Wycieczka do bawialni

Wycieczka do bawialni

,,Stumilowy Las’’ w Chmielniku

 

 

14 października 2014 r. przedszkolaki wyjechały na wycieczkę do bawialni ,,Stumilowy  Las’’    w Chmielniku. 

Dzieci bawiły się i ciekawie spędzały czas pod opieką swoich nauczycieli oraz rodziców. Po przybyciu na miejsce zostali przywitani oraz zaproszeni do sali zabaw przez p. Justynę – właścicielkę bawialni. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: piętrowy tor przeszkód ze zjeżdżalnią, suchy basen z kulkami, kąciki zainteresowań, armatki. Radość ze wspólnego spędzania czasu była ogromna. Z daleka słychać było gwar roześmianej gromadki naszych przedszkolaków.          W bawialni czas minął bardzo szybko… ale to nie koniec naszej wycieczki!!! Po udanej 2-godzinnej zabawie w kulkach wszyscy zgłodnieliśmy. Na zakończenie  udaliśmy się spacerkiem do pobliskiej pizzerii ,,Lucca’’ gdzie czekały na nas smaczne frytki.

 

To była udana wycieczka, którą dzieci jeszcze długo będą wspominać…


Dzień Przedszkolaka

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

 

,,Wszyscy swoje święto mają, święto mają
tańczą, skaczą i śpiewają i śpiewają
Przedszkolaki przykład dają, przykład dają
I też swoje święto mają, święto mają...’’

19 września 2014 r. z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły swoje święto.                                                                                                                     

Obchody Święta Przedszkolaka rozpoczęły się spotkaniem grup w jednej sali. Nasi milusińscy uczestniczyli w wielu atrakcjach zorganizowanych specjalnie dla nich, a były to wspólne śpiewy, zabawy i tańce. Na dzieci w tym dniu czekało wiele niespodzianek. Nie obyło się również bez słodkiego poczęstunku.

Uroczystość ta miała na celu dostarczenie dzieciom kolejnych okazji do wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem

 

Ten dzień był szczególny, inny od pozostałych…

dzien przedszkolaka2014


  

owocowe przedszkole

,, Owocowe przedszkole ‘’

owoce     Nadeszła jesień, a wraz z nią dojrzały przepyszne i zdrowe owoce. Trzeba więc wykorzystać je w racjonalny sposób. Nasze przedszkolaki, prowadzące zdrowy tryb życia dobrze wiedzą, że owoce i warzywa to samo zdrowie.

Dlatego właśnie podczas tygodnia warzywno – owocowego najmłodsi gromadzili w kącikach owoce i warzywa, które wykorzystane zostały do przygotowania smacznych szaszłyków…

Przedszkolaki z wielkim zapałem zabrały się do mycia, obierania i krojenia przygotowanych składników. Każdy komponował swój zestaw owocowo – warzywny według własnego pomysłu. Nadszedł wreszcie czas na degustację… Pycha…Po takiej dawce witamin znów mamy mnóstwo energii do pracy i zabawy… 


Dzień Chłopaka w przedszkolu

Dzień Chłopaka w przedszkolu…

30 września to dzień najbardziej lubiany przez chłopców – tych młodszych i nieco starszych.

W tym roku szkolnym także nasi najmłodsi chłopcy obchodzili uroczyście swoje święto. Dzięki zaangażowaniu rodziców przygotowany został dla dzieci słodki poczęstunek, a wszyscy chłopcy zostali obdarowani przez swoje koleżanki drobnymi upominkami.

Nie zabrakło także najlepszych życzeń dla naszych chłopaków…

 W czasie święta chłopców towarzyszyli nam rodzice, którym serdecznie dziękujemy za pomoc. Szkoda, że Dzień Chłopaka jest tylko raz w roku… 

dzien chlopaka w przedszkolu


 

Wycieczka Wygwizdów

Wycieczka integracyjna do gospodarstwa agroturystycznego ,,Leśne Zacisze ‘’

     gosp   24 września 2014r. przedszkolaki i uczniowie klasy I w towarzystwie rodziców i nauczycieli uczestniczyli w integracyjnej wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego ,, Leśne Zacisze ‘’ Lisów – Wygwizdów.

Punktualnie o godz. 9.00 wyruszyliśmy autokarem do celu . Pogoda tego dnia po ostatnich kaprysach wyraźnie nam dopisywała. Po dotarciu na miejsce rozpoczęliśmy naszą wędrówkę od fantastycznego zwierzyńca, którego mieszkańcy byli wyjątkowo towarzyscy i chętnie pozowali do zdjęć. A mieszkańców tych było wielu: piękne kolorowe ptaki, bawoły, wielbłąd, kangury, lamy, jeżozwierze, dziki, owce kameruńskie, kozy, konie, jelenie, szopy – pracze, ostronosy, i wielu innych. Dużą atrakcją okazały się spacerujące obok nas kolorowe pawie, które dzieci mogły dotknąć.

Kolejnym punktem naszej wyprawy były szaleństwa dzieciaków na ogromnym placu zabaw

– a czego tu nie było…. Trampolina, ,, kulki ‘’, karuzele, huśtawki, zjeżdżalnie, drewniane tory przeszkód… - wszystko do dyspozycji małych zwiedzających. Tu nasi najmłodsi mogli do woli dać upust swojej energii…

Po takich szaleństwach burczy w brzuszkach… Czas coś zjeść. Gospodarze przygotowali dla wszystkich pyszny poczęstunek na zregenerowanie sił do dalszej zabawy.

Jeszcze chwila szaleństwa, kilka zdjęć z dinozaurami  do klasowej kroniki i …. Czas wracać!

Może jeszcze tam wrócimy… Było super!!!