Walentynki

Przedszkolne walentynki

W piątek – 13 lutego, w dniu poprzedzającym walentynki przedszkolaki uczestniczyły w zabawie z okazji tego święta. Wspólne zabawy poprzedziła krótka pogadanka na temat walentynek. Dzieciaki pytane o to, kogo kochają najbardziej najczęściej wymieniali mamę, tatę, ale nie zabrakło też sygnałów o pierwszych przedszkolnych zauroczeniach koleżanką lub kolegą…

Kiedy już każdy się wypowiedział, przyszedł czas na wspólne zabawy przy dziecięcych przebojach. Zabawę uświetniły czerwone baloniki w kształcie serduszek, które najmłodsi mogli zabrać ze sobą do domu. Po skończonej zabawie chętne przedszkolaki kolorowały walentynkową kartkę dla swoich bliskich.

Miłe wspomnienia pozostaną z nami na długo…

 


 

Dzien babci i dziadka

Pamiętamy o Babci i Dziadku……

 

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć  i dziadków.

21 stycznia 2015 roku dzieci z naszej szkoły przygotowały wspólnie ze swoimi paniami przedstawienie dla swoich kochanych babć  i dziadziusiów. Przybyli goście z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Uroczystość rozpoczęła się jednak od przemowy Pani Dyrektor Anny Dziedzic, która przywitała przybyłych gości, złożyła życzenia, a następnie oddała głos najmłodszym. Dzieci prezentowały wierszyki, śpiewały piosenki, tańczyły . Dziadkowie nagradzali młodych aktorów gromkimi brawami.

Po części artystycznej dzieciaki rozdały swoim babciom i dziadziusiom  własnoręcznie przygotowane prezenty. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

  


 

Śniadanie daje moc 2014-przedszkole

Śniadanie Daje Moc

Śniadanie Daje Moc to ogólnopolska akcja, której celem jest zwiększanie świadomości na temat  zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia 

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Wspólne śniadania to już tradycja w naszym przedszkolu. 6 listopada 2014 r. uczniowie przy pomocy nauczycieli i rodziców przygotowali pyszne śniadanie. Na przepięknie nakrytym stole znalazły się: pyszne kanapki, owoce i nabiał. Przygotowanie śniadania było nie tylko okazją do poznania zasad prawidłowego żywienia, ale przede wszystkim wyśmienitą zabawą. 

Wspólny, poranny posiłek wszystkim bardzo smakował


Pluszowy miś 2014-przedszkole

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Szczecnie

 

Miękki , puchaty i taki z łatką. 25 Listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona Przytulanka przy zasypianiu Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misia nie przemija, bo „ czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś! ”.

W dniu 25 listopada nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szczecnie zaprezentowały scenkę dla dzieci pt.,, Miś Łasuszek ”. W przedstawieniu wzięły udział pani Łączkowska Anna, która wcieliła się w postać misia, natomiast pani Buras Joanna i Jaworska Barbara zaprezentowały postacie lalek. Tym razem na widowni znalazły się uczniowie  klas    I – III oraz przedszkolaki ze swoimi ulubionymi misiami. Nie zabrakło również pani dyrektor Anny Dziedzic, która w skupieniu wsłuchiwała się w treść spektaklu.  Całe przedstawienie wywołało u uczniów wiele radości i uśmiechu na twarzy.

Po skończonej  części artystycznej aktorzy wraz z dziećmi  zatańczyli przy dźwiękach lecącej muzyki. Ten dzień pozostanie na pewno długo w naszej pamięci.


 

Święto Zmarłych 2014

Przedszkolaki pamiętają o Święcie Zmarłych

Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień, ale są też inne - pełne zadumy i smutku. Taki jest listopadowy dzień, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, tęsknimy za tymi, którzy od nas odeszli…

Jak co roku  przed uroczystością Wszystkich Świętych przedszkolaki wraz z wychowawczyniami  odwiedziły lokalny cmentarz, aby zapalić znicze na grobach zmarłych. W ten symboliczny sposób uczcili pamięć tych, którzy odeszli… Z szacunku do miejsca i tradycji, na cmentarzu dzieci zachowywały się bardzo grzecznie i spokojnie. Przed zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych, dzieci mogły zaobserwować również prace porządkowe na cmentarzu.

Każdy przedszkolak już wie jak ważna jest pamięć i modlitwa za bliskich zmarłych, którzy pomimo tego, iż nie są już z nami, pozostają w każdej chwili w naszych sercach i wspomnieniach.

Spacer na cmentarz był dla przedszkolaków ogromnym przeżyciem, o czym świadczyło ich skupienie i zaciekawienie.