Zajęcia ruchowe w terenie (2)

Zajęcia ruchowe w terenie


5 maja 2016 r. w południe, wybraliśmy się z koleżankami
i kolegami z oddziału przedszkolnego oraz panią Anną Łączkowską
i panią Joanną Buras, na spacer do pobliskiego lasu.

 
Przywitał nas śpiew ptaków i szum drzew. Wszyscy ćwiczyliśmy równowagę i wykonywaliśmy przysiady na ściętych drzewach sosny i jodły.

 

Świetnie się przy tym bawiliśmy. 

 

Połączyliśmy lekcję przyrody z aktywnością na świeżym powietrzu.

  

                                                                                                              Amelia i Natalia z klasy III


 

Andrzejki 2017


ANDRZEJKOWY CZAR

Wszyscy wiemy, że Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie.W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach.

20171130 09193020171130 092320


20171130 09475920171130 094823

20171130 10053820171130 100954

30 listopada obchodziliśmy w punkcie i oddziale przedszkolnym andrzejki. W każdej grupie przedszkolaki chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Przygotowane rekwizyty, świece oraz unoszący się w cały przedszkolu zapach topionego wosku, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom.  Na początku dzieci musiały odnaleźć dwa listy ukryte   w sali przez Czarownice z Czarnej Góry.  Następnie panie przebrane za wróżki odczytały listy i zabrały wszystkich w magiczny świat czarów i  wróżb…   

DSC07724DS45637


DSC07735DSC07735

DSC07737DSC07744

DSC07745DSC07734

 Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni  i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Kręcili „kołem fortuny’’, aby sprawdzić co ich czeka w niedalekiej przyszłości, a za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały kim zostaną w dalekiej przyszłości, poznali także imię ukochanej/ukochanego. Dużo radości przyniosła dzieciom wróżba najbardziej kojarzona
z Andrzejkami – lanie wosku. Dzieci podchodziły do miski z wodą i z pomocą nauczyciela  lały wosk przez dziurkę od klucza. Powstałe kształty były doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni.  Andrzejkowej zabawie i pląsom przy muzyce towarzyszył  poczęstunek, który  przygotowali, jak zawsze niezawodni rodzice.

Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie....

Altówka Flet 2018


„Śpiewam, gram i tańczę - w krainie kolorowych dźwięków…”

alt1

Już od najmłodszych lat dziecko powinno być wprowadzane w świat muzyki. Sposób, w jaki zostanie zachęcone w przedszkolu i w domu do słuchania muzyki, śpiewania, a nawet tworzenia łatwych melodii oraz w jakim stopniu będą rozbudzane zainteresowania muzyczne, w znacznym zakresie decydować będzie o jego dalszym rozwoju.

 Muzyka łagodzi obyczaje, uwrażliwia na wartości ludzkie, rozwija uczucia i wyobraźnię, dostarcza dużo radości i piękna. Jest ważnym elementem w pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym, wpływa na wszechstronny rozwój i motywuje do działania.

Zatem mając na uwadze to, jak duża rolę w życiu dziecka odgrywa muzyka -12 czerwca w ramach realizacji zadań programu innowacyjnego: Śpiewam, gram i tańczę - w krainie kolorowych dźwięków… przedszkolaki miały przyjemność uczestniczyć w zajęciach rytmiki przygotowanych przez Panią Dominikę Wilk, nauczycielkę pracującą w Przedszkolu Samorządowym w Strawczynie.

alt3alt4

alt5alt7

alt6alt8

alt9alt11alt10

 

W trakcie spotkania Pani Dominika wyjaśniła nam podstawowe  pojęcia muzyczne takie jak: tempo, dynamika, rytm oraz przeprowadziła szereg zabaw muzyczno-ruchowych. Dzieci m.in. poruszały się w rytm słyszanej muzyki, tańczyły naśladując ruchy nauczyciela, przedstawiały muzykę ruchem dłoni i palców, stworzyły małą orkiestrę klaszcząc na znak dyrygenta,  utrwaliły wiadomości o instrumentach perkusyjnych oraz budowie gitary. Ponad to miały możliwość posłuchać melodii granych na flecie prostym i altówce. Najbardziej jednak, wszystkim przedszkolakom przypadła do gustu piosenka o małej Miczitance, którą Pani Dominika powitała się z nimi i pożegnała. Cała zabawa polegała na tym, by  bez pomyłki  pokazywać i śpiewać coraz szybciej słowa piosenki. Zatem dla przypomnienia…

alt2

 

 

 

 

 

 

 

Miczitanka      

 

Tak mała Miczitanka mi się spodobała

 

Takie wielkie miała pióro, ona taka mała

 

Taka mała, takie pióro,

 

Takie pióro, taka mała

 

Tak mała, takie pióro,

 

Takie pióro, taka mała.

alt12alt13


alt14

Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w tej niecodziennej lekcji muzyki. Poznawały zaczarowany świat dźwięków, doskonale się przy tym bawiąc, o czym świadczył ciągle utrzymujący się na ich twarzach uśmiech i chęć do wspólnej zabawy. Pani Dominice bardzo dziękujemy i zapraszamy ponownie!

Bal Karnawałowy 2018

 


bal2018

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak co roku w karnawale … same bale …     

 

W naszym przedszkolu i szkole 9 lutego także odbył się niesamowity bal, na który przybyło wielu zacnych gości: Spiderman, Batman, Superman, księżniczka Elza i wiele innych gwiazd bądź postaci z baśni. Porządku pilnowali: policjant, rycerz, żołnierz , sheriff oraz jednostka specjalna S.W.A.T. J      

bal2bal5


bal3

                                                                                                                                      
 Na wszystkich czekała świetna zabawa: konkursy, gry, tańce oraz mnóstwo śmiechu.
         
Wyjątkowy bal  prowadziła  grupę  MAT-ART.  Przebrani za Panią Willmę Flinston i Pana Freda Flinstona zachęcali wszystkich do tańca specjalnie przygotowaną na tę okazję muzyką.
Dzieci chętnie włączyły  się ze swoimi paniami w zabawy prowadzone przez animatorów. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, a uśmiech nie znikał z twarzy dzieci mimo chwilowego zmęczenia. Nie zabrakło też gościa specjalnego „psa” Flinstona czyli wielkiego dinozaura Dino, który wywarł na dzieciach duże wrażenie.

baaalbal1


balllbal 4


 Nie do poznania, przebierani uczestnicy zabawy świetnie się bawili.  Z wielką ochotą uczestniczyli  we wspólnych zabawach  i konkursach, do których przygrywała i zachęcała skoczna i rytmiczna muzyka. W przerwie karnawałowych szaleństw dzieci  posilały się słodką przekąską i smacznym soczkiem.
Z  żalem opuszczały salę, kiedy nadszedł czas odpoczynku i pożegnania z gośćmi.
Bal dostarczył nam wychowawcom wiele cennych informacji o dzieciach. Był wspaniałą okazją  do obserwowania naszych przedszkolaków i uczniów  w innej formie aktywności.
Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, co było głównym celem tego przedsięwzięcia.

bal

 

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz pysznego poczęstunku.

                                                                                        Kolejny bal karnawałowy już za rok !!!

bal2018-2