Dzień Kobiet 2019 P

 


dk

 

W PRZEDSZKOLU I ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM            

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i małe. W tym dniu w przedszkolnych salach panował ciepły, pogodny i wesoły nastrój. Wszystko to dzięki chłopcom, którzy nie zapomnieli o koleżankach i paniach z przedszkola. Jak na prawdziwych dżentelmenów przystało, byli tego dnia wyjątkowo uprzejmi, uczynni i sympatyczni. Wszystkie otrzymałyśmy od nich najserdeczniejsze życzenia, piękne tulipany oraz drobne upominki.

dkp2dkp1dkp3dkp4dkp5dkp6 
 

dk8dk7dk10


Ponadto, aby uczynić ten dzień jeszcze bardziej wyjątkowym, na wszystkie małe kobietki czekała wielka niespodzianka… otóż nasze przedszkole odwiedziła Pani Justyna Kulewska-Wójtowicz - wizażystka, makijażystka (mama Antosi) i Pani Edyta Sokołowska – stylistka paznokci (mama Kmilka S.). Obie Panie zmieniły salę przedszkolną w salon kosmetyczny. Opowiadały dzieciom, że zawód kosmetyczki to nie tylko makijaż, manicure czy pedicure, ale również dbanie o higienę, nie tylko przez dziewczynki, ale również i chłopców. W ciekawy sposób zaprezentowały dzieciom jak wygląda ich praca. Rozmawiały na temat przyborów niezbędnych w ich zawodzie, takich jak: cienie do powiek, pędzle do makijażu, szminki, pudry, lakiery do paznokci oraz zademonstrowały w jaki sposób należy ich używać.

dkp8dkp9dkp10dkp11dkp12dkp13adkp13adkp14dkp15dk1dk3dk5
Następnie dziewczynkom Pani Edyta pomalowała paznokcie na różne kolory (królował jednak róż) i zrobiła na nich piękne wzorki. Z kolei Pani Justyna wykonała małym damom delikatny makijaż i malunki na twarzy (zwykle dziewczynki przemieniały się w kotki). Ponieważ chłopcom bardzo spodobały się metamorfozy koleżanek, również skusili się na zmianę w swoim wyglądzie. Bardzo chętnie pomalowali swoje twarze, zmieniając się w postacie z bajek lub zwierzątka.

Wszystkim przedszkolakom bardzo podobały się zajęcia. Za sprawą Pani Justyny i Pani Edyty tegoroczny Dzień Kobiet był naprawdę wyjątkowy, za co bardzo dziękujemy!

Dzień zwieńczyliśmy słodkim poczęstunkiem, długimi rozmowami na temat roli kobiet w życiu każdego z nas oraz zabawami przy muzyce. Wspólne przeżywanie takich wyjątkowych chwil daje wszystkim wiele radości- dlatego warto świętować!

Jeszcze raz wszystkim KOBIETOM dedykujemy wierszowane życzenia:

Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.
I pierwszy promień bliskiej wiosny.
Dzień bez kłopotów i bez trosk.
Dużo radości.

Dla mamy, Pani, dla dziewczynek,
W domu i w szkole, na wycieczce.
Każdego dnia dobry uczynek –
To jest od chłopców upominek.