Rekrutacja


UWAGA

 

Informujemy, że rusza rekrutacja dzieci

 

do Punktu i Oddziału Przedszkolnego na

 

rok szkolny 2018/2019, zapisy trwają do 

 

28 marca.

 

 

Pobieranie i składanie wniosków u wychowawców grup oraz dyrekcji naszej szkoły.

Śniadanie przedszkole 2017


SMACZNIE, A PRZEDE WSZYSTKIM ZDROWO!!!

sniad

 

Tradycyjnie, jak co roku dzieci z naszego  Przedszkola uczestniczyły w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”.

 

 

 

 

IMG 20171108 092755IMG 20171108 092806

IMG 20171108 092839IMG 20171108 093249

IMG 20171108 094552IMG 20171108 094656

IMG 20171108 094619

8.11.2017 r. zaprosiliśmy rodziców na wspólne przygotowywanie zdrowego śniadania. Z przyniesionych przez nas produktów komponowaliśmy zdrowy posiłek. Okazało się, że zdrowe jedzenie jest bardzo smaczne! Od dziś każdy przedszkolak wie, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem każdego dnia, daje moc i energię do zabawy.

sni

Serdecznie dziękujemy rodzicom za liczne przybycie i  ich wkład w przygotowanie tego dnia.

Turniej Tańca 2018


 

Przedszkolaki na PODIUM!!!

Przegląd Artystyczny Przedszkoli

– Roztańczony przedszkolak na scenie Suków 2018 -

Swoje umiejętności taneczne maluchy z Punktu i Oddziału Przedszkolnego zaprezentowały 19 czerwca podczas Turnieju Tańca w Sukowie. Przedsięwzięcie było duże, zarówno dzieciom jak i nauczycielkom, towarzyszyły ogromne emocje. Po raz pierwszy wzięliśmy udział  w konkursie o tak wysokiej randze, rywalizując  z zespołami reprezentującymi przedszkola z terenu gm. Daleszyce.

tur3tur1


tur2

 Celem turnieju była przede wszystkim promocja zdrowego stylu życia, prezentacja różnorodnych form tanecznych, zachęcenie do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz integracja społeczności przedszkolnej. Doskonałe przygotowanie, piękne stroje, nowoczesny układ oraz świetnie dobrana muzyka zostały docenione przez jury oraz publiczność. Występ Przedszkolaków rozgrzał całą widownię w wypełnionej po brzegi sali. Występ Przedszkolaków poderwał do tańca i oklasków najmłodszych, jak również starszą publiczność. 

tur11tur12


tur13tur14

tur15tur16

tan1                                   

        Z przyjemnością ogłaszamy, że jury w składzie:

        -Wioleta Jończyk

        -Hubert Stachura
     
        -Anna Ramiączek – Mika

 

 

przyznało zaszczytne I miejsce w kategorii dzieci 3 – 4 letnich dla zespołu Show Dance z PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO w Szczcenie. Tancerze przygotowywali się pod czujnym okiem p. Justyny Dudek praz p. Darii Miszczyk. To jeszcze nie koniec naszych sukcesów!!! Również występ tancerzy z oddziału przedszkolnego zaowocował zdobyciem   III miejsca w kategorii dzieci 5-6 letnich. Zespół taneczny przygotowany został do występu przez p. Adrianę Krynicką - Makuch.

 tur4tur5

tur6tur7

Dodatkową nagrodę – wyróżnienie zdobyła również Nikola, która została doceniona przez jury za wyjątkowe poczucie rytmu i niezwykłą płynność ruchów.

 

Pragniemy podziękować organizatorom za profesjonalnie przygotowany turniej i miłe przyjęcie przedszkolaków. Dziękujemy za zdrową rywalizację i gratulujemy wszystkim uczestnikom i ich nauczycielom. Każdy występ był wyjątkowy i pięknie przygotowany.! :)

 

Spotkania z muzyką


muz1

 

Spotkanie z muzyką - skrzypce

20 czerwca, dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego w ramach realizowanego programu innowacyjnego „Śpiewam, gram i tańczę – w krainie kolorowych dźwięków” gościły   emerytowanego nauczyciela Pana Bogumiła Pasternaka, którego pasją jest gra na skrzypcach.  Uczestnicząc w zajęciach muzycznych, dzieci poznawały kolejny instrument muzyczny – skrzypce.
 Podczas spotkania przedszkolaki miały możliwość obejrzenia instrumentu, dowiedziały się z czego składają się skrzypce, ile mają strun i czym się na nich gra. Następnie musieli odgadnąć tytuły piosenek znanych z dziecięcego repertuaru, które wygrywał nasz gość.

s1s3s2

s7s8

s4s6

 Po wspólnym śpiewie nadszedł czas,  by dzieci spróbowały swoich sił i same zagrały na skrzypcach. Chętnych nie brakowało, a u niektórych już  widać potencjał  na  rozpoczęcie przygody w szkole muzycznej.                
 Na zakończenie spotkania wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „Jestem sobie przedszkolaczek”. Za tak piękne przeżyte chwile z muzyką przedszkolaki podziękowały swojemu gościowi serdecznym uśmiechem i gromkimi brawami.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Bogumiłowi Pasternakowi za poświęcony czas, życzliwość, pomysłowość i poczucie humoru.

muz2

Walentynki 2018 Przedszkole


walentynki 2018

DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO

Już przedszkolak dobrze wie, jak wspaniale jest zakochać się!

strstr1                    str3

8 luty dla dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego oraz klas I-II był prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. W tym dniu dzieci przybyły na zajęcia w czerwonych ubrankach  lub
z elementami czerwieni i przypiętymi serduszkami, które towarzyszyły im przez cały dzień pobytu w szkole. Po zapoznaniu z tradycją tego święta wszystkie dzieci wzięły udział  w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukali drugiej połówki serca, rozwiązywali zagadki dotyczące bohaterów bajek. Nie zabrakło  licznych zabaw ruchowych  i plastycznych, malowanych sercowych buziek oraz „poczty walentynkowej”.

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, Tobie podaruję ….

str4str5

str6

Na koniec tego gorącego, czerwonego dnia, każdy otrzymał walentynkową kartkę. Dzieci  szczerze  i otwarcie okazywały radość i sympatię w stosunku do innych. Umiejętność mówienia o swoich uczuciach i sprawiania radości innym będą doskonalić przez kolejne dni roku.

str10str8


str9str7

walentynki 2018 2