Karnawał 2013

Karnawał w Publicznej Szkole Podstawowej w Szczecnie…

Tegoroczny karnawał rozpoczęliśmy w naszej szkole od uroczystego spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie wystąpili z inscenizacją na którą złożyły się wiersze oraz piosenki . Na szczególne wyróżnienie zasługują najmłodsi wychowankowie naszej szkoły – przedszkolaki, którzy pod opieką swojej pani Barbary Jaworskiej wczuli się w rolę prawdziwych aktorów. Warto wspomnieć także o jasełkach w wykonaniu starszych uczniów . Wzruszenie dostojnych gości było ogromne… oj pojawiła się łezka w oku! Uroczystość zakończyła się wręczeniem upominków oraz słodkim poczęstunkiem w miłej atmosferze przybyłych gości. Emocji było mnóstwo… do dziś żyjemy wspomnieniami z balu karnawałowego, który odbył się 2 lutego 2013r. Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki, wszyscy uczniowie, duzi i  Ci mali z utęsknieniem czekali na nadejście tego dnia. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień. Udekorowana kolorowymi materiałami przemieniła się w prawdziwą salę balową, zachęcając do szampańskiej zabawy uczniów klas 0-VI oraz przedszkolaków. Dzieci przebrały się w piękne, bajkowe, kolorowe stroje tak, że niektórych ciężko było rozpoznać. Na balu pojawiły się więc: motylki, wróżki, księżniczki, pszczółki, kowboje i wiele innych barwnych postaci. Gdy tylko zabrzmiały pierwsze dźwięki wesołej muzyki, to wszystkie dzieci z wielką ochotą rozpoczęły zabawę. Były pląsy, tańce w kole, w parach, indywidualne, konkursy z balonami oraz zakręcone korowody. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom. Natomiast wspaniale mamy jak zwykle zadbały o słodki poczęstunek dla swoich pociech. Karnawałowe atrakcje umożliwiły uczniom spędzenie czasu w radosnej atmosferze oraz dostarczyły niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za przygotowanie pięknych strojów. Kolejna zabawa karnawałowa czeka naszych wychowanków dopiero za rok…