Walentynki 2019

 


wal

 

W dniu 14 lutego w Punkcie Przedszkolnym i Oddziale Przedszkolnym dzieci obchodziły walentynki. Kolor czerwony, serca, serducha i serduszka królowały wszędzie oraz towarzyszyły nam przez cały dzień.

Podczas krótkiej pogadanki przedszkolaki poznały historię, zwyczaje i tradycje walentynkowe, została  im także przybliżona sylwetka Św. Walentego – patrona zakochanych oraz dowiedziały się: skąd w ogóle wzięło się sformułowanie „Kocham Cię”?.

W tym dniu dzieci spontanicznie mówiły o swoich emocjach i uczuciach, a także otwarcie okazywały przyjaźń i sympatię rówieśnikom. Wzięły także udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, bawiły się w głuchy telefon mówiąc słowo „Kocham Cię” w różnych językach ( I love you, Ich liebe dich, Ti amo, Je t’aime), śpiewały poruszały się w rytm piosenki pt. „Mam serduszko, wielkie serce…)-przekazując sobie przy tym ogromne serce jako wyraz sympatii.

Na koniec każde dziecko otrzymało walentynkę, złożoną wcześniej w skrzynce-naszej poczcie walentynkowej. Słodkim akcentem były pyszne cukierki, którymi poczęstowała nas Pani Dyrektor, które jeszcze dodatkowo osłodziły ten wyjątkowy dzień. Zatem Walentynki w przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanych. Wszystkim życzymy dużo uśmiechu, przyjaźni i miłości na co dzień!

wal1