Pokaz Karate


Rozbudzanie zainteresowań i sportowych pasji
-Klub Karate Kyokushin " Chikara gościnnie w naszej szkole-
 
Dzisiejszy poranek rozpoczął się od rozgrzewki p. Ernestem Miszczykiem z  Klub Karate Kyokushin " Chikara ", a nasza sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwe Dojo, czyli japońską salę ćwiczeń.
karate 2DSC07890

DSC07898DSC07899

 

Na zajęciach panowała sportowa dyscyplina i prawdziwy duch walki karate. Podczas treningu dzieci wykonywały cios, rozciągały mięśnie oraz wydawały głośne okrzyki. Oczywiście, wszystko działo się pod okiem trenera, który zapoznał dzieci z regułami obowiązującymi   w karate. Od dzisiaj każdy wie, czym jest kimono, kto to jest sensei      i jak wielkiego zaangażowania oraz siły charakteru od swoich uczniów wymaga ta dyscyplina sportowa. Włączając w  trening uczniów sensei zadbał o bezpieczeństwo zakładając dzieciom kaski ochronne na głowy. 

karate 3karate 1 Dzieci z treningu karate wynoszą uniwersalne wartości i umiejętności, które będą procentowały podczas całego ich życia.

DSC07922

 

Dziękujemy panu Ernestowi za poświęcony czas, życzliwość, pomysłowość, poczucie humoru oraz ciekawe zajęcia! Była to niecodzienna i wspaniała lekcja kultury fizycznej, zachęcająca do trenowania karate. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem umiejętności pana Ernesta! Osu!

Dzień Babci i Dziadka 2018


To kolejny rok, kiedy pamiętamy  o najważniejszym święcie wszystkich babć i wszystkich dziadków!

 

Sympatyczni, weseli, uśmiechnięci, energiczni – jacy jeszcze są dziadkowie…? Przedszkolaki z Punktu i Oddziału Przedszkolnego w Szczecnie oraz ich starsi koledzy z kl. I- VII zgodnie odpowiadają , że ich dziadkowie są po prostu:  SUPER!

 

Babcia jest cierpliwa, czuła, pomocna, zawsze przytuli, doradzi, wysłucha, nakarmi…

 

Dziadziuś wszystko naprawi, wszystko wie, poratuje groszem, zawsze ma dobry humor, zawsze ma czas…

 

babcia i dziadek  Święto babci i dziadka, to czas kiedy wszystkie wnuki mogą podziękować za miłość. Najlepszą rzeczą, którą możemy sprezentować jest jednak wspólnie spędzony czas, dlatego 24 stycznia nasi uczniowie zaprosili swoje Babcie i Dziadków na uroczystość, która odbyła się z okazji ich święta. 

Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Uroczystość rozpoczęła p. dyrektor Anna Dziedzic, która serdecznie przywitała przybyłych gości. Dzieci bardzo przeżywały występ, ale pod czujnym okiem wychowawców dzielnie recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły i składały życzenia.  Do występu uczniowie przygotowywali się od kilku tygodni. Młodzi aktorzy wczuli się w swoje role znakomicie i zagrali tak, że niejednemu widzowi łza zakręciła się w oku. Ojjj… było widać wzruszenie na twarzach dziadków, którzy bacznie obserwowali z jakim zaangażowaniem występują ich pociechy. Najmłodsi wcielili się w postacie na podstawie bajki "Rzepka" Juliana Tuwima. Aktorzy wspaniale przedstawili zebranym zabawną historię. Natomiast starsi uczniowie zaprezentowali występ pt. ,,Wielkie zamieszanie w krainie bajek’’. Wszyscy  gromkimi brawami podziękowali im za występ.

 DSC07810DSC07813

DSC07815DSC07818

DSC07820DSC07823

DSC07831

Na zakończenie wszystkie wnuczęta zaśpiewały tradycyjne „Sto lat” i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem i miłą rozmową.

 

Była to naprawdę wyjątkowa uroczystość, bo czy może być piękniejszy prezent niż występ swoich wnuków?

Pielęgniarka przedszkole


SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

pielęgniarka

"Zdrowie to nie wszystko,

ale wszystko jest niczym bez zdrowia”

 

W ramach realizacji działań Szkolnego Klubu PCK ,, Wiewiórka ” zorganizowana została prelekcja z udziałem pani pielęgniarki Katarzyny Maciejewskiej. Celem spotkania było propagowanie zdrowego stylu życia i higieny osobistej. W czasie spotkania utrwaliliśmy wiedzę na temat sposobów zapobiegania infekcjom. Wiemy, jak duże znaczenie odgrywa odpowiednia ilość snu, ubieranie się odpowiednio do pogody, właściwe odżywianie oraz zachowywanie zasad higieny i zdrowego stylu życia.

20180125 095810

 

Spotkanie stanowiło również doskonałą okazję do przypomnienia prawidłowego sposobu mycia dłoni oraz korzystania z chusteczek z zachowaniem zasad higieny.

 

Tematy poruszane przez panią pielęgniarkę cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzieci chętnie uczestniczyły w spotkaniu, odpowiadały na wiele pytań i z  zaciekawieniem słuchały cennych rad pani pielęgniarki.

20180125 09592520180125 09594320180125 095953


20180125 100505

 

Na zakończenie pogadanki przewodnicząca szkoły Maja Piróg  wręczyła naszemu gościowi pamiątkowy dyplom z podziękowaniem.

20180125 101508

 

 

Wiolonczela 2018

 


wiol1Bo w przedszkolu jest wesoło… 

 

-Muzyczna niespodzianka –

 

Od dawna wiadomo, że muzyka jest wszędzie, a kontakt z nią dostarcza wielu pozytywnych wrażeń, nie tylko słuchowych, ale również emocjonalnych i estetycznych.

 

26.01.2018 r. w  naszym przedszkolu odbył się mini koncert w wykonaniu uczennicy klasy VII Adrianny Safian, która zaprezentowała nam swoje umiejętności gry na wiolonczeli.

 DSC07872DSC07860

Dzieci dowiedziały się z jakich części składa się wiolonczela oraz poznały jej różne dźwięk. Po dzisiejszych warsztatach przedszkolaki wiedzą, że na  wiolonczeli gra się na siedząco, obejmując kolanami pudło rezonansowe, które dodatkowo oparte jest o ziemię nóżką. Dzieciaki aktywnie uczestniczyły w słuchaniu muzyki. Wszyscy dobrze się bawili, a jednocześnie wzbogacili wiedzę z zakresu muzyki oraz rytmiki.

DSC07878qDSC07879


 Koncert był dla nas ogromną przyjemnością i niezapomnianą lekcją muzyki.

wiol2

 

Każde spotkanie jest próbą zaszczepienia miłości do muzyki i zachętą do gry na instrumentach muzycznych. Jesteśmy ciekawi, czy Adzie udało się zaszczepić miłość do muzyki w naszych  przedszkolakach… bo przecież na naukę nigdy nie jest za późno…

DSC07883

wiol3

Filcharmonia 2017


To nie kino.... to nie teatr..!

 - Najmłodsi z wizytą w Filharmonii...

 

Święta Bożego Narodzenia to zdaniem wielu najpiękniejsze chwile w roku. Przedświąteczną atmosferę czuć już na wiele tygodni przed Gwiazdką. Początek grudnia to czas intensywnych przygotowań. Trzeba posprzątać, zrobić zakupy, przygotować prezenty, ubrać choinkę… czasami brakuje nam na to wszystko czasu  i coraz częściej marzymy o tym, by uwolnić się od natłoku obowiązków, ominąć żmudne, męczące przygotowania do Świąt i rozplanować czas tak, aby mieć chwilę dla najbliższych…

Rodzice dzieci z Punktu i Oddziału  Przedszkolnego w Szczecnie w natłoku świątecznych przygotowań znaleźli czas dla swoich dzieci, by wspólnie z nimi uczestniczyć w koncercie familijnym w Świętokrzyskiej Filharmonii. Wizyta w tym wyjątkowym miejscu dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń. Po raz pierwszy mieliśmy okazję być świadkami niezwykłego, muzycznego spektaklu opartego na motywach ,,Opowieści wigilijnej’’ Karola Dickensa w wykonaniu Warszawskiej Grupy Gamelanowej. Dickensowskie postacie na scenie odwzorowane zostały za pomocą tradycyjnych jawajskich lalek. Opowieść o odwiecznej walce dobra ze złem narrator snuł pośród dźwięków muzyki indonezyjskiej. "Opowieść wigilijna" została już opowiedziana na wiele sposobów. Tym razem przedstawiona została za pomocą  teatru  cieni, który wprowadził dzieci w świąteczny nastrój.

Niedzielny koncert familijny w ciekawy sposób przeniósł wszystkich w pełen emocji świat muzyki. Był to również doskonały moment do wspólnego spędzania wolnego czasu.
Naszym dzieciom bardzo  podobał się niedzielny koncert, a my – dorośli mamy nadzieję, że to nie ostatnie tego typu spotkanie.

Wspólne wyjście uświadomiło nam, że wspaniałe, dobrze przygotowane i piękne święta zostają w pamięci na długo, a w dzieciach budują fundament rodziny i tworzą tradycje.

25555725 10215491782514649 1756393982 n25593214 10215491780674603 444948043 o


25593563 10215491782794656 1965524989 n