Wieczór czytelniczo - andrzejkowy

 

                       k1k2

 

W listopadowy wieczór spotkaliśmy się w Publicznej Szkole Podstawowej w Szczecnie, aby współuczestniczyć w wieczorku czytelniczo – andrzejkowym. W iście mrocznej scenerii –
w otoczeniu czarownic, kotów i nietoperzy rozpoczęliśmy nasze spotkanie od inscenizacji bajkowej, w trakcie której uczniowie klasy 1 zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. Stało się to za sprawą Królowej Książki, która wprowadziła młodych uczniów w tajniki książkowej wiedzy i udzieliła im instrukcji, jak należy obchodzić się z książką.

c9c10c8

 

   Kolejnym punktem programu były andrzejkowe wróżby. Każdy miał okazję sprawdzić, co czeka go w przyszłości. Chętnych do powróżenia sobie nie brakowało…Najwięcej emocji wywołała wędrująca przy dźwiękach muzyki ,, szkatułka z przepowiedniami ‘’. Uczniowie klasy 5 doskonale sprawdzili się w roli prowadzących.

c6c7c11


 

   Zwieńczeniem naszego spotkania było spotkanie z literaturą książkową. Jako pierwsi część czytelniczą otworzyli nauczyciele, przybliżając zebranym postać Węgielka, bohatera opowiadania ,, O rozgniewanym Węgielku’’, a to w związku z przypadającym 4 grudnia świętem górników. W nasze działania czytelnicze włączyła się pani Magdalena Gawlik z biblioteki, rodzice naszych uczniów i oczywiście nasi wychowankowie.

c1c2c3


c4c17c12

c13c14c15

c16c22c18

c19c20c21

 

Nie sposób nie wspomnieć o przepięknych strojach, które na tą okoliczność przygotowali rodzice, dzieci i nauczyciele. Dziękujemy za pomysłowość i kreatywność.

Nasz czytelniczo – andrzejkowy wieczór upłynął w bardzo miłej atmosferze. W nagrodę za wytrwałość - na najmłodszych czekał słodki poczęstunek.

Wieczorne Czytanie, to nie tylko kreatywny sposób na zainteresowanie dzieci książką
i literaturą. Jest to spotkanie atrakcyjne również ze względu na swój charakter i panującą atmosferę. W końcu nie codziennie zdarza się okazja, by spędzić wieczór w szkole…