Wycieczka do Chałupek


Wycieczka przyrodniczo – historyczna klas O – III

 

   30 marca najmłodsi uczniowie – z oddziału przedszkolnego i klas     I – III wybrali się na wycieczkę. Pierwszym miejscem, jakie odwiedziliśmy było oceanarium Oceanika, gdzie w zespole wielkoformatowych akwariów oglądaliśmy niezwykłe gatunki ryb pływających w charakterystycznych dla nich biotopach, imitujących ich naturalne warunki. Niezwykłe bogactwo kolorów, kształtów poruszało wyobraźnię. Obejrzeliśmy z bliska płaszczkę, kilka gatunków rekinów, skrzydlicę, pangę, rybkę ,, nemo’’, wargatka sanitarnika, a także wiele, wiele innych. Pani przewodnik przybliżyła nam mnóstwo ciekawostek związanych z oglądanymi gatunkami. Po wyjściu z oceanarium skierowaliśmy nasze kroki do pracowni warsztatowej, gdzie wykonywaliśmy ozdobne butelki i dekorowaliśmy rybki z masy solnej według własnego pomysłu. Po skończonej pracy udaliśmy się do restauracji ,, Co Nieco ‘’ na pyszny obiad. 

wyc3wyc2

 

 

 

 

 

 

 


wyc1

 

  Posileni i gotowi do dalszej wyprawy wyjechaliśmy do Zagnańska na spotkanie z dębem Bartkiem. Imponujących rozmiarów drzewo zrobiło na naszych uczniach duuuże wrażenie. Tu odczytaliśmy informację na temat historii dębu i jego metrykę.  

wyc4

   Ostatnim miejscem docelowym naszej wyprawy był Ośrodek Tradycji Garncarstwa w Chałupkach. Tutaj zwiedziliśmy wystawę naczyń glinianych, obrazujących dzieje garncarstwa ludowego oraz wyroby ceramiki figuralnej. Kolejnym, najbardziej fascynującym punktem było własnoręczne rzeźbienie w glinie. Tu pomocą służyła pani Elżbieta Klimczakowa, ostatnia garncarka regionu świętokrzyskiego. Pod jej kierunkiem w dziecięcych rękach powstawały piękne wyroby rękodzieła, które zostawiliśmy do wypalenia. To był ciekawy sprawdzian umiejętności praktycznych naszych uczniów…

wyc6wyc7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


wyc5

Pełni wrażeń i emocji wróciliśmy do domu….

 

zabawa karnawalowa

Ach, co to był za bal….

 

Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie naszej szkoły niewątpliwie zasłużyli na dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w czwartek – 4 lutego. 

Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień. Udekorowana kolorowymi balonami, maskami karnawałowymi, gwiazdami zachęcała do zabawy. Kolorowe światła tańczące na ścianach wprowadzały dyskotekowy nastrój, zaś muzyka przygotowana przez DJ-a Grzegorza porywała wszystkich do tańca.

DSC06181 DSC06187 DSC06189 DSC06208 DSC06220

W szkole zaroiło się od Spidermanów, policjantów, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu. Były wróżki, księżniczki, pszczółki, motyle, biedronki i inne bajkowe postacie.

Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom, jak i rodzicom. Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Muzyczne rytmy wciągnęły nauczycieli, a także panią dyrektor, która dzielnie dotrzymywała uczniom kroku.

DSC06222 DSC06249

W czasie zabawy dla zgromadzonych wystąpili uczniowie w wybranych aranżacjach tanecznych: klasa I – II zatańczyła ,, Twista ‘’, klasa III taniec nowoczesny do przeboju Michaela Jacksona, zaś klasa IV zaprezentowała choreografię do przeboju ,, Macarena’’.

Dla naszych imprezowiczów rodzice przygotowali słodki poczęstunek, dzięki któremu zregenerowali siły do dalszej zabawy.

DSC06265 DSC06319 DSC06337

Prowadzący imprezę DJ Grzegorz przygotował dla uczestników kilka ciekawych zabaw: taniec z balonem, naukę prostych kroków tańca, taniec ze szczotką. Wybrano także króla i królową balu. Korony wręczono przedstawicielom klas.

Tegoroczny bal możemy uznać za wyjątkowo udany…


 

 

Zaczarowany bajek świat


,, Zaczarowany Świat Bajek "

bajka1

 

   29 maja uczniowie klas O – III wybrali się do Wojewódzkiego Domu Kultury na spektakl teatralny w wykonaniu Kieleckiego Teatru Lektur pt.  ,, Zaczarowany Świat Bajek’’.

bajka3

 

   Kim jest „Samochwała”? Dlaczego Paweł nie może dogadać się z Gawłem, a Grześ okłamał ciocię?  I wreszcie kto miał trąbę związaną w supeł? Spektakl „Zaczarowany Świat Bajek” pokazuje zupełnie nowe oblicze najbardziej znanych dziecięcych wierszy J. Tuwima, J. Brzechwy, A. Fredry. ”Cuda i dziwy”, „Ptasie Radio”, „Lokomotywa”,
„O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”, „Chrząszcz”, „Słoń Trąbalski”, „Leń”, „Zosia Samosia”, „Paweł i Gaweł” to wiersze, które można w spektaklu usłyszeć w barwnej inscenizacji.

   W trakcie spektaklu czarodziej Dyzio – będąc jednocześnie konferansjerem – zabawia dzieci, powtarza morał każdej bajki i płynnie wprowadza w kolejną część programu. Pełen humoru, prosty, a jednocześnie szlachetny język Brzechwy, Tuwima i Fredry doskonale sprawdza się jako materiał na bajkę i jej sceniczną interpretację. Spektakl wprowadza w kolorowy i baśniowy świat. Jest niezapomnianą podróżą w głąb literatury polskiej w towarzystwie zabawy i ruchu.

bajka2

 

Zabawa Karnawałowa 2017


 WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,

 JAK CO ROKU W KARNAWALE

kar1

 

    Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą.  Bal karnawałowy dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

            W dniu  17.02.2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Szczecnie odbył się bal karnawałowy.   Tego dnia  już od rana na szkolnych korytarzach  pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, biedronki, motylki, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

            Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu agencję artystyczną” Mat – Art”, dwóch panów -  przebranych za Mario i Luigi, którzy zachęcali  wszystkich do tańca przygotowaną muzyką, animacją, światłami…. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach prowadzonych przez animatorów. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Pojawił się także gość specjalny - Miś Panda. Dzieci były zachwycone zabawą z chustą animacyjną z kolorowymi piłeczkami, odgadywaniem melodii ze znanych bajek, przejeżdżaniem przez kolorowy tunel… Największy zachwyt wywarł na dzieciach wybór Królowej i Króla Balu. Rozstrzygnięcie było bardzo trudne , dlatego Królową Balu zostały wszystkie dziewczynki natomiast Królem Balu  zostali wszyscy chłopcy.

CIMG2221CIMG2226


CIMG2253CIMG2257

CIMG2270CIMG2279

CIMG2307CIMG2296


CIMG2299


Podobno zmęczenie zaostrza apetyt, dlatego uczestnicy balu chętnie udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Było słodko i apetycznie…

     Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

            Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów…

                        Kolejny bal karnawałowy już za rok….              

Zajęcia ruchowe w terenie

Zajęcia ruchowe w terenie


5 maja 2016 r. w południe, wybraliśmy się z koleżankami
i kolegami z oddziału przedszkolnego oraz panią Anną Łączkowską
i panią Joanną Buras, na spacer do pobliskiego lasu.

 
Przywitał nas śpiew ptaków i szum drzew. Wszyscy ćwiczyliśmy równowagę i wykonywaliśmy przysiady na ściętych drzewach sosny i jodły.

 

Świetnie się przy tym bawiliśmy. 

 

Połączyliśmy lekcję przyrody z aktywnością na świeżym powietrzu.

  

                                                                                                              Amelia i Natalia z klasy III