Cała Polska Czyta Dzieciom


czytanie

Czytajmy dzieciom, aby były mądre, dobre i szczęśliwe…

 

Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą. Krótko mówiąc jest najlepszą inwestycją w jego przyszłość, kształtując gotowość do nauki czytania i pisania. Dlatego też nasze przedszkole,  popierając ogólnopolską akcję "Cała Polska czyta dzieciom" zapoczątkowało serię spotkań z rodzicami i nauczycielami, którzy czytają naszym wychowankom i wprowadzają ich w magiczny świat bajek, baśni, wierszy, literatury o tematyce przyrodniczej i przygodowej, a nawet obcojęzycznej.

Pierwszym zaproszonym gościem była Pani Daria Miszczyk, mama Jakuba, która przeczytała dzieciom książkę z serii „Dobre zachowanie”- „Przygody Fenka. Sprzątam po zabawie.”  Wspólne oglądanie pięknych, kolorowych ilustracji i rozmowy na temat bajki sprawiły dzieciom ogromną radość. A rady Fenka odnośnie porządku w przedszkolu zostały przez wszystkich  zapamiętane i sumiennie przestrzegane.

czyt1czyt2


Następnie odwiedziła nas Pani Katarzyna Rzepecka, nauczycielka języka niemieckiego, która przeczytała dzieciom bajkę „O czerwonym kapturku”, ale….. po niemiecku. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały bajki (oczywiście Pani Kasia tłumaczyła im treść po przeczytaniu kolejnych fragmentów), a nawet nauczyły się kilku słówek i zwrotów w języku niemieckim np. dzień dobry, mam na imię…, do widzenia, lalka, miś, samochód. Dla wszystkich dzieci było to niezwykle miłe i ciekawe doświadczenie, dlatego też do ponownego czytania w języku obcym zaprosiliśmy nauczycielkę języka angielskiego Panią Magdalenę Jopkiewicz. Wprowadziła ona przedszkolaki w świat literatury anglojęzycznej, czytając w trzech częściach bajkę pt. „…..”. Dzieci z zerówki były zachwycone i z niecierpliwością czekały na kolejne fragmenty opowieści. Po każdym spotkaniu omawiały tekst i wykonywały ilustracje zgodnie z jego treścią.

czyt3czyt4


czyt5czyt6

Kolejnym gościem, który odwiedziła nasze przedszkolaki była Pani Jolanta Adamska, mama Marysi, która świetnie się przygotowała do swojej roli, gdyż przyniosła ze sobą kilka książek i poprosiła dzieci, aby same wybrały lekturę do przeczytania. Jednogłośnie wybór padł na książkę pt. „Nela Mała reporterka”.  Wszyscy z zaciekawieniem oglądali kolorowe ilustracje i słuchali o przygodach Neli, jednej z najmłodszych podróżniczek na świecie, która mimo młodego wieku, zwiedziła już przysłowiowe pół świata. Panująca w sali atmosfera skupienia i ciszy oznaczała, że wybór lektury był trafny,  rozbudzając w dzieciach ciekawość świata i kiełkującą fascynację dalekimi podróżami.

czyt7czyt8


czyt9czyt10

czytanie1

Pies 2018


"Wy nie wiecie, a ja wiem,                                            

 

                         jak rozmawiać trzeba z psem..."

pies

 

Dzisiaj odwiedził nas w przedszkolu nietypowy gość – suczka Beta, która pod kierownictwem opiekuna zaprezentowała swoje umiejętności i wysoki stopień wyszkolenia – tresury.

p1p2p8


 

Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się, jak pies reaguje na komendy p. Edyty. Beta demonstrowała  m.in. chodzenie przy nodze na smyczy i bez smyczy, przywoływanie, pozostawanie w pozycjach siad i waruj oraz aportowanie. Dzieciaki były zachwycone i dziwiły się, jak mądry może być pies. Beta okazała się bardzo posłusznym czworonogiem. Mogliśmy ją pogłaskać oraz przytulić. Dzięki temu zrozumieliśmy lepiej jak należy opiekować się czworonożnym przyjacielem. Po dzisiejszych zajęciach wiemy jak bronić się przed agresywnym psem oraz jak należy  zachowywać się w kontaktach z  nieznajomymi psami na ulicy lub w parku.

p3p4


p5p6

p7p9

p10

Na zakończenie wizyty dzieci wręczyły p. Edycie podziękowanie za przeprowadzone zajęcia. Nasi wychowankowie nie zapomnieli również o głównym gościu dzisiejszego dnia i specjalnie dla niej przygotowali karmę dla psów.

Wspólna zabawa wywołała mnóstwo pozytywnych emocji, a pierwszy kontakt z czworonogami był dla nas bardzo dużym wydarzeniem.

 

Dziękujemy gościom za możliwość udziału w tak niezwykłym pokazie.

pies1pies2pies1

Biblioteka 2018

 


Biblioteka – magiczne miejsce…

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. W dzisiejszych czasach książki zostały zdominowane przez telewizję i komputery. Co można zrobić aby poprawić stan czytelnictwa?

Przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego w Szczecnie wiedzą, że książka to nasz najlepszy przyjaciel!

biblioteka

 

9 kwietnia dzieciaki uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych w pobliskiej bibliotece. Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek.

32105477 299606327240738 5822151542110683136 n32130389 299606207240750 1307974544161505280 n


 

32187570 299606540574050 6990406724209344512 n32105604 299605990574105 5177432446529961984 n


32169060 299605560574148 2204765605351915520 n

 

 

Kilkoro dzieci było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.  Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. W ramach rewanżu przedszkolaki zaprosiły p. bibliotekarkę na wspólne czytanie do sali przedszkolnej.

32156193 10216753176488710 7237288818842271744 n32187558 10216753175808693 2115727132259778560 n
 

Dziękujemy za mile spędzony czas!!!

 

 

Zumba Kids


ZUMBA Kids

-Zumba dla dzieci to nie tylko ćwiczenia i taniec-

 

ZUMBA promuje zdrowy tryb życia u dzieci, uczy szacunku, kształtuje i rozwija kreatywność. Rozwija zamiłowanie do muzyki, tańca oraz zaspokaja potrzebę ruchu. Konieczność zapamiętania poszczególnych zmian zachodzących w układach tanecznych zmusza do uwagi, szybkiej orientacji, decyzji, a także uczy przestrzegania ładu i porządku.

 

W dniu dzisiejszym dzieci z Punktu   i Oddziału Przedszkolnego udowodniły podczas zajęć  z p. Beatą Chabior - trenerką Zumby, że taniec jest dla nich wielką przyjemnością .

zumba1

Przedszkolaki z radością i dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Podczas spotkania na dzieci czekała rytmiczna i porywająca do tańca muzyka oraz specjalnie dla nich przygotowane        proste układy choreograficzne. Już od dzisiaj każdy przedszkolak zna podstawowe kroki Cumbii.

 

zumbazum1

zum2zum3

zum5zum6
 

zum7

To  był wyjątkowy dzień!

 

Pełen wyzwań ! Wrażeń ! Radości ! Zadowolenia !

Dziękujemy p. Beacie za poświęcony czas, życzliwość, pomysłowość, poczucie humoru, promowanie aktywności ruchowej poprzez ciekawe zajęcia Zumby. Życzymy satysfakcji z wypełniania obowiązków zawodowych oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

zumba2

Czekolada 2018


Wycieczki czas…!!!

czekol1

 

 

 

 

 

 

„Teatr to jest widownia i scena

Niby nic magicznego w tym nie ma ….”

 

 

 

19 kwietnia 2018 r., dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę  do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach na spektakl pt.: „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”.
Już na samym wejściu mała widownia i scena oraz miękkie poduchy, na których usiedli robiła na przedszkolakach wielkie ważenie. Pierwszy raz siedzieli bardzo blisko sceny i aktorów, dlatego też do momentu rozpoczęcia przedstawienia na dziecięcych twarzach widać było zaciekawienie i niepewność.

kub4kub5kub6

kub3kub7

Spektakl w reżyserii Krzysztofa Zemło na podstawie wiersza Juliana Tuwima o tym samym tytule. Mały człowiek i duże przedsięwzięcie, czyli wyprawa na poszukiwanie wielkiej ryby. Zabawna opowieść o „tyciuteńkim” podróżniku, który wyrusza w rejs łodzią z łupinki orzecha. Po drodze, jak to bywa w zamorskich wojażach – spotyka go szereg przygód
i niespodzianek. Przedstawienie zostało ujęte w oryginalnej formie za pomocą teatru cieni. Inscenizacja urzekała plastyką, grą świateł i prostotą rozwiązań, co w połączeniu ze wspaniałą muzyką, pełną humoru poezją Tuwima zagwarantowała naszym najmłodszym niezapomniane spotkanie z Panem Maluśkiewiczem, który zmieścił do swojej łupinki nie tylko żeglarski ekwipunek, ale także rower, gramofon i armatę.

kub1kub2

kub8


W bajkach i w teatrze, wszystko jest możliwe, zwłaszcza, gdy czaruje się cieniem. Znakomita gra aktorów sprawiła, że dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły spektakl od początku  do końca. Nie zapomniały także nagrodzić aktorów gromkimi brawami. Po skończonym spektaklu aktorzy przeprowadzili mini warsztaty i pokazali chętnym dzieciom, jak samemu w domu zrobić teatrzyk cieni. Wrażenia niezapomniane …. !!  Ale to nie koniec ………..

 kuka1kuka2

kuka3

Po wyjściu z teatru udaliśmy się spacerkiem do „Manufaktury słodyczy” na „czekoladowe warsztaty”. A tam czekała nas niespodzianka !!!

 

Kiedy coś się nie układa

 

Humor smutny się zakrada

 

Na to jest jedyna rada:

 

CZEKOLADA !!!!

 

Dla każdego przedszkolaka przygotowane było wygodne stanowisko pracy, gdzie mógł stworzyć swoją wymarzoną tabliczkę czekolady. Dzieci miały okazję, poznać nowe smaki  i zapachy czekolady oraz spróbować ziarno kakaowca, które okazało się baaardzo gorzkie. Następnie oglądaliśmy interaktywny pokaz slajdów i każdy mógł się dowiedzieć jak i z czego powstaje czekolada i jakie tajemnice skrywa. Przeżyliśmy słodką przygodę, podczas której delektowaliśmy się gorącą czekoladą, mmm….. bardzo smakowało!! Jednak nie od dziś wiadomo, że nauka bardziej wchodzi do głowy, jeśli podparta jest praktyką, więc szybciutko zabraliśmy się do własnoręcznego wykonania czekolady. Ozdobienie czekolady jadalnymi dodatkami to najmilsza i najłatwiejsza część warsztatów.

ka1ka3


ka4ka9


ka6ka7

ka8ka5

Warsztaty czekoladowe to praktyczne zajęcia pobudzające zmysł smaku, wykorzystujące zdolności manualne  i kreatywne myślenie przedszkolaków. Samodzielne tworzenie słodkości sprawiało wielką frajdę nie tylko dzieciom. Po ukończeniu słodkiej pracy otrzymaliśmy zrobione przez siebie słodycze.
Zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola !!