Dzień Chłopaka w przedszkolu 2017

 


dzień chłop

 

Każdy przedszkolak dobrze wie,
Że kiedy wrzesień kończy się,
Od najmłodszego aż po starszaka,
Wszyscy świętują Dzień Chłopaka. 

30 września to doprawdy wyjątkowa data w kalendarzu! Wszyscy chłopcy - starsi oraz młodsi na całym świecie mają wtedy swoje wielkie święto!

            Nie inaczej było też w Punkcie i Oddziale Przedszkolnym w Szczecnie! Już od samego rana dało się wyczuć odświętną atmosferę!  Dziewczynki wraz z wychowawczyniami odśpiewały chłopcom  uroczyste "Sto lat", złożyły bohaterom dnia najserdeczniejsze życzenia i wręczyły upominki.

dzień chłop2dzień chłop3


 

dzień chłop4

 

dzień chłop5dzień chłop6

Nie zabrakło zabaw i pląsów przy muzyce. Był taniec na gazetach, taniec „przebieraniec”, a także liczne konkursy m.in. rozpoznawanie sztućców po dotyku i bieg z piłeczką. Największą frajdę jednak przyniosła zabawa w „golenie”, która okazała się świetnym sprawdzianem dla dziewczynek. Zadanie zostało prze nie wykonane wyśmienicie, a chłopcy mogli poczuć się przez chwilę, jak ich tatusiowie podczas porannej toalety.

Następnie, jak przystało na prawdziwego mężczyznę, każdy z chłopców musiał wypić sok z cytryny, a później szeroko uśmiechnąć się. Na szczęście wszystkim chłopcom udało się wykonać to zadanie i w nagrodę otrzymali krawaty z napisem SUPER CHŁOPAK !

Na zakończenie czekał na wszystkich słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców, którzy jak zwykle spisali się na medal. Radości oraz wzruszeń nie było końca! 

dzień chłop1

Zerówka Krasnoludki

 


krasnoludki

 

W roku szkolnym 2017/2018 do ODZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO  uczęszcza 7 dziewczynek i 6 chłopców. Tworzymy zatem (wbrew powszechnemu przekonaniu) szczęśliwą trzynastkę !!!

Wiemy, że świat jest pełen tajemnic i niezwykłych zjawisk – dlatego chcemy je wszystkie odkryć, poznać i zbadać, a nasze Panie nam w tym pomagają. Każdego dnia uczymy się czegoś nowego i zdobywamy nowe umiejętności, poprzez doświadczenie, eksperymentowanie i bezpośrednie działanie.

Ważnym elementem w naszej pracy dydaktycznej są także działania artystyczne, zarówno muzyczne jak i plastyczne. Często śpiewamy, tańczymy i bawimy się przy muzyce, a nasze prace plastyczne są bardzo ciekawe i kolorowe, bo poprzez naszą twórczość pokazujemy swoje zainteresowania i pasje. 

Uwielbiamy bawić się wszyscy razem, bo każdy z nas jest inny i wiele uczymy się od siebie nawzajem, a Panie pokazują nam, jak się mamy bawić w grupie, być dla siebie miłym, koleżeńskim, serdecznym oraz nie wyrządzać sobie i innym krzywdy.

 

Razem jest nam bardzo dobrze i najważniejsze jest to, że jesteśmy bardzo szczęśliwi w naszym przedszkolu! Mamy zatem nadzieję, że ten rok będzie dla nas czasem wszechstronnego rozwoju, a Rodzice i Panie będą nam z uśmiechem towarzyszyć w tej podróży. 

 

Lista dzieci uczęszczających do ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

 

w roku szkolnym 2017/2018

 

1.Adamska Maria

2.Bogusz Emil

3.Bogusz Emilia

4.Buras Zuzanna

5.Kmiecik Wojciech

6.Michalecki Mikołaj

7.Miszczyk Jakub

8.Piekarska Maja

9.Rączka Agata

10.Słopiecki Jakub

11.Strójwąs Dominika

12.Strójwąs Mateusz

13.Szac Maria

krasnoludki3krasnoludki4

  

Wychowawcy:

 

Adriana Krynicka-Makuch

 

Barbara Jaworska

 

 

 

NASZ KRASNOLUDKOWY HYMN:

krasnoludki1

Grupa Smerfy

 


PUNKT PRZEDSZKOLNY – GRUPA ,,SMERFY’’ 

 

Wychowawcy: Justyna Dudek, Daria Miszczyk 

Do Punktu Przedszkolnego uczęszcza 25 dzieci,  w tym 15 dziewczynek i  10 chłopców.                        Nasza grupa to super dzieciaki! Dopiero się poznajemy, ale każdego dnia dzielnie przychodzimy do swojego przedszkola, by razem z kolegami i koleżankami miło spędzać czas. Lubimy  wesołe zabawy w sali i w ogrodzie  przedszkolnym. Codziennie stajemy się coraz bardziej samodzielni, potrafimy dzielić się zabawkami i uczymy pomagać sobie nawzajem. Chętnie się  bawimy, śpiewamy i tańczymy, lubimy również zajęcia plastyczne oraz zajęcia  ruchowe. Dobrze czujemy się w naszej sali, która jest bardzo kolorowa, pełna zabawek, gier i układanek. 

W przedszkolu czujemy się naprawdę bezpiecznie.

  

Z uśmiechem na twarzy i wiarą we własne możliwości sprostamy  wszystkim tegorocznym wyzwaniom, a pobyt w przedszkolu będzie dla nas czasem przyjemności i wszechstronnego rozwoju.

 

Dziewczynki: 

 

Chojnacka Nikola  smerfy1

 

Długosz Laura

 

Jaworska Aniela

 

Kozioł Natalia

 

Kuśmierczyk Zofia

 

Mazurczak Maja

 

Mincha Nadia

 

Młynarczyk Maja

 

Patyna Liliana

 

Pęczkowicz Julia

 

Sieczkowska Katarzyna    

 

Wójcicka Klaudia                                                   

 

Wójcika Urszula

 

Wójtowicz Antonina

Żubrowska Oliwia

 

 

Chłopcy:

 

 smerf1smerf2

Broda Kamil

 

Kosela Paweł

 

Maciąg Leonard

 

Patyna Miłosz

 

Pawlik Radosław

 

Polak Mateusz

 

Pyszczek Kajetan

 

Pyszczek Marcel

 

Sokołowski Kamil

 

Żubrowski Kacper

 

 

 

 

 

                                                                                                      

 

 

Dzień Przedszkolaka 2017


PIERWSZA WAŻNA PRZEDSZKOLNA UROCZYSTOŚĆ 

dzień przed

CZY MALUCHY, CZY STARSZAKI
WSZYSTKIE DZIECI - PRZEDSZKOLAKI 
DZISIAJ SWOJE 
ŚWIĘTO MAJĄ 
G
ŁOŚNO O TYM ROZGŁASZAJĄ!

  

 20.09.2017r. obchodziliśmy swoje święto –Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji od rana panował odświętny nastrój… Dzieci, by stać się prawdziwymi przedszkolakami miały do wykonania wiele zadań, z którymi oczywiście sobie poradziły. Chętnie i odważnie brały udział w konkursach przygotowanych specjalnie dla nich, sprawnie pokonywały tor przeszkód. Kolejnym wesołym akcentem były zabawy z bardzo lubianą przez dzieci chustą animacyjną. Spotkanie obfitowało w muzykę, radosny śpiew oraz taniec. Dzieci tańczyły na gazecie, z balonem oraz zaśpiewały piosenkę ,,Jestem sobie przedszkolaczek” .Przedszkolaki chętnie się bawiły prezentując nam swoje umiejętności -  dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią.     Następnym etapem naszej uroczystości było złożenie przez przedszkolaków ‘’przysięgi’’ – ślubowania. Pani Dyrektor za pomocą dotknięcia "zaczarowanym ołówkiem" każdego malucha, dokonała uroczystego pasowania na prawdziwego przedszkolaka. 

dzień przed3dzień przed7

dzień przed 6

  

dzień przed 2dzień przed4

dzień przed1dzień przed5

 

 

 

 

 

 

 

Dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Z wielką radością przyjęto w poczet przedszkolaków naszych milusińskich. Na zakończenie panie złożyły dzieciom życzenia, a niezawodni rodzice przygotowali słodki poczęstunek.

Ten wyjątkowy dzień był świetną okazją by oficjalnie powitać maluszki w gronie przedszkolaków  oraz zintegrować dzieci z dwóch grup przedszkolnych.