierki, które bardzo mu smakują, są szkodliwe, bakterie jednak istnieją, chociaż ich nie widać,  a ćwiczenia wcale nie muszą być nieprzyjemne i męczące?

7.05.2014 r. do naszej szkoły w ramach Tygodnia Bibliotek przyjechał Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa, ze spektaklem promującym zdrowy styl życia pt.: „Małe co nieco tygryska”. Na widowisko teatralne, które na celu ma pomóc dzieciom zrozumieć potrzebę zdrowego odżywiania, aktywnego wypoczynku i dbania o czystość przybyły dzieci z Punktu Przedszkolnego, dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz ich starsi koledzy  i koleżanki z kl. I-II. Najmłodsi bardzo chętnie współpracowali z aktorami i włączali się do inscenizacji. W miłej, zabawnej atmosferze dzieci uczyły się jak dbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie.

Serdeczne podziękowania składamy Pani Magdalenie Kubickiej - Gawlik za zaproszenie nas na ten spektakl.  


To już 5 lat

To już 5 lat

"Praca wytrwała zwycięża wszystko"

Wergiliusz

Taką właśnie pracą mieszkańcy Szczecna wraz z nauczycielami pokonali wiele trudności, aby szkoła w tej miejscowości mogła dalej funkcjonować. Nie było to takie proste z powodu niewielkiej kwoty jaką wówczas dysponowano. Jednak dzięki zaangażowaniu wielu ludzi udało się utworzyć Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Szczecna, które prowadzi Publiczną Szkołę Podstawową wraz z Punktem Przedszkolnym „Nasze Iskierki”.W marcu tego roku minęło już 5 lat od kiedy istniejemy. Ktoś powie, że to niedługo, jednak dla nas – prowadzących tę szkołę, nauczycieli, okres ten był nie lada wyzwaniem. Każdego dnia rosły obawy o przyszłość naszej placówki, a to z powodu ograniczonych funduszy na jej utrzymanie. Dziś można powiedzieć, że praca i wytrwałość przyniosły wiele korzyści. Dzieci uczące się w naszej szkole nie mogą narzekać na brak dodatkowych zajęć pozalekcyjnych jak również ciekawych wyjazdów, które organizowane są w ramach realizowanych przez nas projektów i finansowane przez Europejski Fundusz Społeczny. 30 marca była więc okazja do świętowania. Na uroczystość drewnianego jubileuszu powstania Stowarzyszenia przybyło wielu zacnych gości – przedstawicieli władz, członków Stowarzyszenia, nauczycieli, rodziców oraz uczniów. Swoją obecnością zaszczycili nas także pan Wiktor Chabowski i Janusz Marjański – reprezentanci zaprzyjaźnionego z naszą szkołą Koła Łowieckiego „Sokół”. Pani dyrektor Anna Dziedzic złożyła serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju naszej szkoły, a lista ta była bardzo długa. Szczególne wyrazy wdzięczności skierowała do pani Moniki Pawlik – sekretarza Stowarzyszenia oraz do Pani księgowej - Haliny Pawlik. Zaproszeni goście otrzymali w prezencie piękne pisanki wykonane przez uczniów naszej szkoły.


Tłusty Czwartek


TŁUSTY CZWARTEK

Tłusty Czwartekzgodnie z tradycją każdy powinien zjeść pączka. Tak też było w naszym przedszkolu. Tego dnia skosztowaliśmy pyszne pączki przygotowane przez mamę Leosia. Dzieci z wielkim apetytem zajadały się pączkami z dżemem. Łasuchy prosiły nawet o dokładkę.

tc1tc4

tc2tc3

tc5

tc6
Wszystkim życzymy pysznego dnia!

Dziękujemy za słodką niespodziankę!

Tydzień kultury języka

12. 03. 2012 – 18. 03 2012  Tydzień Kultury Języka

„ A nade wszystko szanuj mowę ojczystą.

Nie znać języka swego -  hańbą oczywistą.

Czytać obce języki i dawne rozumieć

Dorze jest, lecz język ojczysty

Trzeba naprzód umieć”

 

W ramach Tygodnia Kultury Języka w Publicznej Szkole Podstawowej w Szczecnie zorganizowano już po raz IX DYKTANDO Z PODPORĄ.. W konkursie tym wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych w Szczecnie, Borkowie i Słopcu. Jak wskazuje nazwa, uczestnicy podczas pisania dyktanda  mogli skorzystać z tzw. Podpory, dlatego zaangażowali swoje bliskie osoby, aby razem wziąć udział w konkursie i powalczyć o tytuł Mistrza Ortografii. Chętnych nie brakowało. Ze Szkoły Podstawowej w Słopcu zgłosiło się aż siedem par, z Borkowa dwie, z ze Szczecna cztery pary. Wszyscy, a zwłaszcza rodzice, chcieli jak najlepiej wykazać się znajomością polskiej ortografii, toteż z niezwykłym przejęciem przystąpili do zadania. Ale jak to w konkursach bywa, zwycięzca jest tylko jeden. W zmaganiu z trudnymi wyrazami najlepiej poradziła sobie Katarzyna Skrzypek  uczennica z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szczecnie wraz ze swoja mamą Agnieszką. Drugie miejsce zajęła para ze Słopca – Aleksandra Lemiech- uczennica klasy VI wraz ze swoja ciocią. Trzecie miejsce również wywalczyli uczestnicy ze Słopca – Michał Baran- uczeń klasy VI wraz ze swoją mamą. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do nieustannego dbania o piękno, czystość i poprawność mowy ojczystej.


 

Urodziny w przedszkolu


Urodziny w przedszkolu

ur1

 

Każde dziecko marzy o tym, aby dzień jego urodzin był jak najpiękniejszy. Dzieci świętują swoje urodziny w domu z rodziną, ale wiele radości sprawia im także wspólna zabawa z koleżankami i kolegami z przedszkola. Dlatego tez wspólnie ŚWIĘTUJEMY URODZINY  NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM.

20181003 09102120181003 091231


 

W tak ważnym dniu, wszystkie dzieci z Jubilatem lub Jubilatką na czele są bardzo przejęte. Śpiewają  uroczyste „Sto lat”, składają życzenia płynące prosto z serca: „Wszystkiego najlepszego, zdrowia, radości, szóstek w szkole …”, razem bawią się przy muzyce,  a na koniec kosztują smakołyki przyniesione przez Jubilata lub Jubilatkę.

20181003 09114020181003 092457


20181114 12301020181114 12305120181114 123110

W zerówce obchodziliśmy już urodziny Kmila B., Miłosza, Laury i Nikolki. Wszystkim przedszkolakom życzymy samych radosnych dni i mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w ich pamięci.

ur2