Dzień Przedszkolaka, to niewątpliwie jeden z tych dni w kalendarzu, na który dzieci w naszym przedszkolu czekają cały rok.

dp1

 

20 września nasi milusińscy obchodzili swoje święto. Uroczystość miała na celu dostarczenie dzieciom kolejnych okazji do wesołej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Od samego ranka dzieci mogły uczestniczyć w różnych atrakcjach zorganizowanych specjalnie dla nich. Nauczycielki starały się jak najbardziej uatrakcyjnić ten dzień. Przygotowały dla dzieci różne zabawy i konkursy. Tańcom i zabawie nie było końca…               Aby podkreślić, jak ważny jest to dzień, wszystkie przedszkolaki przeszły krótki test sprawności przedszkolaka i złożyły uroczystą przysięgę. Pani Dyrektor za pomocą “zaczarowanego ołówka”, dokonała uroczystego pasowania na prawdziwego przedszkolaka.  W tym dniu uśmiech nie schodził nam z twarzy.  

 

Z okazji Dnia Przedszkolaka życzymy wszystkim naszym wychowankom, dużo dziecięcej radości, głośnych uśmiechów, dni przepełnionych radosną zabawą i pięknego dzieciństwa.


 

SMERFY

Jesteśmy najmłodszą grupą w naszym przedszkolu.

smerfy1

Najbardziej ruchliwe, mające tysiące pytań i pomysłów przedszkolaki to właśnie MY J

 

 

 

 

 

Poranne rozstania z rodzicami nie zawsze są dla nas łatwe, lecz coraz częściej zwycięża ciekawość i chęć poznania odpowiedzi na pytanie „w co fajnego będziemy się dziś bawić?”

 

Poznajemy przedszkole, nasze Panie i rówieśników, z którymi spotykamy się codziennie. Staramy się być dla siebie mili, szanujemy swoją pracę i innych. Kochamy śpiewać i tańczyć, chętnie też malujemy, rysujemy oraz lepimy z plasteliny. Dużo czasu spędzamy na wspólnych zabawach w naszej sali i na placu zabaw, a gdy pora wracać do domu, to nie zawsze łatwo rozstajemy się z kolegami i zabawkami przedszkolnymi. Lubimy tu przychodzić, bo każdy dzień sprawia nam radość, a na naszych twarzach zawsze widoczny jest uśmiech.

 

Wychowawca: Justyna Dudek

smerfy2

 

 

 

 


p1

 

Oddział przedszkolny „Sówki „- mądre główki tworzą dzieci 5 i 6 – letnie. Grupa liczy 13 przedszkolaków, wśród których jest 5 dziewczynek i 8 chłopców. Dzieci chętnie uczęszczają do przedszkola, są pogodne, otwarte, ciekawe i aktywne podczas zabaw i zajęć. Bardzo lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, organizowane zarówno w sali przedszkolnej jak i na placu zabaw. Wspólnie wdrażają się do  zasad zgodnego współżycia w grupie. Starają się być samodzielne i koleżeńskie.  Z chęcią uczą się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek. Bardzo  lubią zabawy dydaktyczne i tematyczne w kącikach zainteresowań. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi, zajęciami dodatkowymi i spacerami, dzięki czemu uśmiech nie znika z dziecięcych twarzy. Edukacja łączy się z zabawą, przez co dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności.  5-6 latki uczestniczą w następujących zajęciach dodatkowych: język angielski  oraz religii. 

W oddziale przedszkolnym realizowany jest program wychowania przedszkolnego „Wokół przedszkola, w pełni zgodny z założeniami obowiązującej podstawy programowej. Przedszkolaki rozwiązują zadania w kartach pracy z cyklu „Nowe przygody Olka i Ady”, które wspomagają wszechstronny rozwój dzieci, rozwijają samodzielność, wyzwalają postawę twórczą, stwarzają warunki do oceniania zachowań własnych i cudzych, wprowadzają dzieci w świat wartości oraz rozwijają myślenie.