Altówka Flet 2018


„Śpiewam, gram i tańczę - w krainie kolorowych dźwięków…”

alt1

Już od najmłodszych lat dziecko powinno być wprowadzane w świat muzyki. Sposób, w jaki zostanie zachęcone w przedszkolu i w domu do słuchania muzyki, śpiewania, a nawet tworzenia łatwych melodii oraz w jakim stopniu będą rozbudzane zainteresowania muzyczne, w znacznym zakresie decydować będzie o jego dalszym rozwoju.

 Muzyka łagodzi obyczaje, uwrażliwia na wartości ludzkie, rozwija uczucia i wyobraźnię, dostarcza dużo radości i piękna. Jest ważnym elementem w pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym, wpływa na wszechstronny rozwój i motywuje do działania.

Zatem mając na uwadze to, jak duża rolę w życiu dziecka odgrywa muzyka -12 czerwca w ramach realizacji zadań programu innowacyjnego: Śpiewam, gram i tańczę - w krainie kolorowych dźwięków… przedszkolaki miały przyjemność uczestniczyć w zajęciach rytmiki przygotowanych przez Panią Dominikę Wilk, nauczycielkę pracującą w Przedszkolu Samorządowym w Strawczynie.

alt3alt4

alt5alt7

alt6alt8

alt9alt11alt10

 

W trakcie spotkania Pani Dominika wyjaśniła nam podstawowe  pojęcia muzyczne takie jak: tempo, dynamika, rytm oraz przeprowadziła szereg zabaw muzyczno-ruchowych. Dzieci m.in. poruszały się w rytm słyszanej muzyki, tańczyły naśladując ruchy nauczyciela, przedstawiały muzykę ruchem dłoni i palców, stworzyły małą orkiestrę klaszcząc na znak dyrygenta,  utrwaliły wiadomości o instrumentach perkusyjnych oraz budowie gitary. Ponad to miały możliwość posłuchać melodii granych na flecie prostym i altówce. Najbardziej jednak, wszystkim przedszkolakom przypadła do gustu piosenka o małej Miczitance, którą Pani Dominika powitała się z nimi i pożegnała. Cała zabawa polegała na tym, by  bez pomyłki  pokazywać i śpiewać coraz szybciej słowa piosenki. Zatem dla przypomnienia…

alt2

 

 

 

 

 

 

 

Miczitanka      

 

Tak mała Miczitanka mi się spodobała

 

Takie wielkie miała pióro, ona taka mała

 

Taka mała, takie pióro,

 

Takie pióro, taka mała

 

Tak mała, takie pióro,

 

Takie pióro, taka mała.

alt12alt13


alt14

Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w tej niecodziennej lekcji muzyki. Poznawały zaczarowany świat dźwięków, doskonale się przy tym bawiąc, o czym świadczył ciągle utrzymujący się na ich twarzach uśmiech i chęć do wspólnej zabawy. Pani Dominice bardzo dziękujemy i zapraszamy ponownie!