MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY

Lodowisko Szczecno

     Dnia 06 lutego 2019 odbył się wyjazd na lodowisko BIAŁY ORLIK w Busku- Zdrój dla 20 chętnych uczniów z klas IV, V ,VI, VII, VIII z Publicznej Szkoly Podstawowej w Szczecnie.

         Nasi podopieczni mogli doskonalić   swoją sprawność fizyczną, poprawiać kondycję, technikę jazdy na łyżwach oraz hartować organizm. Każdy znalazł coś dla siebie, jedni   zabawę drudzy potrafili wczuć się w rolę zawodowców. Przeplataki, obroty, podskoki, nawet wyścigi nie byly im obce. Warunki atmosferyczne sprzyjały, nawet słońce wyszło zza chmur dla nas. Uczniowie potwierdzili swoją postawą i zaangażowaniem hasło MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY BO JEŹDZIMY.

         Zdjęcia uśmiechniętych , zadowolonych łyżwiarzy mieszczą się poniżej.

 

Opiekun:

A.Safian

20190206 11400120190206 114012


20190206 11404520190206 114056

20190206 11410320190206 114123


 Zdrowe zęby mamy, bo o nie dbamy.

 

W ramach realizacji działań Szkolnego Klubu PCK ,, Wiewiórka ” 1 lutego zorganizowana została prelekcja z udziałem pani pielęgniarkiKatarzyny Maciejewskiej.

Profilaktyka próchnicy u dzieci jest niezmiernie ważna dla ich zdrowia. Troszcząc się o dobre samopoczucie swoich pociech, rodzicie często zapominają, jak ważna jest higiena jamy ustnej, a przede wszystkim higiena zębów mlecznych. Warto wziąć pod uwagę, że szkliwo zębów mlecznych nie jest jeszcze w pełni zmineralizowane, co czyni je bardziej podatnym na próchnicę. Profilaktyka próchnicyzębów u dzieci powinna się rozpoczynać jak najwcześniej – daje to gwarancję, że nasza pociecha będzie mieć piękne i zdrowe zęby. Pani Kasia przypomniała dzieciom zasady prawidłowego dbania o zęby i zasady zdrowego stylu życia, przekonywała dzieci o tym, że to ich działania mają największy wpływ na zdrowie zębów.

Dzieci chętnie uczestniczyły w spotkaniu, odpowiadały na wiele pytań i z  zaciekawieniem słuchały cennych rad pani pielęgniarki.


SPRAWOZDANIE Z SKS

W pierwszym semestrze 2018/2019 roku szkolnego zajęcia SKS-u odbywały się systematycznie w środy w godz. 13-50-14-35. W zajęciach sportowo-rekreacyjnych uczęszczało 16 uczniów z klas IV-VII.

            Zajęcia odbywały się systematycznie zgodnie z rozkładem zajęć.

Celem głównym było przygotowanie młodego organizmu do świadomego uczestnictwa w różnych formach aktywności fizycznej przez całe życie. Wdrażano także zasady sportowego zachowania się „fair play” podczas gier zespołowych w szkole i poza szkołą.

            Doskonalono elementy techniczne i taktyczne gier zespołowych: piłki nożnej,piłki siatkowej.

Podnoszono sprawność fizyczną z lekkiej atletyki, a także wykorzystywano czas wolny na rekreacji , grach i zabawach. Poprzez różne formy zabawy np. rolki, łyżwy, rower, budowanie igloo, udział w towarzyskich meczach oraz pływanie rekreacyjne w  pierwszą środę każdego miesiąca.

basen1basen2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

basen3basen4

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia…

   Tuż przed świętami uczniowie klas I- II w ramach zajęć przygotowywali dekoracje bożonarodzeniowe w postaci stroików. Wytrwałość, zaangażowanie, pomysłowość i kreatywność zwieńczone zostały pięknymi efektami, widocznymi na zdjęciach. Przygotowane ozdoby uczniowie zabrali do domów, aby udekorować nimi świąteczny, domowy stół

o1o2MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

            Tegoroczne mikołajki w Publicznej Szkole Podstawowej w Szczecnie uczniowie klas IV-VIII spędzili z rakietką w ręku. Był to turniej tenisa stołowego w grze singlowej o tytuł mistrza szkoły. Eliminacje klasowe wyłoniły najlepszych zawodników klas.

tenis1tenis2


tenis3tenis4

tenis5tenis6

tenis7tenis8

tenis9

 

W kategorii dziewcząt:

kl IV               – Maja Piróg

kl V, VI           – Natalia Siekańska

kl VII, VIII    – Adrianna Safian

W kategorii chłopców:

kl IV               – Błażej Safian

kl V, VI           – Patryk Żubrowski

kl VII, VIII    – Marek Borek

System gry każdy z każdym dwa sety po 11 punktów wyłonił najlepszego zawodnika.

Tytuł MISTRZA SZKOŁY dziewcząt przypadł – NATALII SIEKAŃSKIEJ,

II miejsce        – Adrianna Safian

III miejsce      – Maja Piróg

Tytuł MISTRZA SZKOŁY chłopców przypadł – MAREKOWI BORKOWI,

II miejsce        – Błażej Safian

III miejsce      – Patryk Żubrowski.

Poziom gry zwycięzców sprawdzili podczas gry nauczyciele p. M. Janus i p. D. Chlewicka.


ANDRZEJKI NA SPORTOWO

Tegoroczne andrzejki przebiegły ze sportowym akcentem-nietypowo.

Dnia 21 11 2018 r odbył się mecz towarzyski w piłkę siatkową dziewcząt klas VII ,VIII Publicznej Szkoły Podstawowej w Szczecnie ze Społeczną Szkołą Podstawową w Drugni.

Poziom gry był bardzo wyrównany - punkt za punkt, przewaga, remis. Ostatecznie szczęście dopisało gospodarzom z Drugni. Zwyciężyły 2:1. Drużyny wymieniały swoje doświadczenia i umiejętności siatkarskie dobrze się przy tym bawiąc .

20181121 125137 Film120181121 125155 Film1

SKŁAD DRUŻYNY;

Drugnia; D. Sajkiewicz, P. Dzierżak, M. Idzik, A. Borek, W. Witkowska, D. Pawłowska, W. Kaczyńska.

20181121 133319 Film1

Szczecno: W. Musiał, W. Skrzypek, K. Kmieci, A. Safian, E. Walkowicz, N. Walkowicz.

20181121 120714 Film1

 

Gratulujemy.

                                                                                                                   A. Safian

 


„Żeby zdrowe serce mieć 
   trzeba tylko chcieć”

Światowy Dzień Serca to inicjatywa Światowej Federacji Serca przy wsparciu oraz Światowej Organizacji Zdrowia, UNESCO i UNICEF-u. Jej celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej chorób serca oraz promocję zdrowego stylu życia. Serce kocha wysiłek fizyczny i zdrowe odżywianie. W ramach obchodów Światowego Dnia Serca 1 października uczniowie naszej szkoły wysłuchali pogadanki promującej zdrowy styl życia,ułożyli ze swoich ciał napis DZIEŃ SERCA i zatańczyli taniec " Belgijka".

belgijka1belgijka2Doceniamy to co mamy!

            Chętni uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Szczecnie na zajęciach sportowo – rekreacyjnych testowali nową asfaltową nawierzchnię.

            Każdy uczeń na rolkach, wrotkach, deskorolkach doskonalił swoje umiejętności techniczne i podnosił sprawność fizyczną. Bezpiecznie, zdrowo na sportowo, aktywnie czas na świeżym powietrzu.

film1Film2


Film3


,, Szkolne przygody Gangu Słodziaków ‘’

gang1

 

 

Wisława Szymborska napisała kiedyś ,, Czytanie książek, to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła..’’ W naszej szkole propagujemy ideę czytania od kilku lat. W bieżącym roku szkolnym w działania czytelnicze włączyła się znana sieć handlowa Biedronka, proponując nam książkowe przygody ze znanym dzieciom gangiem sympatycznych zwierzątek z Leśnej Polany. W klasach I - III odbył się cykl zajęć poświęconych zagadnieniom poruszanym w kolejnych rozdziałach książki ,, Co się stanie na Leśnej Polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków’’ – pogoni za marzeniami, oskarżaniu innych, prawdziwej przyjaźni, docenianiu tego, co mamy wokół i innym. Zwieńczeniem naszych działań było ogłoszenie konkursu na dalszy ciąg przygód Słodziaków przeprowadzonego w formie działań plastyczno – literackich. Wśród złożonych prac wytypowani zostali zwycięzcy z poszczególnych klas:

 

Klasa I – Zuzia Łapińska

 

Klasa II – Małgosia Broda

 

Klasa III – Amanda Lach.

 

   Nagrodą dla klasy biorącej udział w konkursie była maskotka wylosowanego Słodziaka, która towarzyszy uczniom podczas nauki i zabawy.

 gang2gang3

 

 

gang4

 


Dzień Chłopaka w klasie pierwszej.

dzchl1

 

   Jest taki jeden dzień w roku, kiedy chłopcy mają swoje święto – dzień chłopaka. W klasie pierwszej uczniowie świętowali od samego rana. Dzięki zaangażowaniu i pomysłowości rodziców czekał na wszystkich słodki poczęstunek, zaś chłopcy otrzymali niespodzianki, wręczone przez koleżanki. Dziękujemy mamom z klasowej Rady Rodziców, które przygotowały niespodziankę dla swoich pociech…

DzCh2DzCh3


images

DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE TRZECIEJ

        Dzień Chłopaka, to nowe, nieoficjalne święto obchodzone w Polsce 30 września. W tym dniu dziewczęta składają chłopcom życzenia i wręczają drobne upominki, aby wyrazić swoją sympatię. Co ciekawe, Dzień Chłopaka nie funkcjonuje oficjalnie w kalendarzu. Stanowi on raczej pewnego rodzaju zwyczaj o nie do końca określonym pochodzeniu. Z pewnością ma to być odpowiednik Dnia Kobiet, choć w nieco lżejszej, młodzieńczej wersji.

20181001 121639

   Dzień Chłopaka w naszej szkole to bardzo ważne święto oczekiwane zwłaszcza przez chłopców. Dziewczynki tego dnia przygotowały na tę okoliczność wiele niespodzianek. Wśród quizów, zagadek i różnych zabaw z udziałem nietypowych przyborów, nie zabrakło także tańca... Trzeciolkasiści prezentowali swoje taneczne umiejętności przy rytmach wesołej i skocznej muzyki. Końca pląsów nie było widać...                                                
Ten wesoły poranek zakończył się słodkim poczęstunkiem i wręczeniem świętującym drobnych upominków.

20181001 121732


„W zdrowym ciele, zdrowy duch-
  Zacznij jeździć na rowerze
  i wprowadź swe ciało w ruch”

RAJD ROWEROWY

 W ramach Obchodów Światowego Dnia Serca 12 września 2018 roku odbył się rajd rowerowy z udziałem wychowanków i nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej w Szczecnie. Uczniowie z klas V-VIII wraz z opiekunami: p. Agnieszką Safian i p. Moniką Janus pokonali 25 kilometrową trasę ze Szczecna przez Skrzelczyce, Pierzchnicę, Ujny do Szczecna.
Słoneczna pogoda przywołała wakacyjne wspomnienia i pozwoliła cieszyć się urokami naszej okolicy. Jednocześnie nasi uczniowie udowodnili, że mają zdrowe serce i doskonałą kondycję. Przekonali się również, że warto włożyć wiele wysiłku, aby osiągnąć cel.

rajd1rajd2


rajd3rajd4

 

Podczas wycieczki nasi młodzi kolarze nie zapomnieli o zasadach zachowania się na drodze i o bezpieczeństwie. Dali także dobry przykład mieszkańcom naszej okolicy, pokazując swoją postawą, jak można aktywnie i zdrowo spędzić wspólnie czas.

 


kucharz

 

Kulinarnych podróży ciąg dalszy…

   W miniony piątek uczniowie klas I – III uczestniczyli w warsztatach kulinarnych pod okiem… swojego kolegi. Właśnie tak – Błażej Safian uczeń klasy III prezentował swoje umiejętności przygotowując dla koleżanek i kolegów pizzę… A było to nie lada wyzwanie, bo była ona robiona od podstaw: odmierzanie składników, mieszanie ciasta, przygotowywanie sosu, nakładanie dodatków, oczekiwanie na efekt finalny i wreszcie….. konsumpcja!!! Oj – cóż to była za uczta dla podniebienia! Przepyszne chrupiące ciasto, dodatki i rozpływający się ser… mniam! W mgnieniu oka pizza znikała z talerzy.

kucharz1

kucharz2kucharz3

 

   Błażej zaskoczył nas wszystkich niezwykłym zaangażowaniem i ogromną pasją do tego co robi, zdradził nam, że w domu dość często zdarzają mu się kuchenne eksperymenty, a degustatorami jego posiłków są domownicy. Tylko pozazdrościć…

   Na uwagę zasługuje fakt, że Błażej sam przygotował swój warsztat pracy – jak profesjonalny kucharz pracował w fartuchu i kucharskiej czapce, przyniósł do szkoły niezbędne urządzenia i składniki. Samodzielnie doglądał czasu pieczenia, nauczyciele służyli jedynie pomocą w zakresie obsługi urządzeń elektrycznych.

   Brawo młody mistrzu kuchni – może pomyśl o kolejnej edycji Master Chef ?!!! Będziemy kibicować!

 


dzkob

 

Dzień Kobiet w klasie trzeciej

   Miłym wydarzeniem obchodzonym corocznie w naszej klasie jest Dzień Kobiet. Dzięki inicjatywie rodziców ten szczególny dzień w roku zapada naszym uczniom w pamięć. Szkolny poranek zaskoczył trzecioklasistów słodkim poczęstunkiem, a dziewczynki dodatkowo otrzymały od swoich kolegów upominki. Spędziliśmy naprawdę miło czas.

Dziękujemy pani Milenie Piróg, która przygotowała poczęstunek i towarzyszyła nam podczas wspólnego świętowania…

dzkob1