Spotkanie z leśnikiem

Spotkanie z Panem Kosinem leśnikiem z Nadleśnictwa w Daleszycach

Na zaproszenie Pani Anny Sławińskiej nauczycielki przyrody i opiekuna Koła Przyrodniczo – Ekologicznego do naszej szkoły przyjechał Pan Paweł, który od 3 lat pomaga nam realizować programy przyrodnicze. Uczniowie klasy VI mieli za zadanie rozwiesić budki dla ptaków w pobliskim parku, na okres zimowych chłodów. Przyrzekli, że przez trudny zimowy czas będą pomagać ptakom przetrwać zimę.

Uczniowie klasy III oglądali prezentację multimedialną ,, Warstwowa budowa lasu’’, przygotowaną przez Pana Pawła, która była uzupełnieniem treści programu edukacji przyrodniczej.

Dziękujemy za pomoc w realizacji zadań Koła Przyrodniczo – Ekologicznego!


Spotkanie z Mikołajem

Spotkanie z Mikołajem

5 grudnia w progi naszej szkoły zawitał niezwykły gość z dalekiej Laponii: czerwony płaszcz, długa biała broda i czerwona czapka na głowie, a na plecach ogromny worek z prezentami. Święty Mikołaj został przywitany przez nasze dzieciaki bardzo ciepło i entuzjastycznie. Odśpiewały mu przygotowane wcześniej piosenki i wyrecytowały piękne wierszyki. Kolejnym punktem wizyty Mikołaja był wspólny taniec z dziećmi, który porwał nawet dorosłych. Uśmiech nie znikał z twarzy uczestników spotkania. Kiedy już dzieci serdecznie przywitały gościa, nadszedł czas na najbardziej przyjemną część spotkania- wręczenie prezentów. Mikołaj rozpoczął obdarowywanie od najmłodszych – a więc od przedszkolaków. I tak kolejno wszystkie dzieciaki zostały nagrodzone prezentami, które natychmiast zostały rozpakowane. Oprócz prezentów każde dziecko miało możliwość zrobienia sobie zdjęcia z przybyłym gościem. Pomocą Mikołajowi służyły śnieżynki, które za swoją pomoc również zasłużyły na prezenty. Mikołaj wywołał tego dnia mnóstwo emocji, dzieci na długo zapamiętały tę wizytę, chętnie dzieliły się wrażeniami i spostrzeżeniami. Były po prostu szczęśliwe….


 

Szkolny Klub Wiewiórka

Szkolny Klub Wiewiórka ogłosił konkurs na logo klubu.

Na konkurs wpłynęło 12 prac uczniów klas II-VI. Prace zostały wykonane różnymi technikami plastycznymi i technicznymi. Komisja w składzie: Anna Łączkowska, Alicja Pawlik, Anna Sławińska oraz Joanna Buras (rodzic) oceniła prace i przyznała nagrody. W kategorii klas II-III nagrody otrzymali: Adrianna Safian, Bartosz Ławik, Agata Walkowicz, Emilia Walkowicz, Marek Borek. W kategorii klas IV-VI nagrody otrzymali: Kinga Pietrowska, Bartosz Pietrowski, Wiktoria Walkowicz, Igor Wieczorek, Jakub Dulnik. Cieszy fakt zaangażowania rodziców w konkursach szkolnych.

         


Światowy dzień serca 2013

Światowy Dzień Serca odbył się pod hasłami: „Zabierz serce na spacer”, „Zdrowe serce, lepsza praca”, „Pomagamy sercu”.

Na placu szkolnym powstały dwa wielkie „serducha”, które tworzyli uczniowie, rodzice i nauczyciele, trzymając w rękach małe, czerwone serduszka z życzeniami „od serca dla ludzi”. Uczniowie Wiktoria Wierzchanowska i Igor Wieczorek opowiedzieli o tym, jak zbudowane jest serce, jaką rolę pełni w organizmie. Podali wiele przykładów jak dbać o serce. Wszyscy mierzyliśmy sobie rytm bicia serca w stanie spoczynku oraz po wykonaniu serii podskoków. Co się okazało? Serca wtedy biło mocniej!!! Duże plakaty, gazetki promujące troskę o serce zdobiły szkołę. Przeprowadzony został również konkurs na najtrafniejsze życzenia „od serca dla ludzi”. Wszystkie przedszkolaki i uczniowie brali udział w tym konkursie Komisja w składzie: Jadwiga Janucka (rodzic), Pani Dyrektor Anna Dziedzic, Adriana Krynicka-Makuch (nauczyciel) oraz Urszula Michalecka i Eryk Jamrożek (przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego), oceniła życzenia. Zwycięzcom wręczono nagrody. Poranek zorganizował Szkolny Klub Wiewiórka.

         


 

Teatr 2019

 


teatr4

 

 

 

 

 

Wycieczka do teatru               

W deszczową środę 13 marca 2019 roku dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego oraz klasy I-III wybrały się do WDK-u na spektakl pt. „Pinokio”, który wystawił Warszawski Teatr Edukacyjny im. Henryka Sienkiewicza.
Dzieci z ogromnym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie oparte na motywach utworu włoskiego pisarza Carlo Collodiego.
Była to historia chłopczyka, który został wystrugany

z pieńka drewna  przez stolarza Dżepetta.   Dzięki czarom drewniany pajacyk ożywa. Nie umie jednak odwdzięczyć się swojemu tacie – nie zawsze jest grzeczny, gdy kłamie, jego nos rośnie. Drewniany Pajacyk zdaje sobie sprawę ze swoich błędów , jednak chęć przeżycia nowej przygody zawsze bierze górę nad rozsądkiem. Dzieci z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Dla wielu maluchów była to pierwsza wizyta w teatrze.  Fajne! Super! Ładne! – tak dzieci komentowały obejrzany spektakl.  Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz bajecznie kolorowe kostiumy
i scenografia  przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt
.
 Piękna opowieść o niesfornym, gadającym drewnianym pajacyku rozbudziła dziecięcą wyobraźnię, dostarczyła wielu wzruszeń i niezapomnianych wrażeń.

teatr1teatr2
teatr3

                              Spektakle teatralne to nie tylko świetna zabawa dla najmłodszych, kształtowanie ich wrażliwości i wyobraźni. Poprzez ich interaktywny charakter wciągamy dzieci w fabułę spektaklu. Przez ten zabieg widz jeszcze bardziej wchodzi w świat teatru, wie, że ma wpływ na to, co za chwilę się wydarzy. Świat wyobraźni staje się przez to dla niego jeszcze bliższy. A im bardziej go pozna, tym większy użytek zrobi z niego w przyszłości, w dorosłym życiu.

teatr5