Odpowiedź jest tylko jedna... TAK !!!

Tego niezwykle trudnego zadania podjął się prof. Pytalski, który 7.11.2019 r. przeprowadził u nas w szkole edukacyjne zajęcia naukowe. Nasza sala gimnastyczna na chwile stała się prawdziwym laboratorium.

pyt0

 

Podczas zajęć nasi najmłodsi uczniowie w bardzo prosty sposób odkrywali tajemnice otaczającego świata, uczestniczyli w eksperymentach naukowych oraz pełnili funkcję asystentów profesora Pytalskiego. Uczniowie „czarowali” wykorzystując spryt oraz naukę, przy okazji wspaniale się bawiąc. Okazuje się, że tak trudna dziedzina nauki jak fizyka  może być ciekawa, a nawet fascynująca. Wiedzę o otaczającym świecie może dostarczyć nawet zwykły kubek czy balonik - wystarczy umiejętnie ich użyć i odpowiednio opisać (zgodnie z prawidłami fizyki).

 pyta1pyta3pyta4

pyta5pyta6pyta7

pyta8pyta9pyta10

pyta11pyta12

pyt13

Jak się okazało warsztaty były również ciekawą lekcją fizyki dla klas starszych. Tego samego dnia p. Piotr Sołkiewicz, który wcielił się w rolę prof. Pytalskiego przeprowadził zajęcia dla starszych uczniów naszej szkoły. Zajęcia przeprowadzone zostały w 3 grupach wiekowych ( klasy I-III, klasy IV i V oraz klasy VI-VIII), a ich tematyka była dostosowana do każdej z grup.

 

Musimy przyznać, że lekcja profesora Pytalskiego zasługuje na 6 !!!

 

a chemia i fizyka po dzisiejszych warsztatach nie  będzie  już taka straszna!!!