Policja 2017

 


,,Bezpieczny przedszkolak - czyli co przedszkolak musi wiedzieć na temat bezpieczeństwa w przedszkolu i w najbliższym otoczeniu”

pol1

Temat bezpieczeństwa jest nadal aktualny , a rozmów o bezpieczeństwie nigdy za dużo…

 

13.11.2017 r. nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele KWP w Kielcach. Funkcjonariusze przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. W spotkaniu udział wzięli również uczniowie klasy I i II.

 

  

pol4pol8


pol3

 

pol7pol6

Nasi goście rozmawiali z dziećmi o tym, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz jak ważne jest noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Pan policjant z dużym poczuciem humoru i pełnym profesjonalizmem przypomniał  dzieciom o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami. Dzieci poznały także numery alarmowe. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów. Dzieci aktywnie uczestniczyły w dyskusji. Z uwagą i entuzjazmem słuchały rad policjantów.

pol2

 

Na zakończenie spotkania, zostali  obdarowani przez policjantów upominkami  w postaci odblasków i książeczki "Bezpieczny Przedszkolak", pełnej ważnych informacji oraz zadań, rebusów, krzyżówek do wspólnego rozwiązywania z rodzicami. Przedszkolaki dziękując za cenne rady wręczyły przedstawicielom policji dyplom.

pol5

Od dzisiaj na pewno żaden z maluchów nie będzie obawiał się spotkania z mundurowym. Policjant będzie kojarzył się, jako osoba, do której można zwrócić się o pomoc.

Mamy nadzieję, że spotkanie na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków, a zdobyta wiedza i wrażenia będą niezapomniane. 

Bawialnia 2017


Zabawy czas….. !!!

W piątek 27 października 2017 roku dzieci z grupy „Smerfy” i „Krasnoludki”  wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do bawialni „Kulkoladia”   w Busku - Zdroju.
W przeddzień wyjazdu,  przedszkolaki zostały zapoznane z zasadami bezpiecznego zachowania się podczas podróży i  w sali zabaw.
Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności  współdziałania w grupie poprzez wspólną zabawę, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej.   Pomimo, że dla niektórych  była to pierwsza podróż autokarem znieśli  ją bardzo dzielnie i spokojnie.  Na miejscu  czekało na  dzieci wiele atrakcji: zjeżdżalnie, labirynty, tory przeszkód, basen z piłeczkami, cymbergaj. Dużym zainteresowaniem naszych milusińskich cieszyła się zabawa w domkach oraz wyścig autkami.  Dzieci świetnie się bawiły  i aktywnie uczestniczyły w  zajęciach grupowych, zabawach i konkursach prowadzonych przez   panią animatorkę.   Nie zabrakło również zamykania w bańce mydlanej oraz malowania twarzy.  Każdy, kto poczuł zmęczenie mógł skorzystać z kącika malucha, w którym można było odpocząć, pobawić się klockami i zabawkami edukacyjnymi.

bawialni1bawialnia


DSC07521DSC07535

DSC07537DSC07561

DSC07564DSC07565

DSC07570DSC07573

DSC07614DSC07629

DSC07524DSC07563


 Po dwu i pół godzinnej zabawie naszedł czas na obiad, sok i małe ”co nieco” czyli pyszny  „Miś Lubiś”. Radosny pobyt w bawialni szybko dobiegał końca. Na pożegnanie  przedszkolaki otrzymały upominek w postaci  „modelowanego” balonika.

DSC07631


Zadowolone choć nieco zmęczone i pełne wrażeń dzieci wróciły do przedszkola  z uśmiechem, który nie znikał z ich twarzy do końca dnia.

Magik 2017

 


magik

 

Spotkanie z magią

Przedszkolaki bardzo chętnie przenoszą się w świat baśni, czarów i magii.                              

Taką właśnie okazję miały dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego dn. 04.10.2017r. podczas wizyty w przedszkolu iluzjonisty.

magik2magik3magik4

magik5magik7magik6

Magik zabrał naszych najmłodszych do świata czarów i magii. Przedszkolaki  miały możliwość przeżycia czegoś niezwykłego, tym bardziej, że aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. Uczyły się tajemniczych zaklęć, a odważni ochotnicy mogli przez chwilę pełnić rolę asystenta profesjonalnego iluzjonisty za co  otrzymali duże brawa od publiczności. Z zaangażowaniem obserwowały każdy ruch magika, aby nauczyć się chociaż jednej sztuczki. Przez całe przedstawienie na małych buziach widzów malował się uśmiech po czym stwierdzić można, że były występem zainteresowani.
Atmosfera czarów i tajemniczej magii jeszcze długo utrzymywała się
 w powietrzu za sprawą małych iluzjonistów ….

magik1

Dzień Pieczonego Ziemniaka

 


ziemniak

 

4 października  Dzień Pieczonego Ziemniaka

 

Jesień to czas zbiorów ziemniaków a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Z  tej okazji skorzystały dzieci z oddziału przedszkolnego. Główną atrakcją podczas "Święta Pieczonego Ziemniaka"  było ognisko. Poza tym dzieci z przedszkola zapoznały się z ,,Bajką o Ziemniaku'', z której
w prosty sposób dowiedziały się skąd on pochodzi i jak trafił do Polski. Przyswoiły sobie również wiele ciekawostek i informacji na temat ziemniaka: jego różne nazwy.   Dzieci mogły również porównać  ziemniaki przyniesione przez starsze dzieci. Zakończeniem święta było wspólne  pieczenie  kiełbasek przy ognisku . 

ziemniak1ziemniak2

Owocowe jeże


OWOCOWE ZWIERZAKI

owoce

 

Jesień to czas, kiedy w sadach i ogrodach dojrzewają owoce  i warzywa, które nie tylko są źródłem witamin, ale służą również jako ‘’tworzywo plastyczne’’. Wystarczy odrobina fantazji aby dobrze znane owoce  zmieniły się  w fantastyczne zwierzaki.                                        

Na zakończenie owocowego tygodnia  z przyniesionych przez nas  owoców zrobiliśmy owocowe jeże.  Kroiliśmy jabłka, spinaliśmy wykałaczkami i tak właśnie powstały istne cuda… zabawa była na całego, a figurki pięknie zdobiły naszą salę.

 owoce1owoce2owoce3

owoce4owoce5

owoce6owoce7

Po dzisiejszych zajęciach każdy przedszkolak dobrze wie, jakie znaczenie ma dla zdrowia jedzenie warzyw i owoców.