Zabawa w BAWIALNI ,,AQQ’’ w Kielcach

 

30 listopada dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do bawialni AQQ w Kielcach.                                                                          

Dla niektórych przedszkolaków z grupy młodszej była to pierwsza podróż autokarem, dlatego wyjazd związany był z wieloma emocjami oraz oczekiwaniem na nowe przeżycia. Zanim jednak wyruszyliśmy, przedszkolaki zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas pobytu w sali zabaw, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo.

baw0

 

Wizyta w sali zabaw pozwoliła nie tylko doskonalić sprawność fizyczną przedszkolaków, ale także stanowiła doskonałą okazję do rozładowania dziecięcej energii – co najważniejsze – radosnej zabawy. Dzieci mogły skorzystać z licznych atrakcji m.in. ścianki wspinaczkowej, domku do zabaw, zjeżdżalni, przeróżnych pojazdów, jeździków oraz basenu z tysiącem kulek, który już na samym początku wzbudził duże zainteresowanie. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu wypełnionego różnego rodzaju przeszkodami o zróżnicowanej skali trudności. Oczywiście nie zabrakło zabaw tematycznych. Podczas tego wyjazdu królowała Kraina lodu oraz Minecraft. Dzieci miały również okazję do samodzielnego przyrządzenia pizzy, którą później mogły skosztować. Jak się okazało, nic nie smakuje lepiej, niż własnoręcznie przygotowane danie.

 baw1baw2baw3

baw5baw6baw7

baw8baw9

Pobyt bardzo szybko dobiegł końca i nadszedł czas pożegnania się z tym magicznym miejscem Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wsiedliśmy do autobusu.

 baw4

 Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja rówieśniczych grup, rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu.