,,Kokardy, kokardki, kokardeczki..."
Pierwszy Dzień z Fantazją już za nami.A dziś królowała kokarda.Kolorowa, we wzorki, długa, krótka; na głowie, nodze, szyi... Oj...- fantazji naszym uczniom nie brakowało.
 
12


34

56

78


Z wizytą w Gospodarstwie Nasienno - Szkółkarskim w Sukowie
 
Wychowankowie klas 1 - 3 uczestniczyli w przyrodniczej wycieczce odwiedzając pobliskie Gospodarstwo Nasienno - Szkółkarskie w Sukowie.Celem wizyty było zapoznanie z pracą leśnika na terenie szkółki, poznanie sadzonek różnych gatunków drzew oraz sposobów ich przechowywania.Wzbogaciliśmy wiedzę dotyczącą etapów rozwoju drzewa.
14


376

 
Wiemy, ile czasu potrzeba, by móc cieszyć się pięknem natury ożywionej.
Wizytę w obiekcie leśnym zakończyliśmy pieczeniem kiełbasek w kroplach drobnego deszczu.
11
 
Zadowoleni, z wybraną sadzonką dębu, sosny lub buku wróciliśmy do szkoły.
 
58Charytatywny bieg w piżamach w naszej Szkole!
Dlaczego piżama? – Ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci. Nie myślimy o zdrowiu, kiedy jesteśmy zdrowi. Jak cenne jest zdrowie poznajemy dopiero w chorobie.
To dzisiaj właśnie uczniowie i dzieci z punktu i oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Szczecnie udowodnili, że w piżamkach całkiem wygodnie, a do tego pożytecznie się biega!
Dzięki zaangażowaniu uczniów i rodziców udało się wesprzeć fundację "Gdy liczy się czas" kwotą w wysokości 701,36.
Dziękujemy za okazane serca! 
 
41


23

56

78

910

Pamiętajcie: POMAGANIE-USKRZYDLA! POMAGANIE PRZEZ BIEGANIE-USKRZYDLA PO WIELOKROĆ
Zielona szkoła w Kościelisku
 
Od 02 października uczniowie naszej szkoły przez 5 dni podziwiali piękno Tatr Zachodnich: m.in. szczyty Czerwonych Wierchów czy Giewont, wędrowali Doliną Chochołowską.
Drogą pod Reglami dotarli do stóp skoczni Wielka Krokiew w Zakopanem podziwiając po drodze piękne pasmo gubałowskie i samą Gubałówkę, a także niepowtarzalną tatrzańską przyrodę.
Przyjemnie spędzaliśmy czas na basenach w Chochołowskich termach czy słuchając góralskich opowieści.
Całodzienne doświadczenia utrwalaliśmy podczas wieczornych zajęć i spotkań z przewodnikami tatrzańskimi.
12


34

57

689


Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
pt. ,,Zwierzęta są wśród nas."
 Miło nam poinformować o trzech wyróżnieniach naszych uczennic, które wzięły udział w Gminnym Konkursie Plastycznym, przedstawiając w swoich pracach miłość do zwierząt.
 Dominika Strójwąs klasa 5
Alicja Piekarska klasa 2
Natalia Łyś klasa 2
Serdecznie gratulujemy
 
12


34

 
 

,, Każde przedsięwzięcie, które wnosi w życie dziecka uśmiech jest bezcenne..." 
A taką bezcenną lekcją uśmiechu, współpracy i zaangażowania były warsztaty mydlarskie przeprowadzone w naszej szkole przez panie z Ligi Ochrony Przyrody - okręg w Kielcach. Powstały na nich piękne, pachnące i kolorowe mydełka w przeróżnych kształtach i wzorach. Po zapakowaniu w piękne pudełeczka staną się cudownym prezentem dla kogoś ważnego.
Nie zabrakło również skocznych zabaw i dobrej muzyki.
To był cudownie spędzony czas. Dziękujemy

Fantazyjny dzień w szlafrokach za nami
"Co jest białe i chodzi po telewizorze???"
- mucha w szlafroku
To właśnie szlafrok był dziś elementem przewodnim Dnia z Fantazją... Było kolorowo i przytulnie...
Celebrując przedświąteczną atmosferę przygotowaliśmy także pyszne pierniczki wykorzystując cukrowe posypki, kolorowe pisaki i lukrowe polewy. Było pysznie, mniam.
 
 

Spotkanie ze św. Mikołajem
 
 
Pamiętacie swoje dzieciństwo i magiczne oczekiwanie na spotkanie Świętego Mikołaja
Czekając na wyjątkowego gościa dzieci obejrzały świąteczne przedstawienie pt. "Strajk w fabryce Mikołaja" w wykonaniu Mat-Art Imprezy na każdą okazję.
Ho… ho… ho ...
Czy są tu grzeczne dzieci?
Łapka w górę, kto z Was otrzymał rózgę od Mikołaja?
My jesteśmy tymi szczęściarzami z prezentami.

Akcja PSIAK
Kolejny raz uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Szczecnie wzięli udział w AKCJI PSIAK. Zorganizowali zbiórkę karmy dla psów i kotów ze schroniska w Dyminach. Tegoroczna zebrana ilość karmy dla zwierzaków po raz kolejny nas zaskoczyła, zebraliśmy prawie 90 kilogramów. Znów nasi podopieczni pokazali wielkie serducho. Rodzic jednego z uczniów pomógł dostarczyć zebraną karmę.
Dziękujemy w imieniu zwierzaków.

GMINNY KONKURS RECYTATORKI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ POEZJI LUDOWEJ
 
II miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim Świętokrzyskiej Poezji Ludowej zorganizowanym w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Daleszycach zajęły ex aequo: Zuzanna Łapińska i Natalia Skalska z klasy V.
 
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
 

ANDRZEJKOWE SPOTKANIE Z ILUZJONISTĄ
 
Przedszkolaki oraz uczniowie klas I- VIII zostali zaproszeni w podróż do magicznego świata iluzji.
Nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć niepowtarzalne i zapadające na długo w pamięć magiczne show, które poprowadził specjalista w sztuce iluzji, doświadczony magik Pan Marcin Cichomski - Iluzjonista Marcin Cichomski
Sztuka iluzji nie dość, że bawi to zaskakuje.
Podczas spektaklu przenieśliśmy się w inny, magiczny wymiar. Humor dobrany dla najmłodszych, kolorowe przedmioty, niesamowite sztuki magiczne wywoływały salwy śmiechu i gromkie brawa.
Efekty magiczne nie udałyby się, gdyby nie pomoc dzieciaków, które razem z iluzjonistą wykonywały magiczne gesty i wypowiadały zaklęcia.
Pan Marcin sprawił, że uśmiech szybko nie zniknie z twarzy widzów.

"Na lewą stronę"
 
Kolejny dzień fantazji za nami
Dziś przyszliśmy do szkoły na "lewą stronę"... Było dużo śmiechu, zabawy i radości. Nasi uczniowie bardzo lubią takie dni, zwłaszcza jeśli w inicjatywach współuczestniczą nauczyciele
 

Pierwsza pomoc - od czego zacząć?
 
Ocalenie życia często zależy od umiejętnego udzielenia pierwszej pomocy. Każdy z nas powinien poznać podstawy pierwszej pomocy, aby nie bać się działać, gdy wymaga tego sytuacja.
Uczniowie klas I-VIII odświeżyli swoją wiedzę z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej podczas zajęć prowadzonych przez mł.asp. Tomasza Klimczewskiego z WRD KMP w Kielcach..
Dziękujemy za profesjonalne zajęcia!

Wycieczka do fabryki bombek w Staszowie
 
22 listopada uczniowie z klas 1-3 uczestniczyli w wycieczce do fabryki bombek w Staszowie. Z zainteresowaniem oglądali proces powstawania bombek. W ramach warsztatów sami również tworzyli wspaniałe ozdoby.
Następnie odwiedzili "Krówkarenkę" w Opatowie. Degustowali "Krówki Opatowskie", oglądali film o ich produkcji i samodzielnie pakowali słodkości dla swoich najbliższych.
To był dzień pozytywnych emocji.