Obraz1

 

Śniadanie zjadamy, bo o zdrowie dbamy!

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas zajęć  i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
20 listopada obchodziliśmy w naszej szkole ogólnopolską akcję
Śniadanie Daje Moc . Wspólne  z  uczniami obejrzeliśmy  prezentację na temat zdrowego stylu życia .Poznaliśmy 12 zasad zdrowego odżywiania się oraz wzięliśmy czynny udział  w Quizie na temat zdrowego stylu życia. Następnie wspólnie spożyliśmy zdrowe śniadanie przygotowane przez rodziców. Celem  tej akcji jest integracja środowiska szkolnego i lokalnego powtórzenie i utrwalanie wiadomości o zdrowym odżywianiu, promowanie zdrowego stylu życia oraz wdrażanie do kulturalnego i zgodnego współdziałania.

 sniad1sniad2

sniad3sniad4

sniad5sniad6

Dziękujemy rodzicom za wsparcie, dostarczenie produktów i przygotowanie  śniadania!

Obraz2


Odpowiedź jest tylko jedna... TAK !!!

Tego niezwykle trudnego zadania podjął się prof. Pytalski, który 7.11.2019 r. przeprowadził u nas w szkole edukacyjne zajęcia naukowe. Nasza sala gimnastyczna na chwile stała się prawdziwym laboratorium.

pyt0

 

Podczas zajęć nasi najmłodsi uczniowie w bardzo prosty sposób odkrywali tajemnice otaczającego świata, uczestniczyli w eksperymentach naukowych oraz pełnili funkcję asystentów profesora Pytalskiego. Uczniowie „czarowali” wykorzystując spryt oraz naukę, przy okazji wspaniale się bawiąc. Okazuje się, że tak trudna dziedzina nauki jak fizyka  może być ciekawa, a nawet fascynująca. Wiedzę o otaczającym świecie może dostarczyć nawet zwykły kubek czy balonik - wystarczy umiejętnie ich użyć i odpowiednio opisać (zgodnie z prawidłami fizyki).

 pyta1pyta3pyta4

pyta5pyta6pyta7

pyta8pyta9pyta10

pyta11pyta12

pyt13

Jak się okazało warsztaty były również ciekawą lekcją fizyki dla klas starszych. Tego samego dnia p. Piotr Sołkiewicz, który wcielił się w rolę prof. Pytalskiego przeprowadził zajęcia dla starszych uczniów naszej szkoły. Zajęcia przeprowadzone zostały w 3 grupach wiekowych ( klasy I-III, klasy IV i V oraz klasy VI-VIII), a ich tematyka była dostosowana do każdej z grup.

 

Musimy przyznać, że lekcja profesora Pytalskiego zasługuje na 6 !!!

 

a chemia i fizyka po dzisiejszych warsztatach nie  będzie  już taka straszna!!!

 


Zabawa w BAWIALNI ,,AQQ’’ w Kielcach

 

30 listopada dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do bawialni AQQ w Kielcach.                                                                          

Dla niektórych przedszkolaków z grupy młodszej była to pierwsza podróż autokarem, dlatego wyjazd związany był z wieloma emocjami oraz oczekiwaniem na nowe przeżycia. Zanim jednak wyruszyliśmy, przedszkolaki zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas pobytu w sali zabaw, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo.

baw0

 

Wizyta w sali zabaw pozwoliła nie tylko doskonalić sprawność fizyczną przedszkolaków, ale także stanowiła doskonałą okazję do rozładowania dziecięcej energii – co najważniejsze – radosnej zabawy. Dzieci mogły skorzystać z licznych atrakcji m.in. ścianki wspinaczkowej, domku do zabaw, zjeżdżalni, przeróżnych pojazdów, jeździków oraz basenu z tysiącem kulek, który już na samym początku wzbudził duże zainteresowanie. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu wypełnionego różnego rodzaju przeszkodami o zróżnicowanej skali trudności. Oczywiście nie zabrakło zabaw tematycznych. Podczas tego wyjazdu królowała Kraina lodu oraz Minecraft. Dzieci miały również okazję do samodzielnego przyrządzenia pizzy, którą później mogły skosztować. Jak się okazało, nic nie smakuje lepiej, niż własnoręcznie przygotowane danie.

 baw1baw2baw3

baw5baw6baw7

baw8baw9

Pobyt bardzo szybko dobiegł końca i nadszedł czas pożegnania się z tym magicznym miejscem Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wsiedliśmy do autobusu.

 baw4

 Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja rówieśniczych grup, rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu.

 

 


dzień chłopaka1

 

Jesteśmy dżentelmenami – jesteśmy super Chłopakami !!

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, witamy serdecznie chłopaka każdego.  Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń, innych przyjemności już nawet nie zliczę!


Już od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach, które będą im towarzyszyły przez całe życie. Jedną z nich jest Dzień Chłopaka. W tym dniu chłopcy musieli pokonać kilka konkurencji, by zasłużyć na miano prawdziwego dżentelmena.

dzieńch1dzieńch3

dzieńch2dzieńch5dzień6

dzieńch4


Na początku została sprawdzona wiedza z zakresu dobrego wychowania. Okazało się, że chłopcy z grup „Smerfy” i „Sówki” to prawdziwi, mali dżentelmeni. Kolejną umiejętnością jaką musieli wykazać się chłopcy był taniec. W rytmie dyskotekowej muzyki pokazali swoje umiejętności taneczne. W konkurencji „Mistrz samochodowej kierownicy” chłopcy odgadywali marki samochodów po znaczkach. Ku zaskoczeniu widzów, poradzili sobie lepiej niż wszystkie panie J. Następnie w konkurencji „Mister Najszybszego Liczenia” – chłopcy mieli szybko policzyć ile sztang jest na planszach, które prezentują dziewczynki. Tu także okazali się najlepsi. W ostatnim zadaniu nasi, mali panowie musieli
zjeść plasterek cytryny i jednocześnie uśmiechać się. Było troszkę trudniej, ale mimo to zadanie wykonali spokojnie i z lekkim uśmiechem na twarzy!!!
W nagrodę dziewczynki zaśpiewały kolegom „Sto lat” i wręczyły upominki. Na zakończenie wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku, który przygotowali niezawodni rodzice.

dzień chłopaka 2

 


serce1

 

Dzień Serca 

27 września dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego obchodzili Światowy Dzień Serca. Celem akcji jest zwiększanie świadomości dotyczącej chorób serca oraz promocję zdrowego stylu życia. Przedszkolaki podczas spotkania z panią pielęgniarką oraz oglądania przedstawienia w wykonaniu starszych dzieci poznały wiele ciekawostek na temat serca. Wiedzą, jak ważny dla naszego serca jest ruch na świeżym powietrzu oraz zdrowa dieta. Podczas zabaw wybierały właściwe postawy i zachowania, które wpływają na zdrowy styl życia.

serce1serce2


serce2